Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van értelme rengeteg pénzt...

Van értelme rengeteg pénzt elkölteni albérlete, hogy legyen diplomám?

Figyelt kérdés
Nem vettek fel kollégiumba, marad az albérlet. Ez rengeteg pénz, 3 év alatt rengeteg elmenne így a lakbérre. Milliók. Talán diákhitelt kéne felvenni, amit semmiképp sem akarok. Miért adósodjak el? Összességében nem ér ennyit az egész szerintem. Anyagilag nem érné meg.

2020. aug. 5. 02:12
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
Albit nem muszáj egyedül fizetni, ráadásul kolit kaphatsz később is. Barátnőmnek is másodévesen lett kolis helye.
2020. aug. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
0%

"Életed végéig gyári betaintott munkás szeretnél lenni ?"


Azért a diplomás, meg a betanított gyári munkás között még van pár ázmenet!

Alap manapság a diploma? Pont ezért nem ér semmit! Persze diplomával mindenki cégvezetőnek képzeli el magát.

Aztán nálunk is az iroda tele van diplomásokkal és csinálják a csicska adminisztrációs munkát, annyit se keresve, mint a gondnok kazánfűtő!

2020. aug. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:

Látom, betaláltam nálad valamivel...


"Azért a diplomás, meg a betanított gyári munkás között még van pár ázmenet!" Van átmenet, persze, csak a mondatot kellene helyesen értelmezni, arra akart kilyukadni, hogy sokkal több a lehetőség és sokkal nagyobb biztonságérzetet ad diplomásnak lenni,mint érettségi után elmenni dolgozni vagy otthagyni a középiskolát.A lehetőségek SZÁMA lesz sokkal több, hogy tudjon valamit kezdeni az életével.


Alap manapság a diploma? IGEN. Régen, pláne vidéken az érettségi volt olyan nagy szám, mint ma egy egyszerűbb képzésen legalább egy alapszakos diploma.



Pont ezért nem ér semmit!- Ez a te véleményed. Szerintem meg ér.


Persze diplomával mindenki cégvezetőnek képzeli el magát. Szerintem ez egyáltalán nem igaz. A nagyképűség személyiségfüggő, nem végzettségfüggő.


Aztán nálunk is az iroda tele van diplomásokkal és csinálják a csicska adminisztrációs munkát, annyit se keresve, mint a gondnok kazánfűtő!


Igen, vállalkozóként és szakmailag megbecsült, tapasztalt fizikai munkásként sokszor jobban lehet keresni, mint egy BA diplomával, de ez ambiciótól, kockázatvállalástól, szakami kvalitásoktól függ elsősorban, nem abból követekzik, hogy fizikai munkás -e valaki vagy sem. Szellemi munkában is sokre lehet vinni anyagilag is és karrier szempontjából is, meg fizikai munkával is lehet sok pénzt keresni, aki tudja, hogy kell. De a kérdés nem ez volt, hanem arról beszéltünk ,hogy mennyivel több lehetősége lesz az életben, ha elvégzi az iskolát. én biztos nem arra fogom nevelni a gyerekem, hogy 16 évesen hagyja ott a középiskolát és menjen el kazánfűtőnek, mert az mostanában épp jobban jövedelmez, mint a BA diplomával adminisztrációs munkát végezni.... egyébként a szellemi munka sokkal kényelmesebb, sokan nem is birják a fizikai munkát.

2020. aug. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul diplomásként mág bármi lehet belőle, azzai s kereshet később fizikai munkát, ha jónak látja. Csak az nem mindegy, hogy megreked-e valaki egy szinten és beszűkiti a lehetőségeit a jövőjére nézve vagy AZÉRT is tanul, hogy több lehetősége legyen... Azok szoktak szerintem másképp gonodlkodni erről, akiket sose érdekelt az iskola.
2020. aug. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:

1. Feliratkozhatsz a várólistára, simán lehet, hogy a következő félévben már lesz helyed a koleszban

2. Biztosan sokan vannak még akik kolisok szerettek volna lenni de nem vették fel őket, keress egy lakótársat

3. Ha nyaranta elmész komolyabban dolgozni, aztán azt félrerakod, akkor szorgalmi időszakban nem kell olyan sokat melóznod hogy a tanulás rovására menjen

2020. aug. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
95%

1. A kolikban minden félévben vannak, akiknek a) van helyük, de be sem költöznek, mert mégsem mennek egyetemre vagy b) beköltöznek, de pár hét, esetleg 1-2 hónap után elegük lesz és kiköltöznek. Az ő helyükre vesznek fel várólistásokat, szóval pár hét vagy hónap után jó eséllyel lenne helyed.

2. Nem muszáj egyedül lakni albérletben, bérelhetsz szobát is. Megfelelő számú lakótárssal, megfelelő lakásban sokszor a kolidíjál csak pár ezer forintra jön ki a rád eső albérleti díj.

3. Nem csak az egyetemi kolik vannak, szerintem a legtöbb városban vannak egyházi, esetleg különböző egyesületek által üzemeltetett kollégiumok/diákszállók is, érdemes ott is próbálkozni.

2020. aug. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 A kérdező kommentje:

De csak egy büfészakos diploma. Közigazgatás-szervező. Legjobb esetben keresnék vele 200-250-et... Ezért megéri?


Persze, diákmunka, de akkor is el kéne költeni havi 100 ezreket amit akár magamra is költhetnék..


Faluban lakok, ahol vonat sincs, bejárásra semmi lehetőség

2020. aug. 5. 13:32
 18/61 A kérdező kommentje:
Másodéves leszek amúgy, elsőévesen még kollégista voltam
2020. aug. 5. 13:33
 19/61 A kérdező kommentje:
Semmit sem tudnèk félretenni, én már saját lakásra gyűjtenék, nem akarom mindem pénzem albérletre költeni
2020. aug. 5. 13:34
 20/61 anonim ***** válasza:

Ha majd dolgozol is ennyit fogsz kiadni albira. :D


Munka mellett tanulsz és valakivel osztozol az albin, más is így csinálja.

2020. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!