Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy hülyének...

Miért van az, hogy hülyének néznek azért, mert nem tudok gondolatot olvasni?

Figyelt kérdés

Sokak szerint komplikáltan gondolkodom. Hát szerintem meg nem, csak nem szeretem a hülyeséget.

Tanár az órán megkérdezi: Mi van a táblára írva? Én meg mondom neki, hogy hát látom, de melyik részére gondol a tanárnő? És az egész osztály fogja a fejét, hogy úúúristen ez de hülye.

Hát honnan a francból kéne tudnom, hogy a legutoljára felírt mondatra kíváncsi? Volt vagy 5 mondat és ábrák. Hát mi az, hogy mi van a táblára írva? Eszem megáll.

Erre van egyértelmű válasz? Egyértelmű az, hogy ilyenkor az utoljára felírtra gondol?



Forgalmi vezetés óra: Oktatóm megkérdezi: Most milyen utcában vagyunk?

Én mivel tanultam az iskolai esetből, hogy hülyének kell lenni, mondom: Nem tudom, nem láttam mi van kiírva.

És még ő fogja a fejét, hogy nem a névre vagyok kíváncsi, hanem, hogy elárendelt, egyirányú stb stb.


Ezt honnan kellett volna tudnom? Születésem óta anyám mindig tőlem kérdezi, hogy milyen tucában vagyunk, ha megyünk valahova.


NORMÁLISAN gondolkodom= nem jó,

HÜLYÉN gondolkodom, egy lehetőséget kiválasztok a rengeteg lehetőség közül = nem jó.


Akkor most mi a jó? Az oktató nem kérdezheti azt meg, hogy mi az utca neve? de. Akkor ez lehetőség? igen.

Miért én vagyok a hülye azért, mert egy több értelmű kérdésre nem tudok konkrét választ adni?


2020. aug. 11. 00:23
1 2 3 4 5
 11/41 vantel ***** válasza:
66%

Ismertem olyan embert aki nem tudatosan ,de mindig meg és kiakasztotta azt akivel kommunikált!

Gyermekkorban alapozódott meg ez a problémája!

Részvétem!

Teljesen jól gondolkodsz csak az a probléma,hogy a többség nem ilyen problémákkal van megáldva!

Ehez még érned kell,hogy átlásd!

2020. aug. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

11: átlátom. hidd el, hogy átlátom :) De sajnos ez nehezít a dolgom. Mert nem tehetek róla. Gondolkozom. hát. úgy ahogy. Valahogy alapból tized másodperc alatt tudom az összes lehetséges választ, kimenetelt stb. És valahogy nem tudok dönteni, hogy épp mi lehet a "jó".


Írtam is. Mindenből egy pici. aspergerből pl az, hogy nehezebben ismerem föl a hangsúlyt vagy a mimikát. A tanár mimikájából és tekintetéből nem tudtam kitalálni, hogy melyikre gondol a két a4-es oldalra teleírt szavakból, mondatokból.


Onnan tudom, hogy átlátom, hogy utólag nekem is egyértelművé válik, hogy a vezetés oktatóm 99%, hogy azt akarta tudni, hogy egyirányú-e az utca.

Hogy ÉN tudom-e!!!


De valahogy ott hirtelen a szituban gyorsabban vág az agyam és túlgondolom. Ami nem is igazi túlgondolás....



De attól még nehéz :(

2020. aug. 11. 01:06
 13/41 vantel ***** válasza:
100%

Bennem azt a benyomást kelted, hogy félsz a lejáratódástól!

Mindenki agyában lejátszódnak a verziók,de a helyes jön elő,mert nem volt traumájuk ami gátolná őket a helyes döntésben!

2020. aug. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
81%
Azért most egy gyakori kérdéses válaszból, ne könyveld el magadban egyből, hogy aspergerses vagy autista vagy :D
2020. aug. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért néznek hülyének mert nem tudsz gondolatot olvasni, hanem mert úgy tűnik, komoly gondok vannak nálad egyszerű összefüggések meglátásában. A legtöbb embernek magától értetődik, hogy egy autós oktató vezetés közben ha kérdez, akkor nem térképészeti ismeretekre kíváncsi, hanem kresz szempontjából szól a kérdés. Hisz ez kapcsolódik ahhoz, amit épp csináltok.

Nem bántásból de érdemes lenne ezzel szakemberhez fordulnod.

2020. aug. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
13. hát attól mindenképpen! Annyiszor volt már. 8. óta 4 éve szinte folyamatosan. azóta alig beszélek!! valahogy nem akarok már beszélni, emrt mindig megtalálják bennem a hibát!
2020. aug. 11. 01:18
 17/41 A kérdező kommentje:
14. nem fogom. nem is abból. mondom, fellapoztam az összes könyvemet a témáról. Le is írtam ,hogy mindenből egy kicsi.
2020. aug. 11. 01:19
 18/41 A kérdező kommentje:

15: hátöö. azért olyanokat is tud kérdezni... "lefékezi az autót a saját pedáljaival" Elfelejtettél valamit. Én: mit? ő: hát mi van a bal kezednél?

Namost. Mi a f*đz van a bal kezemnél? kérlek szépen a bajuszkapcsoló. a mögött a fényszóró állításhoz szüks. gombok. a kormány pozíció állító. aztán az ajtó. utána a tükör.


És sokkban vagyok, hogy mit mondjak, mert úgyis rossz lesz!

2020. aug. 11. 01:22
 19/41 anonim ***** válasza:
95%

"És sokkban vagyok, hogy mit mondjak, mert úgyis rossz lesz!"

Baromság. Értelemszerűen egy konkrét dologra gondol az oktató ilyenkor. Pl ha kanyarodásnál nem raktad ki az indexet, akkor nyilván arra, és az lesz a jó válasz. Ha azt mondod hogy a sofőr oldali légzsák, az meg magától értetődően rossz válasz, hisz annak semmi köze nem volt az adott szituációhoz.

2020. aug. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy véletlenül szorongós? Leginkább erre tudnék gondolni a leírtak és a kommentek alapján.
2020. aug. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!