Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van értelme rengeteg pénzt...

Van értelme rengeteg pénzt elkölteni albérlete, hogy legyen diplomám?

Figyelt kérdés
Nem vettek fel kollégiumba, marad az albérlet. Ez rengeteg pénz, 3 év alatt rengeteg elmenne így a lakbérre. Milliók. Talán diákhitelt kéne felvenni, amit semmiképp sem akarok. Miért adósodjak el? Összességében nem ér ennyit az egész szerintem. Anyagilag nem érné meg.

2020. aug. 5. 02:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 A kérdező kommentje:

Egy OKJ 300 ezer forint, az albérlet mellett nem tudnám még azt is kifizetni..

Főleg hogy dolgoznom is kell, most lesz szakmai gyakorlat, hogy csináljam 2-t együtt?


Én szeretem az egyetemet, de hogy anyagilag megérnè e, az más kérdés.. akiket ismerek és ezt végezték, nettó 150-200 közt keresnek.. Ez semmire sem elég..

2020. aug. 5. 21:18
 32/61 anonim ***** válasza:

Nem, nincs értelme. Amúgy a várólistáról hamar megkaphatod a kollégiumi helyet.

A koli felvit meg fellebbezd meg. Ott valami nagyon nincs rendben, ha igazat írtál a helyzetedről. A pontszámot nem tették közzé? Nagyon lemaradtál?

Ne hagyd magad.

Én pl. írtam és érdekes már másnap elbírálták a pályázatomat, amit megnyertem.

2020. aug. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 A kérdező kommentje:

22 pontom lett és 48 ponttól adnak kollégiumot.. Szóval ha 2x ennyi lenne, se adtak volna. Nem is értem, hogy jött ki

Jogorvoslattal be lehet kerülni?

Gondolom felteltek már a helyek, nem?

2020. aug. 8. 20:17
 34/61 A kérdező kommentje:

Amúg mondom, tavaly is olyan szobatársaim voltak, az egyik székesfehérvári kőgazdag gazdag gyerek, aki egész életében magániskolába járt, állandóan külföldre utazott, nyilván nem okozna gondot egy albérletet fizetniük. Mellesleg Fehérvárról 50 perc alatt oda lehet érni Pestre vonattal, na én most középiskolába több idő alatt jutottam el..

Másik gyerek budai volt, aki bent sem aludt, lyukasórakor feljött dumálni, de nem lakott bent.. A harmadik szobatársam meg kb 3 hétig lakott velünk, talált valami nőt és ahhoz költözött, persze a helyet azért foglalta, néha feljött szarni meg zuhanyozni és el is húzott..

Szóval a 4 fős szobában 2-en laktunk a gazdag gyerekkel..

2020. aug. 8. 20:38
 35/61 anonim ***** válasza:

Igen, van jogorvoslat csak ez határidőhöz van kötve. Nálunk pl. az eredmény közlésétől számítva 15 nap.

Gondolom nektek is van fent, egy értékelő lap, ami mutatja mire mennyi pont jár. Számold ki.

Utána pedig van még egy rektorhoz benyújtható méltányossági is.

Amúgy nyugodj meg, lehet, hogy jobban jársz, mivel nagy az esély arra, hogy digitális oktatás lesz megint.

Az albérlet miatti eladósodást meg kikerülheted a levelező/esti/távoktatásos képzéssel.

2020. aug. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 A kérdező kommentje:

Kérni fogok jogorvoslatot. De mivel indokoljam meg?

Szerinted digitális oktatás lesz? Jó is lenne.. De nem hiszem, hogy így lesz, szerintem nem fogják mégegyszer megcsinálni ezt.

2020. aug. 8. 22:40
 37/61 anonim ***** válasza:

A rossz szociális helyzetedre és a jó tanulmányi eredményedre alapozva indokold meg.

Nem tudod megnézni, hogy mire mennyi pont jár? A kollégium honlapján fenn szokott lenni, a modulo-n keresztül is látod. Így letudod ellenőrizni, mennyire volt fair.

A várólistára kerülést meg jelöld be.

2020. aug. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 A kérdező kommentje:

Szociálos helyzetre kaptam 14 pontot. Azt írja, hogy sokmindenre nem adható pont, mert nem tettem eleget az adatkezelési szabályzatnak... Pedig mindenki aláírta az adatkezelési nyilatkozatot és fel is lett töltve. Direkt meg is kérdeztem még a jelentkezés elött emailben, hogy kinek kell aláírni.


Azt nem értem, hogy 3,59-es átlagom van, pedig 4,3 lett a súlyozott átlagom, igaz első félévben csak 3,2, de akkor sem értem, hogy ez a 3,59 hogy jött ki...

Tanulmányi eredményre kaptam 5 pontot.

Meg közösségi életre 3-at.

Íhy lett 22

2020. aug. 9. 00:57
 39/61 anonim ***** válasza:

Rendben, akkor fellebbezd meg. Majd újra átnézik.

A tan. eredmény furcsa 4,3+3, 2=7,5 ennek a fele meg 3,75, ha a súlyozottat nézik átlagolva.

A papíroknál meg bélyegző, aláírás, megfelelő dátum szükséges.

Na, adatkezelési szabályzatot, ha feltöltötted a megfelelő aláírásokkal, akkor arra is hivatkozz. Ne hagyd annyiban. Sok sikert! Még van esély.

2020. aug. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
A következő félévben tanulj sokkal szorgalmasabban, mindenre készülj többet és nem kerülsz ilyen helyzetbe. Igen, az egyetemi kolik a tanulmányi és szociális eredmények alapján rangsorolnak. De amúgy is kaptál még vagy 10 hasznos tippet. Mások is járnak igy, elmennek dolgozni. Valaki egész éleétben albérletezik , valaki gyereket is mer albérletbe vállalni.
2020. aug. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!