Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen mièrt nem lehetek...

Munkahelyen mièrt nem lehetek őszinte?

Figyelt kérdés
Nem akarok túlórázni. Ha azt mondom, este vagy pl kurzusom vagy gyerekre kell vigyàzni vagy valami fix program, azt egyből elfogadjàk. Èn viszont úgy döntöttem őszintèn fogom èlni az èletemet, ez alól a munkahely sem kivétel. Megmondtam a főnökömnek, hogy sem energiàm, sem időm nincs pénteken tovàbb dolgozni. Ezt persze nem vette jó nèven. De bezzeg ha valaki bemondja, hogy ez az, suli, tanfolyam, gyérek az tök okés. Tehát az èletben jobban kifizetődőbb a hazugsàg? Èn tartani akarom magam az őszintesèghez. Akkor ez most rossz vàlasztàs? Tènyleg nincs energiàm 10 órát dolgozni és időm sem, mert pihenni akarok.
2019. ápr. 13. 20:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%

A pénteki túlóra az egyik legszemetebb húzás.

Ha amúgy ilyenek, szerintem tényleg keress egy másik helyet, ahol jobban megbecsülik a normális munkavállalót, mert te így szavaid alapján annak tűnsz. Maradj is ilyen, akkor is ha nem származik belőle előnyöd.


Meg amúgy talán megérné magad képezni, hogy kicsit feljebb tornázd magad a ranglétrán és a biorobot helyett valami szakemberféle legyél, feltéve ha van olyan, ami legalább kicsit is érdekel. Plusz ha estizel, legalább lesz valós okod túlórát nem vállalni és nem kell hazudni. (Igaz a sulizás megterhelőbb a túlórázásnál, ezt tapasztalatból tudom.)

2019. ápr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm!!!! Tudom nem a legjobb, de közgazdász pènzügyes vagyok eredetileg, utàlom, mint a szart, hiba volt, sosem szeretnèm azt csinàlni. Kijöttem külföldre dolgozni ès a postán dolgozom.
2019. ápr. 13. 21:44
 13/24 anonim ***** válasza:
42%

1. A főnök szereti, ha a beosztott csapatjátékos, ha van ideje, kisegíti a kollégáit. Ergo a "Fáradt vagyok pénteken" nem egy kifogás, mert "ki nem az?". Akit helyetted betesznek, ugyanolyan fáradt, ugyanúgy pihenne.


***


2. A főnök a "fáradt vagyok" kifogást max olyantól fogadja el, aki hibátlanul TÚLZELJESÍT, aki a LEGESLEGJOBB.


Aki bemegy, jól megcsinálja amit kell, vagyis teljesíti azt, amit elvárnak tőle és ez számára megterhelő, ettől kimerül, ott a főnök szemében valami gond lehet; lehet nem ez a beosztottjának a legmegfelelőbb munka.


***


3. A csapattal és a főnökkel leülhetnél, táblázatot készíthetnétek, hogy ki mikor túlórázik hogy mindenkinek kötelező legyen a túlóra és ne egy ember vigye el az összeset.


Mondjuk így is lesz aki pont a saját túlóráján nem ér rá, de valahogy a főnök így jobban átlátja, hogy kit hányszor marasztal és igazságosabban tudná csinálni (ha érdekli).

2019. ápr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Az a pontos törtènet, hogy szombaton itt (Hollandia) munkaszüneti nap lesz. A munkaidőnk keddtől szombatig van normàl esetben. Èn vàlogatom ès előkèszìtem bent a leveleket 5:45-amìg kèsz van ez kb 11-12. Aztàn minden nap 2 óràt kimegyek èn is kèzbesìteni. Mivel szombat munkaszüneti nap ìgy azt akatjàk, hogy csinàljuk meg a szombatot is. Van aki eleve nem dolgozik pènteken ìgy azokat nem kötelezik, hogy jöjjenek be pènteken, mert szombat munkaszünet. Akkor engem mire fel köteleznek, hogy 2 óràval többet dolgozzak pènteken? Ennyi erővel mondjàk a szombaton nem dolgozóknak, hogy jöjjenek pènteken! Miért èn tehetek róla, ha munkaszüneti nap van? Mièrt kell a munkaszüneti nap előtti napot mindig meghosszabbìtani? Mindig ez van. Egyszerűen az van, hogy fizikailag nem bìrom. Nem viccből vàllaltam a munkaidőt ìgy, hogy nagyrèszt bent ès csak 2 óràt kint. Mert nem bìrok 4-et egyben korai kelès mellett. Ez Mièrt baj, ha megmondom nem értem, hogy miért vàrjàk el, hogy erőn felül teljesìtsünk. Szerintem ha hallgatunk a testünk jelzèseire, az ugyanolyan fontos, minthogy óràm van, gyerekre vigyàzni kell stb. De èrtem, amit mondtok. Ìgy működik a mai tàrsadalom. Elvàrjàk, hogy a munka legyen az első. Aztàn ha nem vigyàzol magadra ès kihullasz, lecserèlnek, ès zsigerelik ki a következőt.
2019. ápr. 14. 07:56
 15/24 A kérdező kommentje:

Ha nem akarsz kihullani, van az a vàlasztàs, hogy hazudj! Hogy óràd van pl.

