Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vakáció során a megfelelő...

Vakáció során a megfelelő protein-bevitelt mivel éred el?

Figyelt kérdés

Sajnos sokszor az elérhető opciók nagyrészt csak szénhidrát-alapúak.



Protein szelet ilyenkor megoldás lehet arra, hogy ne érezzem magam gyakran éhesnek? (Főleg ha mozgalmas a kirándulás)



2022. márc. 24. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A protein szeletek erre tökéletesek. De ha mozgalmas a kirándulás, és fizikailag megterhelő, mehet nyugodtan a szénhidrát is ezerrel. Egy egész napos kirándulással a BMR-en felül simán el lehet égetni 3-4000 kcalt.

Én ilyenkor viszek pár szendvicset (ha nincs lehetőség beülni valahova). Zsemle (korpás, vagy magvas, vagy tk, ilyesmi), füstölt sonka, füstölt sajt, paprika. Ezek a meleget is viszonylag jól bírják, erdőben főleg.

Meg teszek mellé 1-2 almát, és müzliszeletet.

2022. márc. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Alternatív megoldásként lehet nálad földimogyoró (persze van benne zsír is), vagy néhány főtt tojás, az kibír néhány órát hűtés nélkül is.
2022. márc. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Csak én vagyok az, aki vakáció során kicsit pont leszarom? :D


Egyébként edzek, futok, sportolok, mert imádom, és figyelek a makrókra, de nálam a nyaralás, többnapos kirándulás arról szól, hogy elengedjem magam, hiszen úgyis minden borul, akkor meg?


Az a 5-6 nap semmit nem számít, viszont cserébe élvezem a napokat, és nem azon pörgök, hogy úristen, ma nem ettem meg az gramm fehérjémet. :)

2022. márc. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Légyszi csak olyan válaszoljon, aki odafigyel erre nyaraláskor. Mivel nekem ez volt a kérdésem és nem más. Szóval igyekezzünk a feltett kérdésre válaszolni, ha megoldható.


Köszönöm.

2022. márc. 25. 11:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem erre pont kiválóan praktikus a fehérjeszelet, hosszabb kirándulásokra én is vinni szoktam. Alapvetően ritkán fogyasztom, mert piszok drága. Szokott még nálam lenni valami magkeverék (nagy túrán még előny is a magas kalóriatartalma). Süthetsz zabos sütit, banánkenyeret, ezek is bírják hűtés nélkül és könnyű plusz fehérjét rakni hozzá. A reggelit otthon még könnyebb megoldani, este meg rendelni szoktunk, a pizzában is sok a fehérje. :D
2022. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Sajnos sokszor az elérhető opciók nagyrészt csak szénhidrát-alapúak."


Kérdés, hogy mit értesz nyaralás alatt. Ha túrázást, sátorozást, akkor az eddigi válaszok jók, de ha sima külföldi üdülést, akkor ne legyél már annyira tehetetlen bénaság, hogy csak azért, mert külföldön vagy képtelen legyél felkutatni azokat az élelmiszereket, amiket itthon is :D

2022. márc. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ennyire azért nem egyszerű a történet, mert laktóz-érzékeny vagyok és itthon is nagyon meg kell válogatnom mit eszek.

Külföldön végképp nem hiányzik egy random hasmenés.

2022. márc. 25. 17:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly protein szeleteket vittem.
2022. ápr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én osztálykirándulásokra pl. Mindig proteinszeletet vittem meg nagyon sok lazac/tonhalkonzervet és akkor azt toltam kb. 1 hétig. Aztán jyaralás alatt most nem tudom, hogy mit értessz, de nyilván ha van hűtő akkor sokkal több lehetőség van.
2022. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!