Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy hülyének...

Miért van az, hogy hülyének néznek azért, mert nem tudok gondolatot olvasni?

Figyelt kérdés

Sokak szerint komplikáltan gondolkodom. Hát szerintem meg nem, csak nem szeretem a hülyeséget.

Tanár az órán megkérdezi: Mi van a táblára írva? Én meg mondom neki, hogy hát látom, de melyik részére gondol a tanárnő? És az egész osztály fogja a fejét, hogy úúúristen ez de hülye.

Hát honnan a francból kéne tudnom, hogy a legutoljára felírt mondatra kíváncsi? Volt vagy 5 mondat és ábrák. Hát mi az, hogy mi van a táblára írva? Eszem megáll.

Erre van egyértelmű válasz? Egyértelmű az, hogy ilyenkor az utoljára felírtra gondol?



Forgalmi vezetés óra: Oktatóm megkérdezi: Most milyen utcában vagyunk?

Én mivel tanultam az iskolai esetből, hogy hülyének kell lenni, mondom: Nem tudom, nem láttam mi van kiírva.

És még ő fogja a fejét, hogy nem a névre vagyok kíváncsi, hanem, hogy elárendelt, egyirányú stb stb.


Ezt honnan kellett volna tudnom? Születésem óta anyám mindig tőlem kérdezi, hogy milyen tucában vagyunk, ha megyünk valahova.


NORMÁLISAN gondolkodom= nem jó,

HÜLYÉN gondolkodom, egy lehetőséget kiválasztok a rengeteg lehetőség közül = nem jó.


Akkor most mi a jó? Az oktató nem kérdezheti azt meg, hogy mi az utca neve? de. Akkor ez lehetőség? igen.

Miért én vagyok a hülye azért, mert egy több értelmű kérdésre nem tudok konkrét választ adni?


2020. aug. 11. 00:23
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Totálisan magamra ismertem a leírásodból, mert én is folyamatosan így járok. Mintha mindenki számára egyértelmű lenne, mi a kérdésre a helyes válasz, csak nekem fordulna meg a fejemben valami más (is).

Csak két példát mondok: Régebben jártam gyógytornára, mert volt egy térdficamom, de olyanok is jártak oda, akiknek a bokája sérült. Első foglalkozáson megkérdezte a gyógytornász, hogy hol volt a ficamom, én meg mutattam a térdemre. Ő meg a homlokára csapott, hogy a helyszínre gondolt (otthon, utcán stb).

A másik eset: Középsulis koromban egy keddi tesiórán a tanár ezt kérdezte: "Itt voltál az előző két órán?" Én meg mondtam, hogy igen, múlt hét pénteken és szerdán is. Aztán kiderült, hogy ő aznapra gondolt. (Aznap a harmadik óránk volt a tesi.) Itt meg mindenki összesúgott, hogy ez de hülye...

A te általad leírt esetekben számomra a te válaszaid tűntek logikusnak, főleg a vezetős helyzetnél. 100%, hogy én is az utca nevét mondtam volna.

Viszont meg kell említenem, hogy én valóban Aspergeres vagyok (diagnosztizált), de egyáltalán nem vagyok buta (144 az IQ-m).


Ne érezd rosszul magad amiatt, hogy másképp gondolkodsz, ez remekül hasznodra válhat majd még a későbbi életedben.


24/L

2020. aug. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

21: ilyen is volt velem. Egy az egyben olyan, mint a térdficamos dolgod.

Honnan kellett volna tudnod, hogy nem a térdedre gondol? Simán lehet, hogy a testeden kérdezi a helyét. hogy hol fáj.

HOl fáj? Itt a könyökömnél. aztán meg az lenne a helyes válasz, hogy lépcsőn, ha megyek föl.


És olyankor Te vagy a hülye! :(

2020. aug. 11. 08:45
 23/41 A kérdező kommentje:

19. Már hogy lenne baromság? Nem kanyarodtunk, hanem sávot váltottuk egy olyan helyen, ahol amúgy is sávot KELL váltani és kanyarodni IS kell!

