Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Gusztusod lenne ezek után...

Gusztusod lenne ezek után húst enni?

Figyelt kérdés

[link]


Mint vegetáriánus kérdezem.



2021. febr. 4. 16:32
1 2 3 4 5 6
 51/55 A kérdező kommentje:
Mindegy, ilyen buta rosszindulatú vagy, nem is várok értelmes választ.
2021. febr. 5. 20:26
 52/55 anonim ***** válasza:
69%

Nézd kérdező, barmok mindkét oldalon vannak. (én vagyok a csülkös pacalos válaszoló) Ha feltettem volna a kérdést, pár vegán engem is betámadott volna, hogy minek kötök beléjük, mikor értem állatok százai múlnak ki.


De amúgy ez a baj, hogy (legalábbis te) oldalban gondolkodtok. A táplálkozás nem politika, hogy itt oldalt kelljen foglalni és egymással kötelező jelleggel szembe kell menni.

Én ezt nem értem.

Vegyes étrenden élek, sokban nem tudok egyet érteni azokkal, akik etikai okok miatt nem esznek húst, de pár dologban mégis, mégsem megyek nekik, hogy "teeeee, egyél már a csirkepörimből". És amíg ők se cs*sztetnek amiatt, mert a menzán a bolognait kérem a mákos tészta helyett, addig én is tiszteletben tartom az ő táplálkozási szokásaikat. Mert nem vagyunk egyformák. Én viszont teljességgel nem értem sőt el is utasítom azt, hogy aszerint ítéljünk meg másokat, hogy mit esznek.


Azt viszont már provokálónak találom, amikor ilyen propagandaszerű bejegyzéseket és kérdéseket látok, mint a tiéd. A véleményünk megkérdezéséhez semmi köze ahhoz, hogy a riporter, kérdező milyen étrendű. Innen jött az egész, mert azt az érzést kelted (és erre ráerősítettél a kommentjeiddel) hogy meg akarsz minket győzni arról, hogy a húsfogyasztás állatkínzás, mikor ez nem így van.


Ez tipikus fordított esete, azoknak a kérdéseknek, amikor a vegetáriánus kategóriában időről időre van egy kérdés, ami az említett példa is volt, például egy cikk a vega/vegán táplálkozás hátrányairól, vagy arról, hogy mégse olyan környezetkímélő, vagy állatbarát azoknak a termékeknek a kitermelése, amiket fogyasztanak.


Amint válaszolnak rá, a kérdező reagál, és a kommentjeiből kiderül, hogy az egész kérdéssel az volt a célja, hogy meggyőzze a válaszolókat: rossz étrenden élnek, nincs igazuk.


Te ugyanezzel a céllal írtad ki a kérdést (legalábbis ezt a hatást keltetted), hogy egy helytelenül működő vágóhídról osztottál meg egy cikket, majd azzal érveltél kommentjeidben, hogy ehhez az állatkínzáshoz minden vegyesétrendű ember - így a válaszolók - hozzájárultak és támogatják, hiszen húsfogyasztók. Sőt még akkor is elítélően kezelted ezeket az embereket, amikor leírták, hogy saját vagy megbízható forrásból szerzik a húst.


Mert senki nem regált úgy, ahogyan vártad, senki nem undorodott meg a húsevéstől a cikk elolvasása után, így bővíteni próbáltad az érveid arzenálját, ami azonban tovább erősítette azt az érzést, hogy te provokálni jöttél ide, és mégha nem is így tervezted, de elhaparapódzott (hiszen ez nem az ember étrendjén múlik, hogy mit vesz magára, mit érez durvaságnak, vagy éppen hogyan kommmunikál) és így már te is személyes támadásnak érzed a leírtakat.


Mutass példát, akkor se tégy így, mégha fel is húztak.

2021. febr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 A kérdező kommentje:
Te most nagyon normális stílusban írtál, ami jól esett, értem az érveidet.
2021. febr. 5. 21:27
 54/55 A kérdező kommentje:
Nemtom, akkor az a tanulság, nem írhatom oda, hogy vega vagyok.
2021. febr. 5. 21:29
 55/55 anonim ***** válasza:
Érdekes a történetben, hogy amire a médiában megjelent a hír, az azt megelőző napon már biztosan vágtak újra.
2021. febr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!