Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A cukor miért számít alapvető...

A cukor miért számít alapvető élelmiszernek?

Figyelt kérdés

Bár igyekszem egészségesen enni, nem vagyok mániákus, nálam is elfogy 1-1 kg cukor néha, de azt nem tudom megérteni, miért számít alapvető élelmiszernek.


Mármint, hogy tud ebből egy háztartásban olyan sok elfogyni, hogy ennyire fontos legyen az ára?


Mi kb. annyit használjuk, hogy napi kétszer beleteszek 1 teáskanálnyit a kávémba. Ennyi. Néha sütök valami sütit, akkor esetleg elmegy 20 deka egyszerre, de még így is olyan sokáig kitart egy zacskó, hogy nem is tudom, mennyit használhatok el egy évben, talán 3 kilót?


Ti mibe tesztek cukrot?



2022. jan. 27. 09:52
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is sok fogy, alapból nagy mennyiségben főzöm a teát, abba bőven teszek, plussz sokat sütök...
2022. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
83%
Mert az
2022. jan. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
48%

Egyébként ezt én se igazán értem, nálunk olyan 2 év alatt fogy el egy kiló kristálycukor.

Pedig napi szinten főzünk, és sütit is szoktam sütni. Nem tudom, mások mire használják kilószámra... :D

2022. jan. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem mindeni szereti az édesítőszernek titulált mesterséges szarokat.
2022. jan. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
83%
gyakoris szerint a világ.. komolyan mintha ti burokban élnétek olyanok ezek a kérdések emg a válaszok egy része..
2022. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
38%

#13 vagyok

Nem használunk semmilyen édesítőszernek titulált dolgot. Ezzel együtt se értem, mire lehet kilószámra használni a cukrot.

2022. jan. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
90%

#13. Mit használsz édesítésre? Milyen süti az, amibe nem kell se cukrot, se édesítőt, se mézet, se juharszirupot rakni?

Tényleg, kötekedés nélkül kérdezem.

2022. jan. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
86%
Akármire: nálunk gyakran van palacsinta, minden évben száz üveg körül teszünk el befőttet, lekvárt, savanyúságot, süteményt is rendszeresen sütünk, teázni is szoktunk. Amúgy nem értem, neked miért fáj hogy más nem úgy szeret enni mint te?
2022. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
34%

#17

Pici méz, és érett gyümölcs.

Azt mondjuk nem értem, a mostani hozzászólásodban honnan feltételezted hogy mézet még juharszirupot se rakok semmibe, ezekről eddig szó se volt, csak a cukorról meg a mesterséges édesítőszerekről. :D

2022. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
20%
mez, aszalt gyumolcsok
2022. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!