Tehàt kèt vàlasztás van, dolgozd magad beteggè, ha annyira ragaszkodsz az őszintesègedhez vagy vàlaszd a könnyebb utat. HAZUDJ! Gyárts kamu kifogàsokat! Ez így annyira nem okés, elkeserìtő. Az emberi test jelzèsei igenis fontosak!

2019. ápr. 14. 08:01
 16/24 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a világ legtöbb országában így van. Ha olyan a végzettséged és beosztásod, amire az elküldésed esetén hónapokig kellene keresni a megfelelő utódot, akkor nyilván nem mernek packázni veled, meg kizsákmányolni. Ha viszont olyan a munkakör, hogy százan döngetik a kaput a helyedért, akkor lazán megtesznek bármit.
2019. ápr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 14. válaszod tükrében sem a munkaadóddal, sem a körülményekkel nincs baj. Ha te 4 óra munkától kidőlsz, akkor ott veled van baj. Egészségileg. Irány az orvos.


Másik oldalról pedig, azt gondolom, hogy nem heti 6 napot dolgozol minden héten, hanem van valamiféle vetésforgó, ezért másik ünnepkor másnak jut a több, ezért ezeken az eseti dolgokon felesleges majrézni. (De ha nem így, van és vannak fix szombatozók, te meg fix péntekező vagy, akkor felejtsd el, bár akkor is meg lehet közelíteni úgy, hogy a hét minden napján lehet ünnep)


Harmadrészt pedig. Ez egy tök normális velejárója az ünnepnek. Képzeld el, hogy én az összes magyar munkaszüneti napon "dolgozom" tök más szint, de ha nálunk ünnep van, és más országban nincs, akkor a levelek jönnek, telefonok csörögnek, csak otthonról kezelem (Nyilván töredéke a volumen, mert a cégen belüli dolgok állnak)

2019. ápr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Utolsó nem 4 óra munkàtól dőlök ki... Nem tudom, vègig olvastad-e azt a kommentet...

De màsrèszt meg mindenki màs, nem tudhatod, milyen egèszsègügyi problèmàim vannak vagy milyen fizikumú vagyok, nem mindenki ugyanolyan. Itt most nem is az a lènyeg, èn tudom, hogy nehèz nekem, a lènyeg, hogy legközelebb jobb, ha kamu kifogàsokat gyàrtok. De még mindig gondolkodom, hogy ragasztódjak az őszintesèg elvemhez. De azzal nem sokàig maradok meg a munkahelyeken. Valóban elèg linkekül hangzik, hogy főnök, nem tudok túlóràzni, mert nincs rà energiàm. Erről küldtem tegnap neki egy e-mailt, mert a munkahét után annyira elfàradtam ès belegondoltam, hogy ennél többet dolgozzak egy nap...fúúú...ja ezen a hèten volt egy ilyen napom, akkor is màr nagyon mérges voltam, hogy fàradt vagyok, ja ès minden hèten próbálnak extra 1-2 óràt ráhúzni. Most szerintem ìgy betelt a pohàr nàlam. A beosztás kèszìtőnek is megìrtam, hogy többet nem csinálom meg a túlórát, szóval felesleges beosztania.

2019. ápr. 14. 09:53
 19/24 anonim ***** válasza:
Ezt írtad: "Egyszerűen az van, hogy fizikailag nem bìrom. Nem viccből vàllaltam a munkaidőt ìgy, hogy nagyrèszt bent ès csak 2 óràt kint. Mert nem bìrok 4-et egyben korai kelès mellett."És én is azt mondom, hogy ez egészségügyi probléma. Szóval nem kifogásokat kell gyártani, meg az őszintéseég eszméjét bálványozni, hanem elmenni egy orvoshoz. Simán lehet, hogy komolyabb bajod van mint amit a mezei háziorvos mondott, vagy te öndiagnosztizáltál a netről.
2019. ápr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Lehet nem volt akkor èrthető. 5:45-11 vagy 12 óráig bent a posta èpületèn belül dolgozok. Ez ugye 5-6 óra. Lehet több is, attól függ, mikor vagyunk kèsz. Ezutàn kimegyek a kèzbesìtèsbe is besegìteni 2 óràt egy nap. Ez egy normàl munkanapom.7-9 óra. Nekem a kézbesìtés nehezebb, ezèrt szerettem volna ìgy elosztani az időt. Ha plusz 2 óràt, tehàt 4 óràt vagyok kint a kèzbesìtèsen, úgy összesen minimum 9-10 óra egy nap. Ami nekem sok. Most ezért komolyan egèszsègügyi problémàim lennènek vagy tènyleg csak fèlreértetted, ahogy fogalmaztam? Mellesleg asztmàs vagyok, ezèrt sem bìrom a túlzott fizikai terhelést. De most ez lènyegtelen, èn tudom, mennyit bìrom, és annyit vàllaltam.
2019. ápr. 14. 12:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!