Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti beszélnétek a tesi tanárral...

Ti beszélnétek a tesi tanárral ebben az esetben? (Szükségem van egy felnőtt véleményére! )

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy mostanában rengetegszer játszunk csapatsportokat,ahol a tanár kiválaszt min. 2 csapatkapitányt,és azok választanak tagokat. Általában en vagyok az utolsó,és nagyon rosszul esik. Gyomorgörcsöm,hányingerem van ha tudom hogy van aznap tesi.



És látom hogy mások is kellemetnlenül érzik magukat,hogyha közel vannak az utolsó helyhez,látszik a tekintetükön. Szerintem ez embertelen és nagyon stresszes módszer, mellesleg érzem hogy falat épít közém és a többiek közé, csakmert utolsó vagyok bizonyos dolgokban.

Pokollá teszi az életem,es nem akarom hogy ez így maradjon.

Meg akarom kérni a tanárt hogy ezentúl számozással ossza be a csapatokat (pl végigmegy úgy hogy egyes,kettes,hármas, egyesek ide,kettesek oda,hármasok amoda) de nem tudom teljesítené e a kérésem,mert elég szigorú,de azért nem gonosz. Azt is el akarom kerülni hogy a többiek tudjanak róla hogy erre kértem,a szegyenérzetem nem bírná el. Ti mit tennétek ? Kivel beszéljek? A tesi tanárral, az ofővel aki megértőbb de lehet beszélne az osztállyal is (amit el akarok kerülni )vagy nyújtsak be valamilyen petíciót hogy tiltsák be ezt a módszert?(ez utóbbi csak megfordult a fejemben, mert tudom nem vagyok egyedül,akinek ez rosszul esik ) mit kéne tennen?

16/L



2018. okt. 7. 17:26
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Ezért is egy nagy rakás szar az otthoni tanítás, minden téren. Itt a tanár oszt el minket képességeink alapján, két külön csapatba mindig.
2018. okt. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Mint mondtam,nem a képességeimmel van baj,régebben még futóversenyekre is jártam...
2018. okt. 17. 17:38
 33/36 anonim ***** válasza:
61%
27nek amugy teljesen igaza van, egy pszichologust ajánlanék neked,mert neked elég komoly lelki problémáid vannak más miatt is, ha már ilyeneken gondolkozol hogy eltorod az ujjad. Amúgy felnőhetnél már ennyi idősrn, mert szánalmas a sajnálkozásod, ha nem jo neked akkor változtass magadon, nyiss mások felé de ha itt siránkozol lószar nem lesz belőled. Mi lesz majd ha munkahelyeden kozositenek ki? kitorod a karod hogy ne kelljen munkába menned? Aztán majd éhezel?
2018. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Nálunk a gimiben heti 2 és fél tesi volt. A kérdés október 7-i. Azóta még nem került pont az ügy végére? Mert október 7 óta csak volt tesiórád, nem?

A válaszaid kissé össze-vissza íródnak;

- kosarazni szeretsz, de nem bírod elviselni a megaláztatást, hogy utolsónak választanak be

- nem kérnél felmentést, de az ujjad eltörnéd

- törött ujjal legalább megúsznád a kosarazást, amit igazából szeretsz csinálni és nem tudom milyen versenyen is részt vettél

- az osztálytársaid kiközösítenek / lenéznek / nem vagy népszerű , de amúgy semmi bajuk Veled


Szerintem nem kell kerülgetni a forró kását; ha kiírtad ezt a kérdést, azt jelentette, hogy nem bírod, hogy utolsónak választanak be a csapatba - nem kell még tesztelgetni, ahogy egyik hozzászólásodban írod, hogy "holnap valószínűleg kosarazunk, akkor meglátjuk, hogy bírom" ; nem kell kísérletezni, hogy hátha mégis elviselem és hátha nem kell beszélnem a tanárral mégsem. Mint a tapaszletépés. Hirtelen ess túl rajta. Menj oda óra után a tanárhoz, mond meg hogy Neked ez rossz érzés és hogy tudnátok e valami megoldást találni, mert kosarazni szeretsz de maga az, hogy utolsóként vagy beválogatva számodra elkeserítő - szóval szívesen kosaraznál, de lehetne e például már előre kialakított csapatokban játszani, amiket a tanár a sorrend közzététele nélkül megoszt veletek (Ergo nem köti az orrotokra hogy az A csapatba elsőnek a Julikát, Másodiknak a Marikát, harmadiknak a Timikét, stb választottam).

2018. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Engem is összezavar a helyzetem. Alapvetően mindenkivel beszélő viszonyban vagyok,segítenek nekem ha elkérem a házit,vagy súgnak a dogáknál,köszönnek,szóval annyira nem utálnak. És próbálok nyitni mások felé de nem mindig sikerül. De igyekszem.. Munkahelyen nem érdekelne, oda nem szocializálódni, meg tanulni járok.

Általános iskolában mindig beszólogattak és megaláztak, mégha vissza is szóltam,hogy felvágjak hogy nekem is nagy a szám,vagy tettettem hogy lesz#-rom-, akkor is fájt. Ez nagyon aláásta az amúgy könnyen barátkozó személyiségemet ez az egész..

2018. okt. 17. 18:56
 36/36 A kérdező kommentje:
Emberek, itt konkrétan egy gyerek, voltam, nem tudom miért toltak le ennyien azért mert nem tudtam úgy változni ahogy akartam egyik percről a másikra. Szopjatok le, komolyan.
2022. jan. 16. 17:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!