Honnan tudjam, hogy indexelni vagy tükörbe nézni felejtettem el?

Hiába felejtettem el mindkettőt, csak egy válasz a jó

2020. aug. 11. 08:47
 24/41 A kérdező kommentje:

21. többieknek. naaa látjátok? tök logikus lenne, hogy a 21.-es válaszolónak az előző két órájára gondol, nem az aznapira.

Hát nem? Előző kettő matek és nyelvtan volt. Mit érdekli egy tesitanárt, hogy ott voltál-e rajtuk. Nem?

Telán mégis van benne valami, hogy pontosabban kéne kérdezni? :/

2020. aug. 11. 08:49
 25/41 A kérdező kommentje:

21: ugye, hogy nem is mindig a logika számít? Hanem pl a tapasztalat?

a tesitanáros helyzeted:

ugye minden tanár mindig azt kérdezi, hogy: emlékeztek mit vettünk múlt órán? Akkor még jó, hogy nem az előző órára gondol, legyen az akármilyen tartárgy, hanem ABBÓL a tantárgyből az elózóre, legyen az akár tegnap, vagy tegnapelőtt...


TE rávágod, hogy igen, szerdán is és pénteken is. Ez természetes, hiszen ELŐZŐ órára gondol..

2020. aug. 11. 08:55
 26/41 anonim ***** válasza:
49%
Nem te vagy az, aki kiírt már hasonló kérdést nemrég? Csak akkor azt nem tudtad melyik ceruzát kérte a tanár..
2020. aug. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
59%

"Már hogy lenne baromság? "

Úgy, hogy te beképzeled magadnak hogy nincs jó válasz, csak téged akar szivatni az egész világ. Holott egyszerűen te vagy az, aki valamiért képtelen eldönteni hogy mi releváns információ és mi az aminek adott szituációhoz semmi köze.

2020. aug. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

21-es vagyok. Így igaz, számomra is az volt logikus, hogy a múltkori tesiórára gondol, hiszen miért akarná tudni, ott voltam-e előző matek- és bioszórán?


Most beugrott, hogy egyszer olyan is megesett, hogy az egyik tanárommal - aki magázta a diákokat, viszont ettől függetlenül magánéleti dolgokról is lazán el lehetett vele csevegni - beszéltem arról, hogy anyukám majd bemegy segíteni a szalagavatós teendőkkel (mivel a szülői munkaközösség tagja volt).

Valami ilyesmi párbeszéd mehetett le, amikor megint lezajlott, ami már oly' sokszor:

"-Akkor olyan öt óra magasságában kellene bejönnie az édesanyjának.

-Rendben, átadom neki.

-Köszönöm szépen! Egyébként hogy van?

-Köszönjük, jól, csak sokat dolgozik.

-Ja, neeeem! *nevet* Ön hogy van?"


Na, most itt miért kellene azt hinnem, hogy tőlem kérdezi, hogy vagyok, amikor egy másik személyről volt szó?


Rengeteg ilyen esetem volt, sajnos kevés jut eszembe, pedig tudnék mesélni.

2020. aug. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
27: lásd 21-es válaszoló tesi óráját. Mégis gondolatot kéne olvasni :(
2020. aug. 11. 09:46
 30/41 A kérdező kommentje:
27: épp, hogy VAN KÖZE! Ez a baj! Nem érted? Azért vagyok lesokkolva mindig, hogy mit mondjak, emrt mindegyik illik a szituációba. Oktató kíváncsi arra, hogy milyen utcában vagyunk. A utcanév B egyerányú utca. Mindkettő helyes. Normális ember pontosít, ha rossz választ kap. Szépen!! elmondja, hogy nem arra.. a fajtájára gondoltam.
2020. aug. 11. 09:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!