Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A magyar munkahelyeken miért...

A magyar munkahelyeken miért kötelezően elvárt dolog, hogy a dolgozó beszámoljon a magánéletéről?

Figyelt kérdés
Senki ne mondja nekem, hogy ez nem magyar mentalitás, mert az! Amíg odahaza éltem, az összes munkahelyen ezt tapasztaltam, amióta külföldön élek, itt érdekes módon egyiken se. Ha valaki nem számol be a magánéleti dolgairól, akkor azt nem igazán akaródzanak befogadni. (Az én személyes tapasztalatom, hogy "Sose beszél nőügyekről. Biztos meleg.") A dolog, és a belőle született konfliktusok rendszerint oda futnak ki, hogy az illetőt bepanaszolják a főnöknél "Nem képes a csapatba illeszkedni" címszó alatt. Mi az oka ennek a jelenségnek? Alapjában véve az ember dolgozni és pénzt keresni megy a melóhelyre, nem pedig azért, hogy vadidegeneknek magánéleti beszámolót tartson, nemdebár?
2016. febr. 21. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
49%

16.20.

Nem hasznos a "törődjön mindenki magával" szemlélet. REngeteget lehet tanulni másoktól, ha mást nem, hogy hogyan nem jó valamit csinálni.

A kérdezgetésban semmi rossz nincs, sokszor sül jó ki belőle. Ha tudják, hogy pl valakinek van egy beteg rokona, mondanak hasznos dolgokat, melyik orvoshoz érdemes menni, kihez nem. Vagy ha valakinek kisgyerekes rokona van, ajánlanak programokat, olcsó boltokat, stb.

Ha tudják, hogy mi az ember hobbija, lehet arról beszélni, van, hogy cserélhetnek fonalat, félbehagyott hímzést, amihez már nincs kedve valakinek.

Vehetnek közösen -olcsóbban- nagyobb mennyiséget valamiből.


Ha valaki nem szeret barátkozni, még anyagilag is haszna lehet az ilyen "magán" beszélgetésekből.

2016. máj. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
36%
Én sem faggatózom mások magánéleteről, de a munkahely az egy közösség. Aki normális életet él, annak nem szègyen elárulni hogy van valakije és az az ellenkező nemet képviseli.
2016. máj. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
40%
Még hányszor emeled ki fölöslegesen ezt a kérdést? Nem is értem, miért engedi a gyk ennyiszer.
2016. máj. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:

17.22.


Szerintem nem kell ahhoz semmit tenni, hogy kiemelődjön egy kérdés.


Én legalábbis még SOHA nem emeltem ki a saját kérdéseimet, mégis látom, hogy ki vannak emelve.


Szerintem, valaki más emelheti ki, a kérdezőtől függetlenül, mint az enyéimet.

2016. máj. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 A kérdező kommentje:
54: Nem, én emelem ki, a saját kérdésedet csak te emelheted ki. De komolyan nem értem, hogy miért b*ssz*a egyesek csőrét a dolog. Nem kell beolvasniuk, és/vagy kivehetik a megválaszoltak listájáról. Semmi szabály nem tiltja a kiemelést. attól, hogy kismillió válasz jött, még jöhetnek érdekesek továbbra is. Régen ugyebár csak kétszer lehetett kiemelni a kérdéseket. De utána szerencsére változtattak ezen. De bárhogy is van, kötözködő hülyék mindig is lesznek ugyebár...
2016. máj. 6. 05:17
 56/74 A kérdező kommentje:

De hogy ismételjem magamat:


Végig szoktam zongorázni a már feltett kérdéseimet, és addig emelem ki őket, amíg érkeziik rá válasz. Ha valamire nem jön, azt hagyom elsüllyedni.

2016. máj. 6. 05:20
 57/74 A kérdező kommentje:

52: A dolog egyik lényege, hogy amikor otthon ezeken a helyeken dolgoztam, még szűz voltam. Persze nem vallottam be, pláne miután láttam, miként szekálják egy gyengébb elméjű kolléhámat ez miatt. Kamuztam, hogy volt már csajom, de ők viszont direktbe tesztelgetni kezdtek, hogy hátha elszólom magamat. De ugyanakkor az is irritáló volt, hogy valahányszor említettem olyasmit, hogy mit veszek majd a fizetésemből, meg hova utazom, mindjárt az irigy p*favágásokat és beszólásokat kaptam.

Lényeg, ami lényeg, ennek úgy kellene működnie, hogy ha valaki beszélgetni akar, akkor oké, az beszélget, ha pedig zárkózott, akkor azt elfogadni, nem pedig kényszeríteni az előbbi irányba való menetelre.

2016. máj. 6. 05:25
 58/74 A kérdező kommentje:
52: Ugyanakkor nekem a meleg és a leszbi is csak ember. Még ha szerinted ezek "beteg, abnormális" életet folytató egyedek is.
2016. máj. 6. 05:37
 59/74 anonim ***** válasza:
64%

Még itt az oldalon az a válaszolók nem a maguk válaszával,hanem a másik válaszával törődnek...Arra reagálnak,okoskodnak egymásnak... Tipikus magyar szokás.:/

Amúgy facebookon is megosztottam egy képet egy telt lányról.Erre egy török nő,akit eddig rendesnek hittem elkezdte kritizálni kommentben. Ráírtam fejezze be,ne írjon negatívat az oldalamra,erre válasz nélkül tiltott az i**ióta....

2016. máj. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a munkatársam ilyen fassopó. Hogy vagy? Milyen volt a hétvégéd? Te milyen vallású vagy? És, ha rosszul vagyok? Nem vele fogom megbeszélni, úgyse tudna mit csinálni. Mondtam neki, hogy maradjunk köszönőviszonyban.

Mondtam, hogy ez egy munkahely, bejön, leül, dolgozik, feláll, hazamegy. Ez nem baráti kör, hanem munkahely. Nem nagyon érti. Akárhányszor helyreteszem, nem tetszik neki.

Ha több erő lenne a lábamban, visszarugdosnám Romániába.

2016. máj. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!