Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van értelme rengeteg pénzt...

Van értelme rengeteg pénzt elkölteni albérlete, hogy legyen diplomám?

Figyelt kérdés
Nem vettek fel kollégiumba, marad az albérlet. Ez rengeteg pénz, 3 év alatt rengeteg elmenne így a lakbérre. Milliók. Talán diákhitelt kéne felvenni, amit semmiképp sem akarok. Miért adósodjak el? Összességében nem ér ennyit az egész szerintem. Anyagilag nem érné meg.

2020. aug. 5. 02:12
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
Egy sima érettségivel szerinted többre mész az életben hosszútávon, mint egy diplomával, még ha büfészakos is ? Nem értem, miért. Egyébként most lehet megint távoktatás lesz, az előző félévben is gondolom, otthon voltál és mindent megoldottatok számitógépes kontaktus által, sok felsőoktatási intézmény megint ezt tervezi. Akkor még nyersz is plusz egy félévet, amit nem kell végigalbérletezned. Amúgy ha nem olyan iskola, ahová muszáj bejárni az órákra, nem feltétlen kell albérletezni, csak akkor mész be, ha katalógusos óra vagy vizsga, sizgorlat van. Sokan nem is járnak be (akik megtehetik). Ha már elkezdted, csak jobb végigcsinálni, nem ?
2020. aug. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
92%
A mai szemlélet szerint egy senki az, akinek nincs diplomája. Közben meg sok diploma jószerivel már a megszerzésének pillanatában elavult, és ha nem képezed magad folyamatosan, kitörölheted vele. Sok szép szakma van, amiben sokkal boldogabb az ember, mintha valami nyögvenyelős diplomával ülne egy irodában. 50 is elmúltam, mikor megtapasztaltam, micsoda földöntúli boldogságot okoz nekem a nyers fa illata, érintése. Kellett volna a fa5zomnak agrármérnöki diploma, ha ezt fiatal koromban tudom magamról. Szép életem (s talán több lehetőségem) volt így is, de csak a szerencsés természetemnek köszönhetem, hogy mindig minden munkámban megtaláltam a szépet, a szeretni valót.
2020. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
57%
Akkor egyáltalán ne legyenek iskolák , Töröljük el a felsőoktatást, ne legyen érettségi, középiskola, általános iskola ? Mert úgyis elfelejtjük a nagy részét és kitörölhetjük vele a valagunk, pedig már 10évsen is munkába állhatnánk, mint 120 évvel ezelőtt a szénhordásra és egyéb munkákra befogott gyerekek ?
2020. aug. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 A kérdező kommentje:

Nyilván nem állnék egyből munkába végzettség nélkül, ha otthagyom, hanem akkor màr elmennék valami OKJ-re.

Lehet megint távoktatás lesz, ez igaz. De az albérletet meg 1 évre előre le kell szerződtetni, szóval semmire se megyek vele, hiába mehetnék haza októberben.


Nem értem egyébként hogy nem kaphattam kollégiumot, hiszen 4,3-as átlagom volt és szociális helyzetem is a béka segge alatt van, ketten éltünk anyával, szüleim elváltak, meg elég szarul is keres.

Érdekes hogy a budai gazdag gyerekek meg megkapják, pofára megy az egész..

