Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti beszélnétek a tesi tanárral...

Ti beszélnétek a tesi tanárral ebben az esetben? (Szükségem van egy felnőtt véleményére! )

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy mostanában rengetegszer játszunk csapatsportokat,ahol a tanár kiválaszt min. 2 csapatkapitányt,és azok választanak tagokat. Általában en vagyok az utolsó,és nagyon rosszul esik. Gyomorgörcsöm,hányingerem van ha tudom hogy van aznap tesi.



És látom hogy mások is kellemetnlenül érzik magukat,hogyha közel vannak az utolsó helyhez,látszik a tekintetükön. Szerintem ez embertelen és nagyon stresszes módszer, mellesleg érzem hogy falat épít közém és a többiek közé, csakmert utolsó vagyok bizonyos dolgokban.

Pokollá teszi az életem,es nem akarom hogy ez így maradjon.

Meg akarom kérni a tanárt hogy ezentúl számozással ossza be a csapatokat (pl végigmegy úgy hogy egyes,kettes,hármas, egyesek ide,kettesek oda,hármasok amoda) de nem tudom teljesítené e a kérésem,mert elég szigorú,de azért nem gonosz. Azt is el akarom kerülni hogy a többiek tudjanak róla hogy erre kértem,a szegyenérzetem nem bírná el. Ti mit tennétek ? Kivel beszéljek? A tesi tanárral, az ofővel aki megértőbb de lehet beszélne az osztállyal is (amit el akarok kerülni )vagy nyújtsak be valamilyen petíciót hogy tiltsák be ezt a módszert?(ez utóbbi csak megfordult a fejemben, mert tudom nem vagyok egyedül,akinek ez rosszul esik ) mit kéne tennen?

16/L



2018. okt. 7. 17:26
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
13%

ha nem a teljesítményeddel van gond, akkor szimplán szerezz barátokat

vagy tudod mi még ennél is jobb?? ne érdekeljen az egész, ne görcsölj rá

mi értelme?? ha izgulsz jobb lesz??


amúgy, lehet a tesitanárt rosszul érintené, ha egy kis taknyos megmondja neki, hogyan tanítson


(mi infóból kaptuk meg ezt, mikor szóltunk a tanárnak, hogy tekerje már lassabban a diákat, hogy érkezzünk leírni, ha már egyszer el nem magyarázza az anyagot és a diákat ki nem adja nekünk

hozzá tenném saját szerkesztésű dia, ami nincs fent a neten és a saját szavait akarta visszakapni dolgozatokkor, ha másképp írtuk akkor karó)

2018. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Szerezzek barátokat? Szerinted itt lennék ,ha tudnék barátokat szerezni ilyen könnyen? Ha szerinted ez menne ilyen könnyen,akkor lenne ilyen problémám? Amúgy vannak egy két barátom,van kivel lógnom,csak nem vagyok népszerű.

Es ne görcsöljek rá? Komolyan? Szerited ha meg tudnám tenni hogy nem ezen töröm az agyam nap mint nap akkor itt lennék? Tudod te milyen érzés olyan közösségben lenni nap mint nap ahol ugy érzed kívülálló vagy,de még az arcodba is vágják mindezt ezzel az idióta választós játékkal? Es ha én népszerűbb lennék, akkor meg más lenne az utolsó. Ez a baj ezel a módszerrel, mert igy valaki mindig utolsó!

2018. okt. 7. 18:40
 13/36 A kérdező kommentje:
És pont az a baj,hogyha mindenki ekőtt közszemlére van téve hogy nagyrészt senki nem akar engem, akkor nem is akar velem barátkozni senki! Hiaba csinálok bármit..
2018. okt. 7. 18:42
 14/36 anonim ***** válasza:
0%

az előbbi kirohanásod alapján megértem mért nincs sok barátod

csak a problémákkal foglalkozol, csak az lebeg a szemed előtt...

mi a nyavajának foglalkozol másokkal?? nem szeretnek így jártak, ne a te problémád legyen már

engem is volt olyan aki nem szeretett középsuliba vagy a koliba, de kit izgatott??

nem akadtam fenn apróságokon, úgy se jó mindenkivel jóban lenni, legyen pár igaz barátod többi nem számít

