Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A magyar munkahelyeken miért...

A magyar munkahelyeken miért kötelezően elvárt dolog, hogy a dolgozó beszámoljon a magánéletéről?

Figyelt kérdés
Senki ne mondja nekem, hogy ez nem magyar mentalitás, mert az! Amíg odahaza éltem, az összes munkahelyen ezt tapasztaltam, amióta külföldön élek, itt érdekes módon egyiken se. Ha valaki nem számol be a magánéleti dolgairól, akkor azt nem igazán akaródzanak befogadni. (Az én személyes tapasztalatom, hogy "Sose beszél nőügyekről. Biztos meleg.") A dolog, és a belőle született konfliktusok rendszerint oda futnak ki, hogy az illetőt bepanaszolják a főnöknél "Nem képes a csapatba illeszkedni" címszó alatt. Mi az oka ennek a jelenségnek? Alapjában véve az ember dolgozni és pénzt keresni megy a melóhelyre, nem pedig azért, hogy vadidegeneknek magánéleti beszámolót tartson, nemdebár?
2016. febr. 21. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
61%

Bazeg én komolyan nem értem :D Miért baj egyes szarcsimókoknak, hogy a munkatársai barátságosak?


"Mondtam, hogy ez egy munkahely, bejön, leül, dolgozik, feláll, hazamegy. "


A nagyon nagyon nagyon rossz munkahely az tényleg ilyen. De ha neked ez az álmod, akkor ne lepődj meg, hogy fizu emelés nuku, ha valami baj van veled akkor meg nem szólnak, hanem kirúgnak szimplán. Ilyen emberrel nem lehet együtt dolgozni.

2016. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
100%
Állandóan feleslegesen pofázik. Mondtam neki, ha kicsit gondolkodna, nem is lenne kérdése. Első! nap elmesélte, hogyan élvezett el zuhanyzás közben. Ha valamit megválaszolsz, jön egy újabb kérdés. Levakarhatatlan. Én dolgoznék, vannak gondolataim, de neki mindig van valami hülye gondolata. Mondani is fogom neki, hogy ami a fejében van gondolatként, nem kell megosztani másokkal rögtön. Hárman dolgozunk a cégnél évek óta, én meg a két főnököm. Soha nem pofázunk feleslegesen. Mindenkinek van dolga, ül a gépe előtt és csinálja. Jó hely volt idáig, de sokszor már félek bemenni. 51 évesen olyan mint egy nagy gyerek. A felesége elvált tőle, a gyerekei nem beszélnek vele, a mostani párja sem bírja, mindenhonnan kirúgták. Ez azért beszédes.
2016. máj. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
57%
Ha az a baj, hogy tudok csendben dolgozni, akkor valóban nem lehet velem együtt dolgozni. De nekem tényleg vannak gondolataim, és szeretnék odafigyelni a munkára is. Fizetésemelés? Nem tudom. Mondjuk céges autót kaptam, meg telefont. Még sehonnan nem rúgtak ki, de ezt a pofázóst mindenhonnan. Az öregasszonyok beszélnek ennyit. Mondjuk én a semmiről nem szeretek beszélgetni. De, ha neked ez az álmod, életed végéig ilyenek vegyenek körül.
2016. máj. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 A kérdező kommentje:

63: "Mondjuk én a semmiről nem szeretek beszélgetni."

Na, épp ez az egyik lényeg. Ha nekem olyanok a munkatársaim, akik a beszélt témáik alapján nem szimpik nekem és/vagy alulműveltebbek, akkor hadd ne kelljen már kötelezően megjátszani a jópofizást. Gondolok itt főképp az olyanokra, akiknél a téma olyan dolgok körül forog, mint hogy: Így meg úgy megb***tam a nőt. Így meg úgy berúgtam a hétvégén, meg elgépeltem egy csávót. Így meg úgy a tököm teli van az ország helyzetével. Így meg úgy irigy vagyok arra a kollégára akinek párszáz forinttal több a havi bére nálam.

És evvel nagyjából ki is merül a témázgatás. Ha én antiszociális vagyok, mert nem akarok az effélékkel egy húron pendülni, nos akkor én büszke vagyok az antiszociálisságomra.

2016. máj. 10. 08:57
 65/74 anonim ***** válasza:
100%
Hát ja, azért az a két véglet, hogy valaki folyton pofázik baromságokról, vagy hogy végig kussol. Azért van út ám a kettő között is.
2016. máj. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mondjuk ahol én vagyok, az 3 fős cég. Mindenki tudja a dolgát. Ha elkezdek pofázni, akkor kizökkentem őket a programozásból, munkájukból. Évek óta tudtunk csendben dolgozni együtt. Aztán jött ez a retardált szófosó.

Nem gondolom, hogy a munkahelyre be kéne vinni a magánéletet, és a munkahelyi dolgokat sem kell hazavinni.

Meg kell nézni mi van a munkaszerződésben. Pofázás, jópofizás, haverkodás, vagy munkavégzés. Nagyon sok időnek el kell telnie, hogy valakire azt mondják, hogy barát. Ez nem automatikusan jön a belépéssel együtt. A barátságot, bizalmat ki kell érdemelni. Éljenek az antiszociálisok. :-)

2016. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 A kérdező kommentje:
67: Mondanivaló lemaradt.
2018. nov. 21. 20:49
 68/74 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ilyen faxméregetés szerű dolog. Te vadi új vagy, ők kérdeznek valami arcpiritóan pofátlanul személyes dolgot, mielőtt még a keresztnevedet tudnák, és ha megválaszolod, akkor lenéznek. Vagy egyszerűen annyira kell nekik az infó, hogy nem mérlegelnek, hogy mekkora bunkóság ez egy másik emberrel szemben. Ha valami olyat kérdeznek, amire nem akarsz válaszolni, akkor csak ne válaszolj semmit, még magyarázkodásba se kezdj, hogy ez túl személyes meg ilyesmi. Az tuti, hogy nem csak magyarokra jellemző, dolgoztam együtt többféle külföldivel, és mindegyiknek ugyancsak az volt az első dolga, hogy a pénztárcámban turkáljon full pofátlan módon. Irodai dolgozókra is jellemző, talán a magánéletbe annyira nem mennek bele, inkább a lóvé érdekli őket.
2020. jún. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 A kérdező kommentje:
68: 12 év alatt a hollandoktól nem tapasztaltam.
2020. jún. 24. 14:29
 70/74 anonim ***** válasza:
0%

Mégis, ha 12 éve külföldön élsz, akkor honnan veszed, hogy mi VAN ma Mo-on?

És egyáltalán mit számít az annyira, hogy kérdezzél róla?

2020. jún. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!