Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti beszélnétek a tesi tanárral...

Ti beszélnétek a tesi tanárral ebben az esetben? (Szükségem van egy felnőtt véleményére! )

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy mostanában rengetegszer játszunk csapatsportokat,ahol a tanár kiválaszt min. 2 csapatkapitányt,és azok választanak tagokat. Általában en vagyok az utolsó,és nagyon rosszul esik. Gyomorgörcsöm,hányingerem van ha tudom hogy van aznap tesi.



És látom hogy mások is kellemetnlenül érzik magukat,hogyha közel vannak az utolsó helyhez,látszik a tekintetükön. Szerintem ez embertelen és nagyon stresszes módszer, mellesleg érzem hogy falat épít közém és a többiek közé, csakmert utolsó vagyok bizonyos dolgokban.

Pokollá teszi az életem,es nem akarom hogy ez így maradjon.

Meg akarom kérni a tanárt hogy ezentúl számozással ossza be a csapatokat (pl végigmegy úgy hogy egyes,kettes,hármas, egyesek ide,kettesek oda,hármasok amoda) de nem tudom teljesítené e a kérésem,mert elég szigorú,de azért nem gonosz. Azt is el akarom kerülni hogy a többiek tudjanak róla hogy erre kértem,a szegyenérzetem nem bírná el. Ti mit tennétek ? Kivel beszéljek? A tesi tanárral, az ofővel aki megértőbb de lehet beszélne az osztállyal is (amit el akarok kerülni )vagy nyújtsak be valamilyen petíciót hogy tiltsák be ezt a módszert?(ez utóbbi csak megfordult a fejemben, mert tudom nem vagyok egyedül,akinek ez rosszul esik ) mit kéne tennen?

16/L



2018. okt. 7. 17:26
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Szia! Én béna voltam a sportokban, ezért a röplabda, kosűrlabda, stb rémálom volt. Sosem felejtem el, ahogy jött felém a labda, de nem tudtam elütni, a kosárba dobni, stb és ahogy a csapat üvöltött velem.


Én nekem is gyomorgörcsöm volt ahogy elkezdtünk játszani, ráadásul én is mindig utolsó voltam (bár az nem zavart, tudtam hogy nem vagyok tehetséges :D )


A tanárt ha megkértem volna, hogy had ne kelljen ezt csinálnom, úgyis mondta volna, hogy gyakorlás, meg ugyanmár meg blablabla...


Én úgy oldottam meg hogy az orvosomtól részleges felmentést kértem és amíg a többiek pl röpiztek én has-hátizom gyakorlatokat csináltam, amit jobban szerettem, mert az alatt magam lehettem meg azt nem lehet elrontani meg nem üvöltöznek velem alatta :D


Én ezt javaslom, hogy beszéld meg a tanárral az ötledet hogy már előre alkosson csapatokat vagy most alkossanak egy egy csapatot és az félév végéig maradjon ugyanaz (így nem kell hetente átélned a megalázást, hogy utolsó vagy) vagy mond a tanárnak hogy szeretnél mást csinálni, kondizni pl. Vagy esetleg ha szívózik, kérj részleges felmentést.

2018. okt. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy alapjáraton szeretek kosarazni,tényleg beleadok mindent ha tudok.. felmentést nem tudok kérni az orvosunk nagyon szigorú ilyen szempontból. Hamarabb ad 1 hetes igazolást a semmiért mint tesi alól felmentést. Már arra is gondoltam hogy elöröm az ujjam... de ennél azert egyszerűbb beszélni vele.
2018. okt. 10. 20:44
 23/36 A kérdező kommentje:
De az ujjtöréstől is félek mert zongorázom...
2018. okt. 10. 20:45
 24/36 anonim ***** válasza:
Ugye most csak viccelsz? (vagy trollkodsz?) El ne törd az ujjad! Ha rosszul forr össze, egy életre búcsút mondhatsz a zongorának. A kézben sok kicsi csont és ízület van, és rengeteg ideg fut benne, egy milliméternyi eltérés is maradandó károsodással járhat.
2018. okt. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Szerintem ne törd el az ujjad, mert azért valószínűleg nem mentenek fel tesi alól :D Nálunk legalábbis az egyik gyereknek kiment a bokája és hetekig bicegve járt meg minden, de még úgy is tesiznie kellett, max. futni nem kellett beállnia, de az erősítéseket, nyújtásokat ugyanúgy meg kellett csinálnia, mint bárki másnak. Törött ujjal simán beállíthatnak futni, de szerintem olyan játékokhoz is, ahol nem feltétlenül kell a kezedet használnod.
2018. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Ez lenne a lényeg. Tesiznék, de nem kéne kosaraznom..

Ha nem lenne a zongora komolyan megpróbálkoznék vele de csak ez miatt nem fogom feladni.

2018. okt. 10. 22:23
 27/36 anonim ***** válasza:
36%

Azért ez ijesztő, hallottam már, hogy a mostani gyerekekkel hímestojásként szabad csak bánni, de bakker... Mi a franc lesz veletek, ha kikerültök az életbe...?

Minden rosszindulat nélkül én inkább pszichológust javaslok - a másik ‘padonsírós’ lányzónak is.

2018. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

#27 Most komolyan az menjen orvoshoz akit rosszul érint a kirekesztés?

Én inkább azt remélem, hogy akik megtapasztalják miért rossz így bánni valakivel, azok a felnőtt világban is igyekeznek úgy viselkedni, hogy minél kevesebb embert bántsanak meg. Tehát ha a padon síró mondjuk tesi tanár lesz, magától tudni fogja, hogy miért melyik módszert alkalmazza, és melyiket nem. De ha nem tesitanár, akkor is átérzi majd hasonló helyzetekben hogyan lenne helyes viselkedni.

Ez a világ lehet hogy nehéz, meg durva, meg kegyetlen, de nem lenne muszáj annak lennie. Szóval nem az lenne a természetes, hogy kell lenni elsőnek és utolsónak, hanem hogy mindenki jól érezze magát játék közben.

2018. okt. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Ugye nem törted el az ujjad végül?


Mi lett a vége? Beszéltél a tanároddal?

2018. okt. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Nem törtem el az ujjam . Holnap lesz tesi,valószínűleg kosarazunk,megnézem hogy bírom..
2018. okt. 16. 16:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!