2018. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Olvass utána, rengeteg embernek maradt az ilyesmi rossz élmény, még tanulmányokat is írtak róla hogy mennyire összetöri a gyerekeket. Es nem kell mindenki kedveljen, amíg nem vagyok arra kényszerítve hogy velük legyek meg hozzájuk méressem magam. Pont ez az,simán ellennék ha nem kéne szinte minden nap átmennem ezen. Tavaly sokszor jelentkeztem kapitánynak, ezért mindig egy másik lány volt az utolsó, (nem értettem miért mert neki is megvan a varáti köre.) Amikor már sorozatban negyedszerre volt ő az utolsó,akkor csak leült sírni a padra,pedig amugy nem egy érzékeny lány.
2018. okt. 7. 19:36
 16/36 A kérdező kommentje:
Mostmár tényleg nem tudom mit tegyek..
2018. okt. 7. 21:02
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Maximálisan megértem a helyzeted. Én is ugyanebben a cipőben voltam már általánosban is. Iszonyat rosszul érintett engem is, mindig feszengtem, amikor ilyen tagválasztásra került a sor. Mindig előre tudtam, hogy engem utolsóként fognak beválasztani. Hidd el, ennek semmi, de semmi köze nincs a teljesítményedhez. Sajnos ilyen helyzetekben kizárólag a népszerűség számít az ilyen korú fiataloknál. Nyilván tudod, hogy a gyerekek igen kegyetlenek tudnak lenni, mindig azokat nyomják el, akiknek kicsit sebezhetőbb a személyisége. Nem kell megváltoznod, hiszen te ilyen vagy. Én is ilyen vagyok/voltam. Csendesebb, visszahúzódóbb, nem népszerű típus, akinek kevés barátja volt. Mindenképpen jó ötletnek tartom, hogy beszélj a tanároddal. Nyugodtan és őszintén mondd el neki, hogy nehezen viseled a megaláztatást, és kisebbségi érzést kelt benned ez a módszer. Sajnos abban is egyet kell értenem, hogy komoly sebeket ejt az állandó elnyomás. Tudom, nagyon rosszul esik neked ez, és lehet, hogy amit most tanácsolni fogok, az sem oldja meg a helyzetedet. Én úgy próbáltam leküzdeni a "szerencsétlen vesztesnek tart mindenki"-érzést, hogy arra gondoltam, hogy ők semennyivel nem érnek többet nálam azért, mert őket előbb választják be egy csapatba. A népszerűség csak egy burok, attól nem lesz értékesebb ember. Azzal is erősítettem magam, hogy az előnyös tulajdonságaimra gondoltam. Pl. mondtam magamban, hogy: "Lehet, hogy x/y/z népszerűbb nálam, de közel sem annyira jó matekból/rajzból/bioszból, mint én."

Valóban káros, lejárt ez a módszer. Tehát azt tanácsolom, hogy fordulj a tanárodhoz. Sok sikert kívánok együttérzéssel. 22/L

2018. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,sokat segítesz!

Alapvetően azért vagyok ilyen,mert önbizalomhiányom van,es sanszos hogy depresszióval küzdök,de ki akarok lábalni belőle mert már testi tünetei vannak az állandó szorongásnak. Ezért akarok beszélni a tanárommal. Köszönöm még egyszer!

2018. okt. 7. 22:08
 19/36 anonim ***** válasza:
55%

Rád van bízva, hogy beszélsz-e a tanárral, én csak a saját nézőpontomból tudok nyilatkozni: ez a görcsös megfelelési kényszer fel fog őrölni. Meg kell tanulnod kezelni az elutasító élethelyzeteket, mert később is lesz belőlük bőven. Tudom, milyen érzés kiközösítve lenni, engem is mindig utolsónak választottak tizenkét éven keresztül, de nem vettem magamra, mert tisztában voltam vele, hogy mindenki rühell; ráadásul még a csapatjátékokban is rettenetes voltam, ezért nem is passzoltak nekem soha. Na és? Nem jókedvemből voltam ott, hanem azért, mert kötelező volt, ahogy a többi tantárgy is, amikben szintén nem óhajtottam képességeimen felül teljesíteni, mert azokat sem én választottam.


Az itthoni tornaórák sajnos mindig is a megaláztatásra épültek, ha nem tudsz bukfencezni, az a baj, ha nem sikerül felmásznod a kötélre, az a baj, ha béna röplabdás vagy, az a baj. Nem vagy tökéletes, én sem vagyok az, azok sem tökéletesek, akik nem akarnak téged beválasztani a csapatukba. Nem szükséges hozzájuk hasonlítgatnod magadat. Nem fogsz tudni mindenkinek megfelelni, és nem is kell. Ez csak egy ostoba tanóra, ami úgy rossz, ahogy van. Legyen valami hobbid, amiben ki tudsz teljesedni, amivel kapcsolatban barátokat is találhatsz. Ne azokkal foglalkozz, akikkel már csak két évet kell kibírnod, és akiket utána tetszés szerint soha többé nem kell látnod. Biztos vagyok benne, hogy rám sem emlékszik az egykori osztálytársaim kilencven százaléka, ami normális egy kényszerűen összezárt közösség esetében. Az általános iskolás éveim alatt még rosszul esett a kiközösítés és a csúfolás, de megedződtem. Az élet nem csupa cukormáz.

2018. okt. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
De nem utálnak. Csak nem vesznek sokba,mert nincs önbizalmam. (Ami látszik az emberen) arról már letettem hogy szeressenek, de a nyilvános megaláztatások akkor sem esnek jól.
2018. okt. 8. 19:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!