Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A magyar munkahelyeken miért...

A magyar munkahelyeken miért kötelezően elvárt dolog, hogy a dolgozó beszámoljon a magánéletéről?

Figyelt kérdés
Senki ne mondja nekem, hogy ez nem magyar mentalitás, mert az! Amíg odahaza éltem, az összes munkahelyen ezt tapasztaltam, amióta külföldön élek, itt érdekes módon egyiken se. Ha valaki nem számol be a magánéleti dolgairól, akkor azt nem igazán akaródzanak befogadni. (Az én személyes tapasztalatom, hogy "Sose beszél nőügyekről. Biztos meleg.") A dolog, és a belőle született konfliktusok rendszerint oda futnak ki, hogy az illetőt bepanaszolják a főnöknél "Nem képes a csapatba illeszkedni" címszó alatt. Mi az oka ennek a jelenségnek? Alapjában véve az ember dolgozni és pénzt keresni megy a melóhelyre, nem pedig azért, hogy vadidegeneknek magánéleti beszámolót tartson, nemdebár?
2016. febr. 21. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
100%

Jó hát szalagmunkásként meg közmunkásként ne csodálkozz. Az ilyen helyeken dolgozók többsége (akinek nem inge, ne vegye magára) azért van ott, mert bármi másra alkalmatlan. Iskolázatlan, képzetlen, tanulatlan, e mellé meg sokszor buta és bunkó is. Még olcsón megúsztad, ha csak ennyi volt.


Ez nem a munkahely miatt van így, hanem az ott dolgozók minősége miatt.

2016. márc. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy meg ha már kint vagy külföldön és olyan jó, nem érdekel az egész, akkor minek emelgeted ki folyton?
2016. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 A kérdező kommentje:
42: Mert minek kiemelni bármelyik kérdést? Sőt, egyáltalán minek a kiemelési opció?
2016. ápr. 1. 00:00
 44/74 anonim ***** válasza:
38%
Arra van, hogy ha nem kaptál választ, akkor ne kelljen újra kiírni a kérdést. Te viszont rohadt sokat kaptál.
2016. ápr. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 A kérdező kommentje:
44? Meg arra, hogy az ember akkor is kiemelje, ha lássa, hogy rendre jönnek érdekes válaszok. Mit zavar ez téged?
2016. ápr. 1. 07:03
 46/74 anonim ***** válasza:
63%
Mi a párommal Ausztriában élünk, de itt is megy a pletykálás, kibeszélés, nem csak otthon. A párom fél éve dolgozik irodán egy cégnél, de már kívülről fújom az összes munkatársát és annak tucatnyi magánéleti részletét, holott még egyikükkel sem találkoztam soha (és a párom a férfi :D). Sőt ők is tudnak egy csomó dolgot rólam. Ez így megy szinte mindenhol. Igaz, a fizetésekről nem szokás beszélni, hogy ki mennyit kap, de az meg úgyis lejön a "hova mész nyaralni" meg "mennyiért vetted az új autód" jellegű kérdésekből, hogy ki milyen anyagi körülmények közt él. Bár azt én sem értem, hogy lehet valaki annyira antiszocális, hogy nem bír napi 2 mondatot beszélgetni a munkatársaival a magánjellegű dolgairól. Nem kell a nőgyógyászról meg ilyenekről társalogni, de nyugodtan lehet autókról, utazásokról, háztartási dolgokról, rokonságról...stb. Ha valaki azzal indít, hogy ő csak dolgozni jár és ne legyen mellébeszélés, nem is csoda, ha kiutálják, hiszen ritka bunkó ember az olyan, aki ezt így képes kerek-perec kijelenteni.
2016. ápr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 A kérdező kommentje:

46: És a párod magyarokkal vagy osztrákokkal dolgozik?

No, de ha alaposabban belegondolok, engem talán nem is annyira az zavar, hogy kérdezgetik az embert. Hanem inkább az, ha olyan a közeg, hogy vigyázni kell, mit válaszol, mit mond el, mert ha bármi olyat elejt, ami által fogást lehet találni rajta, akkor kemény szívatásoknak és/vagy ugratásoknak lehet a céltáblája. A gyárban eleinte beszédesebb voltam, és ahogy emlékszem, azután kezdődött a tekintélytelen bánásmód, hogy elárultam, hogy én még szülőkkel lakok, és csak egy tizest adok haza a 60 rugós fizuból. (Első melóhely, naív 19 éves kezdő voltam.) Már a puszta tény, hogy ugyanabból a bérből, amiből ők épp csak megélnek, én tök jól megvagyok, bosszantotta őket. Lényeg: Azért itt nyugaton nem hiszem, hogy az embernek ilyen mértékben vigyáznia kellene, hogy mit árul el magáról. Ellenben Mo.-n (oké, talán nem csak ott, hanem általában Kelet-Európában) ez hatványozottan jellemző.

2016. ápr. 11. 16:47
 48/74 anonim ***** válasza:
100%

"hogy itt születés és névnap alkalmából süteményt és üdítõt KELL hozni. "


És ha nem viszek akkor mi van? Ugyan már... Nekem is volt melóhely ahol közölték ,hogy az újonc hány liter pálinkát és hány doboz sört szokott(kell) hozni...Én pedig közöltem,hogy egyiket sem szeretem és fogyasztom,így ez valószínű most kimarad... :-) Ezek a dolgok semmi másról nem szólnak,minthogy a keménykedő "öregek" próbálják bekóstolni az újoncot..

2016. ápr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
Nekem pl. nem fér bele, hogy az esküvőmre meghívjam az egész irodát, olyanokat is akikhez semmi közöm, csak épp egy helyen ülünk. Miért? Nekem ez magán jellegű dolog. Csak azért mert most épp 5 percig munkatársak vagyunk, miért kell úgy csinálni mintha barátok lennénk? Nem vagyunk azok! És aki nem a barátom, arra nem is tartozik a magánéletem. Majd, ha a munkatársak között lesz 1-2 akit barátomnak fogadok, akkor igen, őket meghívom, de a többit csak azért nem fogom. És sajnos nekem a munkahelyemen rossz szemmel veszik ha nem hívsz meg mindenkit. Én ha még ott leszek, biztos nem fogok meghívni olyanokat akire ez nem tartozik. Azért, hogy utána kibeszéljenek, meg rajtunk csámcsogjanak. Nem.
2016. ápr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
76%

Szia kérdező,igazad van!

Sajnos szerintem nem csak a munkahelyeken van ez hanem magyarban mindenhol,túl kíváncsiak az emberek,pofátlanok.Tisztelet a kivételnek!

Tőlem is kérdezősködnek a környékemen,a suliba,a boltba...stb Még ott is ahol csak látásból ismernek...

"Mit tanulsz?" "Van barátod?" "Ő ki,ő mit tanul?" "Melyik suliba jársz?" "Anyád dolgozik?" "Ha nem, miért nem?"

.....stb..... De mi közük hozzá?!! Nem az ő életük! Én sem faggatok senkit...Törődjön mindenki magával! Amúgy én is nem hangoztattam hogy barátom van senkinek szinte,és már kombináltak a hátam mögött,hogy valami nincs rendben velem,leszbi vagyok... Meg a suliba osztálytársaim (csajok)mindenkit faggattak hogy szűz -e még,mikor vesztette el...Felháborító!


19/L

2016. máj. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!