Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha folyton bántalm...

Mit tegyek, ha folyton bántalmaznak?

Figyelt kérdés
Idén kerültem gimibe, egy új suliba, de már kipécéztek. Egy alacsony, vékony lány vagyok, a bántalmazóm szintén lány, de magas, megvan vagy 185 centi biztosan, és nagyon izmos, mikor szkandernél befeszített, akkor még a legerősebb fiúk arcán is láttam a félelmet. Emellett az utcán tanult bunyózni, elég veszélyes helyen lakott, mikor alsós volt, aztán a elköltöztek. Egyelőre leginkább szóban bánt, de volt rá példa, hogy megütött, igaz gyengén, de fenyeget, hogy legközelebb nagyon megvert. Van egy volt évfolyamtársa is, aki szintén osztálytársam, ő mesélte, hogy egyszer, mikor a volt osztályában legmagasabb, kosaras fiú belé kötött, iskolán kívüli úgy elrendezte, hogy két csontja is törött, majdnem el is ítélték. Az osztálytársaimra ezért nem számíthatok, de nem tudom, hogy kinek szóljak, nagyon agresszív, mindenkivel bunkó, ordibál, az egész osztályt rettegésben tartja, mit tegyek?

2021. nov. 20. 20:40
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
81%
#19 az iskolának kötelessége fellépni a bántalmazás ellen.
2021. nov. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
22%

20

csak utánna kibaszák...

2021. nov. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
87%
Igen, kötelessége az iskolának fellépni. De nem tudnak tenni igazából semmit. Elbeszélgetnek vele, a szüleivel, meg igazgatóit adnak. Ettől még jobban rá fog szállni az illetőre. Hosszú idő telik el, mire az iskolából is kirúgják. Szerintem itt nem a szülőkkel kell beszélni, hogy hassanak a gyerekükre, mert még ha jó szándékúak is, nem tudnak. A bántalmazót kell elkapni, még azon melegében, abból érteni fog.
2021. nov. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos kevés olyan ember van, aki kiáll melletted a való életben is, ott se véd meg senki senkit, legjobb esetben rögzíti a telefonjával amit történik... nem gondolnak bele, hogy mi lenne, ha ők lennének a bántalmazott helyében, örülnek, hogy őket békén hagyják és megelégednek ennyivel.
2021. nov. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

23

Teljesen igazad van, és a 14es jól leírta hogy mit kell csinálnia a kérdezőnek, a roma csajok akit bevédenek annak tuti nem kell tartania senkitől.

2021. nov. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
92%
#17 Olvastad amit a kérdező írt? Alacsony vékony lány. A másik lány magas, izmos. Egy kosaras srácnak 2 csontját törte el, amikor bántalmazta. Ezekután azt javasolni, hogy verje el!? Ironikus! Gondolom a kérdező szerény, visszahúzódó, konfliktus kerülő személyiség. Szerintem mindenféleképpen hivatalos úton kell rendezni a dolgot. Mivel már volt ügye a másik lánynak, így meg van az esély arra is, hogy javítóintézetbe kerülhet.
2021. nov. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem tetszel neki. 😉

[link]

2021. nov. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
4%
szolj mikor és hova menjek, én szivesen megdugom a ,,lányt" neked aztán talán le száll rólad
2021. nov. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
88%
A Facebook-on van egy csoport az Országosan az iskolai bántalmazások ellen. Őket felkeresheted, írhatsz nekik, ha valóban olyan súlyos a helyzet.
2021. nov. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Amikor engem bántott a 3x erősebb fiú osztálytársam is leszarja mindenki, pedig az osztályfőnöktől, ügyeletese át, az igazgatói mindenki látta.
2021. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!