2020. aug. 5. 15:32
 25/61 anonim ***** válasza:
És nem tudod a problémáidat leirni egy HÖK-ösnek, hátha méltányossági alapon segitene bejutni a koliba ? Vagy fellebbezést beadni ? Ha nem nehéz a szakod (irtad, hogy "büfészak"), akkor muszáj fizikailag is benn lenni ? Mert rengetegen nem járnak be, valaki márfelnőtt fejjel, családalapitás után iratkozik be valahova és csak néha megy be, amikor muszáj. Szerintem nincs ilyen szabály, hogy az albérletet egy évre kötelező megcsinálni, mi adunk ki vidéken saját lakást és eddig mindenki el tudott menni, aki el akart a következő hó elsején. Aztán vannak olyan kollégiumok is, amik nem a te iskoládhoz tartoznak ,hanem bármelyik felsőoktatási intézményből lehet jelentkezni. Szerintem egyébként azért tárgytalan most a kérdésed, mert te is úgy fogalmazol, hogy "valami OKJ", szóval még ez sincs konkretizálva a fejedben, hogy egyáltalán milyen OKJ érdekelne vagy van-e, ami érdekel és indul-e olyn képzés, szóval egyértelműen beiratkoznék erre a félévre a helyedben és felfüggeszteném ezt a tervezgetést. Pláne amiatt is, hogy nagy eséllyel nem nagyon kell fizikailag benn lenni vagy sokkal kevesebbet a sulidban, mert az egyetemek is azt tervezik, hogy csak pár órát tartanak meg , kiscsoportos foglalkozásokat, azokat is bizonyos szabályok (pl. távolság tartása, amihez nagy terem kell, amárpedig a nagy termek száma véges mindenhol...). És az okj jeelntkezéseknek is van határideje, lehet be se férnél már egyikbe se. Apukád attól függetlenül, hogy elváltak, nem tud esgiteni ? És egyébként végső esetben diákmunkázni is lehet, ha aléblertbe mész, rengetegen csinálják igy és egy büfészak mellett ezerszer egyszerűbb, mint egy mérnöki mellett (de nálad ez az albérletezés is valószinűleg leghamarabb jövő tavasszal jön szóba, mert hidd el, távoktatás vagy hibrid oktatás lesz). ja, és van egy oylan szabály is most, hogy ha a hallgató igazolja, hogy nem tud személyesen jelen lenni az órákon, amiket az egyetemeken tartanak, akkor fel fogják menteni és lehet egyéni alapon is kérelmezni, hogy távoktatást kérsz magadnak x y indokkal.
2020. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
Amúgy nehogy kötekedésnek vedd, de dolgoztál már valaha ? Mert ha már pár diákmunkán túllennél (mindenhol dolgoznak felnőttek is ) , saját szemeddel látnád , mennyire nem úgy működnek a dolgok , ahogy az meber fejben elképzeli. Tök bizonytalan élethelyzet, ha valakinek kevés iskolája van és általánosságban alulfizetettebb is sok munkakörben. Illetve nem is dolgozhat sok munkakörben diploma nélkül.
2020. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
Ja, és most azt sem teljesen értem a mostani kommentedben ,hogy miért jobb az OKJ, amikor azt is 1-2 év elvégezni ? Szóval ha most találnál is egyet és még lenne hely, akkor is szine ugyanakkor végeznél, mint az egyetemmel. Akkor mivel lennél előrébb ?
2020. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 A kérdező kommentje:

Magánkollégiumokban gondolkodok.

Itt kötelező bejárni órákra, előadásra is. Ez egy szigorú egyetem. Azt nem írtam, hogy könnyű szak.. A büfészakot úgy értettem, hogy jó munkát nem lehet kapni vele. Elmehetek vele közszférába a garantált bérminimumért.. Vagy ha szerencsèm van, akkor a NAV-hoz 200-ért.. Kb annyit kapnék mint egy tanár, talán minimálisan többet..

Diákmunkán voltam már.

Egy OKJ szerintem sokkal többet érne. Elvégeznék egy villanyszerelő vagy egy gázszerelő képzést, azzal sokszorosát megkeresném annak amit ezzel a diplomával kapnék..

2020. aug. 5. 18:35
 29/61 anonim ***** válasza:
Te tudod. Egyébként elvégezhetnéd egyszerre is az egyetemet és az OKJ-t. A büfészakot én úgy értettem, alacsonyak a követelmények, akkor másra gondoltunk.De mindegy, sok mindent leirtam, én biztos nem hagynám ott, amit elkezdünk, be kell fejezni, csomó érv szól mellette, akár egyszerre is lehet a kettőt. És valószinűleg távoktatás vagy hibrid oktatás lesz + ki lehet kerülnini a köv. félévben a jelenléttel kapcsolatos elvárásokat. Szerintem a diploma után is még 40+ éved lesz kitalálni, hogy gázszerelő akarsz-e lenni vagy a közszférában dolgozni. Amúgy lehet egyszerre több munkahelyed is, mármint sok mindent lehet másodállásban, fusiban ..stb csinálni.Én biztos nme dobnám el a lehetőséget magamtól, hogy legyen egy diplomám.
2020. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
Ha életképes diploma lenne, akkor igen, de azt írod, hogy nem az, így nem, nem érné meg, egy piacképes OKJ sokkal inkább.
2020. aug. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!