Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy hülyének...

Miért van az, hogy hülyének néznek azért, mert nem tudok gondolatot olvasni?

Figyelt kérdés

Sokak szerint komplikáltan gondolkodom. Hát szerintem meg nem, csak nem szeretem a hülyeséget.

Tanár az órán megkérdezi: Mi van a táblára írva? Én meg mondom neki, hogy hát látom, de melyik részére gondol a tanárnő? És az egész osztály fogja a fejét, hogy úúúristen ez de hülye.

Hát honnan a francból kéne tudnom, hogy a legutoljára felírt mondatra kíváncsi? Volt vagy 5 mondat és ábrák. Hát mi az, hogy mi van a táblára írva? Eszem megáll.

Erre van egyértelmű válasz? Egyértelmű az, hogy ilyenkor az utoljára felírtra gondol?



Forgalmi vezetés óra: Oktatóm megkérdezi: Most milyen utcában vagyunk?

Én mivel tanultam az iskolai esetből, hogy hülyének kell lenni, mondom: Nem tudom, nem láttam mi van kiírva.

És még ő fogja a fejét, hogy nem a névre vagyok kíváncsi, hanem, hogy elárendelt, egyirányú stb stb.


Ezt honnan kellett volna tudnom? Születésem óta anyám mindig tőlem kérdezi, hogy milyen tucában vagyunk, ha megyünk valahova.


NORMÁLISAN gondolkodom= nem jó,

HÜLYÉN gondolkodom, egy lehetőséget kiválasztok a rengeteg lehetőség közül = nem jó.


Akkor most mi a jó? Az oktató nem kérdezheti azt meg, hogy mi az utca neve? de. Akkor ez lehetőség? igen.

Miért én vagyok a hülye azért, mert egy több értelmű kérdésre nem tudok konkrét választ adni?


2020. aug. 11. 00:23
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
64%

26 De, tuti ő az.


Az egyik hozzászóló bokaficamos esete kétértelmű, ilyen kommunikációs zavarok előfordulnak.


De amiket te írsz példákként kérdező, abból egyértelmű, hogy te olyan dolgokat értesz félre, amik másoknak nem okoznak problémát. Szerintem is Aspergerre hajaznak a tüneteid.

2020. aug. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
61%

"Azért vagyok lesokkolva mindig, hogy mit mondjak, emrt mindegyik illik a szituációba"

Épp ez az, hogy nem. Az autós oktatós esetben például az utcanév nem volt releváns információ.

2020. aug. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

32. dehogynem.volt olyan eset amikor arra volt kíváncsi. Mert épp nem tudta, hogy merre van onnen a benzinkút. (tankolni kellett)


31: kétértelmű, ahogy majdnem minden más is. A testitanáros dolog is. Az elfelejtettem dolog is.


a ceruzás dolgot meg nem értem, hogy miről beszéltek. De ha megmutatjátok miről van szó, lehet, hogy tudni fogom :)

2020. aug. 11. 10:21
 34/41 anonim ***** válasza:
50%
33 A pragmatikai készségeid rettentően alulfejlettek. Ideális esetben az emberek felismerik milyen beszédhelyzetben mit takar az elhangzott információ.
2020. aug. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
60%

"dehogynem.volt olyan eset amikor arra volt kíváncsi. Mert épp nem tudta, hogy merre van onnen a benzinkút. (tankolni kellett)"

Igen, ha tájékozódni próbál, AKKOR releváns egy olyan infó, mint egy utcanév. Ha épp vezetni tanít, akkor nem. Mit nem vagy képes felfogni abban, hogy kontextus alapján dől el, hogy épp mi számít releváns információnak és mi nem?

2020. aug. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
65%

Hú, velem hányszor volt már ilyen... Például egyszer a tanár kérdezte, hogy mi a válasz és rám nézett, de én azt hittem a mögöttem lévő emberre. Aztán én is hátra néztem a mögöttem lévő emberre, és az egész osztály nevetett rajtam. Honnan kellett volna tudnom, hogy ő kire gondol, amikor nem lehetett eldönteni kire néz?


A táblára írós szituáció is előfordult többször.

Ilyenkor csak az a baj, hogy tényleg nincs jó válasz. Ha a hülye választ adom és rossz sort ovasok el a tábláról, akkor azért röhögnek, ha megkérdezem, hogy melyiket kell olvasni, akkor azért, ha pedig csak egy kicsit elkezdek gondolkodni, hogy melyiket is kéne elolvasni, akkor meg a csend miatt röhögnek ki.

2020. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
35: fel tudom fogni képzeld. De ez a baj! a kontextus alapján eldőlt, hogy az utcanévra kiváncsi. a hangsúlyból is!!
2020. aug. 11. 11:37
 38/41 anonim ***** válasza:
59%

"a kontextus alapján eldőlt, hogy az utcanévra kiváncsi. a hangsúlyból is!!"

Lol... Ez még trollkodásnak is béna :D

És eleinte még azt hittem, komoly a kérdésed...

2020. aug. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
74%

Jót nevettem a leíráson, teljesen magamra ismertem, nekem is hasonló az ész járásom. Én mostmár tudatosan úgy válaszolok, hogy a fenti példàt említve:

"Ha Ön arra gondol, hogy mi az utca neve, akkor nem tudom".

vagy

"Sok minden fel van írva a táblára tanárnő, melyik mondatot kívánja, hogy felolvassam?"

A lényeg, hogy nem bizonytalankodva, hanem határozottan válaszolok és nem egyből visszakérdezek, hanem jelzem, hogy nem egyértelmű a kérdés és több válasz is lehetséges.


Ha pedig valaki akadékoskodik, akkor már kicsit keményebben mondom, hogy "Nem vagyok gondolatolvasó, és fogalmazzon pontosabban".

2020. aug. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
39. hát így kéne :/
2020. aug. 11. 14:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!