Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A fejlettebb külföldi országok...

A fejlettebb külföldi országokban tényleg jobb minőségű ételeket lehet kapni? (Pl. : Ausztria, Svájc, Német o. , Anglia stb. )

Figyelt kérdés

Olvastam itt gyakorin több kérdés alatt is hogy a külföldi fejlettebb országokban jobb minőségűek az ételek és nagyobb a választék is.

Ez igaz? Csak mert a Lidl, az Aldi, a Penny pl. mind német üzletek. Akkor itt miért rosszabb minőségű az étel?



2020. ápr. 8. 19:02
1 2
 11/16 nemaRendőrség ***** válasza:
44%

Laktóz érzékeny vagyok, bármit veszek a lidlben, aldiban megy tőle a hasam.

Hogy ez most jó vagy nem döntse el mindenki maga. Egyrészt sok rendes tej van benne, másrészt a tej egyébként sem annyira egészséges. Laktózérzékenységem előtt is kerültem, hormonális problémákat okoz, ami pedig pattanásokat.



Ami pedig a külföldi termékeket illeti.

Müllerben átcímkézett német cuccokat árulnak, barátnőm szereti őket.

Párszor kipróbáltam testápolóját, krémeit stb.

Annyira kiütéses lesz a bőröm, ami kb csoda számba megy, mert kb tökéletes bőröm van. Híresen puha, abszolút nem érzékeny, ha kenek rá egy kis zsírt eltűnnek a ráncaim, sebeim heg nélkül szoktak begyógyulni.

De a német cuccoktól kipattogzik.

Nem azt mondom hogy szarabb mint amit mi gyártunk, de igenis vannak rasszok, van különbség egy magyar és egy német bőre között. Kezdve az éghajlattól a táplálkozáson át mindenhez adaptálódott a testünk, és az apró különbségek mind kijönnek ilyenkor. Elhiszem hogy nekik tökéletes, de hogy nekem mérgező az is biztos.

És valószínűleg barátnőmnek is mérgező, mert minél több ilyen mülleres retket ken magára annál pattanásosabb.


Bejártam (Nyugat) Európa nagyrészét életem során. Nem tapasztaltam sosem ilyen gyoo ez mennyivel jobb mint a miénk jelenséget.

Volt aminek más íze volt, de jobbat nem nagyon tudok mondani.

Oké hogy belgiumban volt a legfinomabb a csoki, de itthon megveszem a belga csokit ugyanaz.

2020. ápr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
78%
Itt norvégiában pl igen. A norvégok nem eszenk/isznak meg minden szart mint a magyarok..Gondolok itt a 100 Ft-os táblás csokira,meg a 2 literes 80 Ft-os löttyökre..De a felvágottak,sajtok is sokkal jobb minőségűek:)
2020. ápr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni mit eszel/veszel.... hosszabb lesz a bevásárlás, és drágább is, de itthon is lehet venni minőségi ételt, és itt most nem a coca colarol beszelek.
2020. ápr. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Más az árkategória, szerintem ez abszolút országbeli megegyezés kérdése. Magyaro ezt a minőséget tudja megfizetni a szállítónak, ezért mi ezt kapjuk. Nagybátyjám Németországban él, rendszeresen kintről hozatunk mosóport, mosógélt is pl, mert valahogy jobban mos... semmi sztereotípia nincs ebben, nem vagyok híve ennek a köpködjük a magyar cuccokat dolognak, de ami tény az sajnos tény. Mikor kint vagyunk náluk és kint vásàrolunk sajnos van különbség igen. Külföldön vásàrolt ruháim is tovább bírják amúgy... de szerintem ez gazdasági pénz kérdés, az ország ezt az alapanyagot és elkészítési módot tudja megfizetni. Úgy hallottam a világmárkáknak (pl Milka, Coca-cola...stb) kötelező mindenhol ugyanazt a minőséget prezentálni, de tény, hogy vannak minimális eltérések (pl a szirup-víz arány igen) mert az ország ennek az előállításàt fizeti meg.
2020. jún. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
12-es Szerintem a magyarok többsége is igényesebb lenne, de sem a pénztárcája nem engedi meg és kínàlat sem, mint ahogy fentebb már kifejtettem.
2020. jún. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát az, hogy ugyanannak a márkának ugyanaz a terméke más ízü/minöségü legyen, az nekem még nem tünt fel. De ezen kívül igen, azt vettem észre, hogy Magyarországon sokan csak a legeslegolcsóbb dolgokat engedhetik meg maguknak, ami a minöség kárára megy. Németországban az ilyen olcsó dolgokra nincs igény, mert mindenki meg tudja venni a kicsit minöségibb termékeket is. Ez egy kicsit csalóka, mert pl. vannak rossz minöségü cuccok amit bár Németországban gyártanak, de Nemetországban nem forgalmazzák, hanem a szegényebb keleti országokba küldik. Ezért lehet hogy rá van írva, hogy német termék, de ez nem takar német minöséget is.

Amúgy én szeretem Magyarországot, ezt nem bántásból írom, de ez a minöségbeli különbség pár dologban nagyon szembetünö. Ha pl. megszoktam, hogy valamiböl Biot veszek és Magyarországon uganabban az élelmiszerboltláncban nincs az a termék amit annyira szeretek.

2020. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!