Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy hülyének...

Miért van az, hogy hülyének néznek azért, mert nem tudok gondolatot olvasni?

Figyelt kérdés

Sokak szerint komplikáltan gondolkodom. Hát szerintem meg nem, csak nem szeretem a hülyeséget.

Tanár az órán megkérdezi: Mi van a táblára írva? Én meg mondom neki, hogy hát látom, de melyik részére gondol a tanárnő? És az egész osztály fogja a fejét, hogy úúúristen ez de hülye.

Hát honnan a francból kéne tudnom, hogy a legutoljára felírt mondatra kíváncsi? Volt vagy 5 mondat és ábrák. Hát mi az, hogy mi van a táblára írva? Eszem megáll.

Erre van egyértelmű válasz? Egyértelmű az, hogy ilyenkor az utoljára felírtra gondol?



Forgalmi vezetés óra: Oktatóm megkérdezi: Most milyen utcában vagyunk?

Én mivel tanultam az iskolai esetből, hogy hülyének kell lenni, mondom: Nem tudom, nem láttam mi van kiírva.

És még ő fogja a fejét, hogy nem a névre vagyok kíváncsi, hanem, hogy elárendelt, egyirányú stb stb.


Ezt honnan kellett volna tudnom? Születésem óta anyám mindig tőlem kérdezi, hogy milyen tucában vagyunk, ha megyünk valahova.


NORMÁLISAN gondolkodom= nem jó,

HÜLYÉN gondolkodom, egy lehetőséget kiválasztok a rengeteg lehetőség közül = nem jó.


Akkor most mi a jó? Az oktató nem kérdezheti azt meg, hogy mi az utca neve? de. Akkor ez lehetőség? igen.

Miért én vagyok a hülye azért, mert egy több értelmű kérdésre nem tudok konkrét választ adni?


2020. aug. 11. 00:23
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
61%

Ha az oktató megkérdezi, hogy milyen utca akkor logikus, hogy arra gondol, amit a kreszben tanultál és nem az utca nevére.

Ha a tanár megkérdezi, hogy mi van a táblára írva, akkor nem figyeltél. Miközben mondja a dolgokat, azzal egyidőben írja az információt és neked követned kéne ideális esetben miközben jegyzetelsz.

Nem azt mondanám, hogy komplikáltan gondolkodsz, hanem hogy bután. Kicsit fejleszd magad, mert elsőre azt hinni kettyós vagy kissé.

2020. aug. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagy te véletlenül Aspergeres?

A hozott példák ilyen egyszerű "józan paraszti ész" jellegűek, amit a te agyad valamiért nem vesz be.

Sima logika.

Pl a tanár. Nyilván arról beszélt amiről épp szó volt, nem arról amit korábban írt le.

2020. aug. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Hát de.. miért lenne logikus? Ha meg épp arra gondol, hogy mi a neve? AKkor meg azért vagyok hülye, mert mást mondok.

Nem. teljesen más volt a tanárral a szitu. Nem. nagyon nem úgy írja, ahogy mondod. Teljesen más. Simán van, hogy nem a legutóbbira gondol. A legutóbbi irományának köze sem volt ahhoz, ahol tartottunk.. amúgy. csak megjegyzem. Elsétált mellettem, belenézett a füzetembe és kérdezte. mi van a táblára írva?


Hopsz kihagytam. Azt is tudnom kellett volna, hogy a füzetemben hova néz.

2020. aug. 11. 00:33
 4/41 A kérdező kommentje:

2: nem, nem vagyok. józan paraszti ész szimplán hülyeség. van 4 válaszlehetőség, de csak egy "jó", amire épp gondolnak. A többi si jó"lenne". persze, hiszen válaszlehetőség.


Ha megkérdezik tőlam ,hogy hány éves voltam egy éve. Akkor arra is két válasz van. 17-1, tehát 16, vagy egy tanéve? Mert egy tanévvel ezelőtt még mindig 17. Ugyanis egy hónappal előbb van a szülinapom.

2020. aug. 11. 00:35
 5/41 A kérdező kommentje:
vagy ha megkérdezik. Hány éves voltam az előző tanévben? Csak egyet válaszolhatok, emrt úgy akarják. azt nem mondhatom, hogy 16 és 17, (mert tanév közepén van a szülinapom márciusban) nem. azt nem válaszolhatom. Mert nem "jó" válasz.
2020. aug. 11. 00:37
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

Totál túlgondolsz mindent. Ezért mondtam hogy a józan paraszti és és a logika hiányzik.

Lehet hogy valami Aspergeres zseni vagy 180-as IQ-val, csak nem tudsz róla 🤷‍♀️

2020. aug. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Az, hogy nem tudok róla, az lehet. Természetesen értem, hogy mi az a józan paraszti ész, meg alkalmazom is... de ott vezetés közben abban a szituban, meg ahogy kérdezte, valahogy nem tudtam mást válaszolni.

Attól még kétértelmű kérdést.

Inkább a milyen-en volt a hangsúly, nem a vagyunk-on. Most már persze felfogtam, hogy jé, persze, hogy arra gondolt, hogy milyen fajta út.. De akkor is.

Két válasz van. Mindkettő jó, de mégis csak az egyik a jó. hihetetlen.

Az nem elhet, hogy pontosabban kéne kérdezni?


Az viszont tudatos, hogy pont ezek miatt pontosan kérdezek. Tehát én úgy kérdezem, hogy Most milyen fajta úton megyünk?

vagy: Látod mit írtam utoljára a táblára?

2020. aug. 11. 00:42
 8/41 A kérdező kommentje:

6: tudod mi a baj? Fellapoztam az összes könyvemet az összes autizmus dologról, aspergerről stb. introvertáltakról extrovertáltakról.

Azt vettem észre, hogy mindenből egy kicsi. Tehát olyan nincs, hogy én csak ez vagy csak az vagyok.

intróból bizonyos tulajdonságok, extroból is. aspergerből is egy pici.. de nem az összes

2020. aug. 11. 00:47
 9/41 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem jót tenne neked egy pszichológus. Nem bántásból írom, én is jártam. Talán ő rendet tenne, sok mindenre ráébresztene.

Mi csak tippelgetünk, ő viszont már mindent látott, össze tudja rakni a képet hogy mi a helyzet.

2020. aug. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Hát lehet...

De még mindig nem értem, hogy ezért miért kell lehülyézni?

Szerintem egyáltalán nem hülye az, aki nem tudja eldönteni, hogy a jó válaszok közül melyiket kéne mondani.

Az oktatóm is. Inkább fogja a fejét és belül elküld a jó büdös francba, minthogy mondaná: ja, nem arra. a fajtájára gondolok.

Sokkal egyszerűbb :(

2020. aug. 11. 00:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!