Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A cukor miért számít alapvető...

A cukor miért számít alapvető élelmiszernek?

Figyelt kérdés

Bár igyekszem egészségesen enni, nem vagyok mániákus, nálam is elfogy 1-1 kg cukor néha, de azt nem tudom megérteni, miért számít alapvető élelmiszernek.


Mármint, hogy tud ebből egy háztartásban olyan sok elfogyni, hogy ennyire fontos legyen az ára?


Mi kb. annyit használjuk, hogy napi kétszer beleteszek 1 teáskanálnyit a kávémba. Ennyi. Néha sütök valami sütit, akkor esetleg elmegy 20 deka egyszerre, de még így is olyan sokáig kitart egy zacskó, hogy nem is tudom, mennyit használhatok el egy évben, talán 3 kilót?


Ti mibe tesztek cukrot?



2022. jan. 27. 09:52
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
60%
"Pici méz, és érett gyümölcs" TE úgy szereted. Mi meg nem. Amúgy a méz is tömény cukor.
2022. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
82%

Zöldborsófőzelékbe, finomfőzelékbe és tejbegrízbe.

De oda is csak 1-1 kanállal, mert többségében édesítőt teszek.

2022. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
27%
17: Mi ezeket készen szoktuk venni.
2022. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
24%
Amúgy van olyan rokonom aki a lekvárnál is a semmi cukor, pici méz elvet követi, hát valami ehetetlen förmedvény a végeredmény.
2022. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
95%

#21

A méz nem kristálycukor, amennyire tudom. Most se vonatkozik rá a hatósági ár. A kérdés a kristálycukorról szól.

2022. jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
26%
25: Szerintem ez annak az árát is stoppolja, amibe a gyártó tesz cukrot. Csoki, édességek, stb.
2022. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
28%
És ez hogy jön ide? Sehol sem írtam hogy hatósági áras lenne. Pusztán arra világítottam rá, hogy a méz se energiaszegény termék.
2022. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
80%

#19. Biztos az írott szó miatt, de teljesen úgy értelmeztem (szerintem nem csak én) a válaszodat, hogy egyáltalán nem használsz semmilyen édesítést, és mindenkit lenézel, aki cukrot mer használni.


Különben felszívódás szempontjából remélem, tudod, hogy méz és cukor ugyanaz. Sőt, a mézben több a kalória.

2022. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

#26

Ha jól tudom, kiskereskedelemre vonatkozik a hatósági ár.


#27

#28

A kérdés apropója a kristálycukor ÁRA volt, nem pedig a méz élettani hatásai. Szerintem sehol nem írtam olyat (meg más válaszoló se), hogy a méz energiaszegény volna.

Egyszerűen leírtam, hogy nekem fura hogy másoknál kilószámra fogy a cukor, nem tudom mibe lehet annyit elhasználni, mert nekem furcsa. Ennyi. Valaki kérdezte, hogy akkor mit használok helyette, erre írtam hogy mézet, de úgy látom kár volt, mert azóta valamiért a méz egészségi vonatkozásai a téma, számomra érthetetlen okból.

2022. jan. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
70%
Na bumm, nekem meg fura hogy más mézet használ ami drága, ráadásul allergén. Mégse cseszegetem azt aki mézet használ hogy "ménemcukrot? Hogy tudsz mézet használni?"
2022. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!