Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A cukor miért számít alapvető...

A cukor miért számít alapvető élelmiszernek?

Figyelt kérdés

Bár igyekszem egészségesen enni, nem vagyok mániákus, nálam is elfogy 1-1 kg cukor néha, de azt nem tudom megérteni, miért számít alapvető élelmiszernek.


Mármint, hogy tud ebből egy háztartásban olyan sok elfogyni, hogy ennyire fontos legyen az ára?


Mi kb. annyit használjuk, hogy napi kétszer beleteszek 1 teáskanálnyit a kávémba. Ennyi. Néha sütök valami sütit, akkor esetleg elmegy 20 deka egyszerre, de még így is olyan sokáig kitart egy zacskó, hogy nem is tudom, mennyit használhatok el egy évben, talán 3 kilót?


Ti mibe tesztek cukrot?



2022. jan. 27. 09:52
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%

#30

Szerintem abban semmi cseszegetés nem lenne, ha leírnád, hogy "nekem fura, ha valaki sok mézet fogyaszt, mibe lehet olyan sokat elhasználni?"

2022. jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
13%

Egyszerűen nem releváns a válaszod, mert használsz cukrot, csak méz formájában.

A kérdező is így kezdi a kérdést: "igyekszem egészségesen enni..." tehát ő semmilyen formájú cukrot nem használ, sem mézet, sem fruktózt, sem juharszirupot, sem semmit.

2022. jan. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
93%
32: Dehogy! A hatósági árstopp indokoltságára kiváncsi, ez a topic témája.
2022. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
81%

#32

Egyébként mézből is 1-2 évente fogy el egy kicsi üvegnyi, szóval a válaszom releváns, mert ha cukornak vesszük akkor továbbra is ott tartunk hogy nem fogy annyi, hogy nagyon megérezzük az árát. :)

De egyébként NEM cukor, legalábbis nem láttam még olyan üzletet, ahol a mézet kristálycukor / fehércukor néven forgalmazták volna, tehát NEM számít bele a mostani rendeletbe.

2022. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
30%

#32

Cukorbetegnek, IR-eseknek tilos a méz, vajon miért?

2022. jan. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
94%
Én is alig használok, úgyhogy én se értem.
2022. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
79%

Off téma, de a kristálycukor fogyasztás a '90-es években volt a csúcson.

Az oka pedig az akkor csúcson dübörgő borhamisítások.


A kristálycukor egy olyan élelmiszer lett, amire valójában semmi szüksége nincs a szervezetnek. Az emberiség túlélte azokat az évezredeket, amikor még nem ismerte a szacharid előállítás technológiáját - kevesebb volt az elhízott, és a szuvas fogú ember.

2022. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
90%
Senki se érti, nyilván valami susmus, nerbiznisz a valódi oka, vagy a főnöknek csak odáig terjed, hogy azt mindennap mindenki meglöki a kávéhoz. De a kávé akkor miért nem? És amit nem értek, hogy a tojás miért nem?
2022. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
75%

Nem tartom alapvető élelmiszernek, ha már az árbefagyasztás miatt tetted fel a kérdést.

33-asnak leesett. Befőzéshez tényleg sok kell, de most max.(!) 3 hónapról beszélnek.

Addig még sok víz lefolyik a Dunán.

Alapvető élelmiszer sokkal inkább a tojás.

A kormány az alapján állította össze ezt a hét terméket, amit adományként is össze szoktak pakolni a segélyszervezetek.

2022. jan. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
78%
39-es válaszomhoz: természetesen kivétel a csirkemell és a farhát.
2022. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!