Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Gusztusod lenne ezek után...

Gusztusod lenne ezek után húst enni?

Figyelt kérdés

[link]


Mint vegetáriánus kérdezem.



2021. febr. 4. 16:32
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

Bármely étel származhat hasonló körülmények közül, mert vannak felelőtlen, idióta vágóhidasok, gazdálkodók


Kezded kapizsgálni

2021. febr. 4. 22:10
 32/55 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező,amit én kérdeztem,még nem válaszoltál..te a sajtot,tejet,tojást háztól veszed,vagy boltból? Hm? Linkeljek én is videót a nagyüzemi tej és tojásgazdaságokról? Amíg nem vagy vegán,addig nem vagy hiteles.. de ha magad termeled esetleg ellenőrzötten,háztól veszed akkor bocsáss meg. ;) ha boltit eszel,akkor te sem vagy különb tőlünk, húsevő barbároknál.

Btw.. voltam vega,10 hónapig. Vérszegény lettem és híztam 10 kilót. Rosszul csináltam. Vegánnak lenni kur.va drága itthon. Mint írtam,a tesóm 2.évtizede vegán. Külföldön. De csak egy pl. Ott egy fej brokkoli 150 ft. Itthon legutóbb 800 ft-ért vettem. Kisváros,nincs lehetőség. Megtermelni nem tudom. Házhozszállítás itt nincs,csak felárral a Tescoból,ami megint az egyik legdrágább. Majd ha lesz havi min.500 k fizum,időm minőségi kajat főzni meló és gyerek mellett és nem lesz aranyáron minden,ami kell(tofu,humusz, zöldségek etc) akkor meggondolom. A vega/vegán kajával ugyanis nincs bajom, 2 hétig éltem a tesóm főztjén, komplett volt és finom, és persze nem kellett hozzá állatot gyilkolni. Nem is hiányzott a hús. De az egy más világ. Amit itthon,ennyi pénzből meg tudok valósítani egy négytagú családnak,ahhoz hús kell,mert azzal lakunk jól. Mellesleg a férjem soha nem lenne vega.. 2 felé főzni megint nem opció..

2021. febr. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
74%
A kérdező csak a szokásos vega fellengzős dumát nyomatja, de arra nem tud mit mondani, hogy növényi eredetu eteleket is lehet undorító körülményék között előállítani. Ugyanis az igényesség nem annak a függvénye, hogy húsról, tejről, zöldségről vagy tofuról van szó.
2021. febr. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:
33 az egyik fő problémám a hosszú kínhalállal haldokló tehenek. De mondtam korabban, hogy volt már bezart tofu uzem is, de mindegy, biztos nem tudsz olvasni.
2021. febr. 5. 10:14
 35/55 anonim ***** válasza:
88%
Igen, szerencsére bezárták és megkapták büntetésüket. Aki húst eszik, az sem bírja, ha az állatokkal kegyetlenkednek, ez a hozzászólásokban is világosan látszik. Te meg összemostad a húsevőket az allatkínzással és azt sugalltad a kommentjeidben, hogy aki húst eszik, azok szerint legitim egy ilyen típusú vágóhíd. Hát nagyon nem, szemmel láthatóan te nem tudsz olvasni, vagy értelmezni nem akarod, amit próbáltak neked többen is leírni.
2021. febr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

32



Sajtot, tej termrket nem veszek. Tojást veszek, olyat, ami megbízható helyről van, tudom hogy jól tartják a tyúkot. Drága egyébként ez a tojás amit én veszek, de nem zabálom kiló számra. 2 és fél évig vegán voltam, hidd el, isnerem azokat a videókat. Mi az hogy nem vagyok hiteles? Miben, és ki előtt kéne hitelesnek lennem, valami Isteni bíróság előtt? Ezt nem értem. Ez a drága tojás is tudom hogy a húsipart szolgálja, mert a jól tartott tyúkok is mind ott végzik majd. Most egyébként számonkérsz rajtam dolgokat, aminek nincs közvetett köze a kérdésemhez, tehát valamilyen szinten cseszegetsz. Nem mélybe vágó vegán filozofálgatásra hívtam ki az embereket, egyszerű kérdést tettem fel.


Én nem híztam 10 kikót, hanem fogytam 10et a növényi kajálástól, ne általánosíts. Vérszegény se lettem, én úgy vágtam bele, hogy rendesen utánajártam. Úgy bele se kezdtem volna, ha nem tudom hogy kell rendessn csinálni, lol. Szóval te nagyon elrontottad, igen van ilyen, elsimerem, de utána kell járni ezeknek, minimális táplálkozási isneretek kellenek, ezt nem lehet megúszni, sőőőt, kötelező.


Pff... Brokkoli nem húspótló. A vegán táplálkozás alapjai: gabonák, hüvelyesek, olajos magvak. Ebből olajos mag a drága, többi olvsó. Olajos magvakból szerencsére nagyon keveset kell naponta enni, egy kis marékkal. És akkor ezeket a kajákat kell kiegészíteni zöldséggel, gyümölccsel. Minden más csak kiegészítő, az ilyen tofukra, vegán márkás dolgokra gondolok. Zöldséggel én úgy vagyok, hogy többnyire idényzöldséget veszek. Mindig van itthon 1 kg répa, ezt nagyon sok kajába bele lehet tenni. Mindig van itthon újhagyma, jó vasforrás, cékla, retekfélék, ezek nagyon olcsók. Káposzták nagyon olcsók. Brokkokit is szoktunk venni ha akciós, stb. Ha a férjed nem akar vega lenni, akkor kevés az esélye, hogy te az lehetsz, de tarthattok húsmentes napokat, vagy lehetsz flexi vega/flexitáriánus, az is teljesen rendben van, de ha nem, nekem az is mindegy! Nem azért írtam ki a kérdést, hogy térítsek, megdöbbentem ezen az undormányon amit olvastam, de itt mindebki félreértett, rájöttem, egy vega sosem tehet fel ilyen jérdést előítélet nélkül, mintha cigány tenne fel kérdést a bűnözésről.

2021. febr. 5. 10:37
 37/55 A kérdező kommentje:
35, no comments, te elvagy borulva, nemtok mit mondani, kommented első fele még ok, utána elborulsz. Mindegy, ilyenekre ráhagyom.
2021. febr. 5. 10:40
 38/55 anonim ***** válasza:
88%
36: élből provokatívan tetted fel a kérdést, most pedig védekezel, hogy miért éri kritika a veganokat? Ezt az álnaivitást, és még számonkéred, hogy félreértelmeznek...
2021. febr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:
Te látod bele a provokációt, mert odairtam h vega vok. akkor ird le, te higyan tenned fel a kérdést?
2021. febr. 5. 11:15
 40/55 anonim ***** válasza:
88%
Mit gondoltok az alábbi cikkről, a vegaságod megemlítése nélkül, például. Miért érezted fontosnak, hogy kiemeld, hogy te vegetáriánus vagy? Segítek megválaszolni, mielőtt megint jönne egy újabb álnaiv válasz: ezzel a clickbait megfogalmazással és a vegetarianizmus felsőbbrendűségének álcázott hirdetésével sikerült elérned a provokatív hatást. Ezt pedig fokoztad a végtelenül flegma stílusoddal a kommentjeidben, ahol az építő jellegű vita helyett elkezdtél arról magyarázni, hogy csak húsüzemekben van ilyen, ami tényszerűen nem igaz. Úgyhogy sztem le is lehet zárni, én legalábbis mindenképp megteszem, mert azt se szeretem, amikor vki megjátsza, hogy mit nem ért a saját viselkedésével kapcsolatban.
2021. febr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!