Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Iskolai vagy munkahelyi...

Iskolai vagy munkahelyi menzán melyik ételt útáltátok a legjobban?

Figyelt kérdés

2022. jún. 6. 11:15
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
73%

Megy szósz + párolthús.


Nálam ez az ehetetlen emberiség ellen elkövetett bűn kategória. Szerintem nincs étel amit jobban utálnék.


Illetve mindent utálok ami paradicsomos és tele van vágva cukorral. Tudom, hogy sokaknál ez teljesen alap én egyszerűen nem tudom megenni az édes paradicsom levest és az édes paradicsomos gomócot sem. Semmit nem eszek édesen ami paradicsomos. Ha sós akkor pedig imádom.


Én egyébként az édes tésztáktól is rosszul vagyok konkrétan. Pedig sokan szeretik, de én minden ilyet utálok egyszerűen. Bár egy lekváros tészta ilyen ehh elmegy pár falat kategória desszertnek, de főételként meghülyülök az ilyenektől.

2022. jún. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
80%

"Megy szósz + párolthús.



Nálam ez az ehetetlen emberiség ellen elkövetett bűn kategória. Szerintem nincs étel amit jobban utálnék."


Dettó, a világból kitudnának üldözni vele.

2022. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
93%
Még egy eszembe jutott, a darás tészta. Sosem tudták normálisan megcsinálni, mindig borsónyi csomókban állt benne a dara.
2022. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
100%

Robbantott csöves csontokból és rezgős zsírdarabokból álló, piros zsírban úszó, pörköltnek csúfolt valami, a főtt krumpli a zsírral kicsit összedolgozva éhesen ehető volt.


Robbantott csirkeleves = farhát, bárddal 2 cm-es kockákra feldarabolva. A leve nem volt rossz. Abban az időben kevesebb sűrítményt, ízfokozót használtak, az alaplevek csontból készültek.


A paradicsomos káposzta számomra is értelmezhetetlen:o

A paradicsom és a káposzta is jó önmagában, de együtt...


Paprikás krumpli:főtlen krumplidarabok piros zsírban, porcogós kolbásszal... Aztán megtanultam az anyósomtól, hogy valójában ez egy jó étel, szoktam is főzni lecsósan, ízletesen.


Oldalas: 2 bordadarab valami kötőszövettel (a hús eltűnt róla, mire a tányérunkra került, ezek akkor ilyen izmotlan disznók voltak). Ma már szeretem, meg is tudom jól párolni, pirítani illatosra, omlósra.


A jó öreg vizes tejbegríz, a konzervlével felöntött híg rántásos zöldborsófőzelék és a cukros paradicsomleves voltak a legfinomabbak.


70-es,80-as évek iskolai menzái.

2022. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
100%
11: nekem meg pont ezek voltak a kedvenceim 😁
2022. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
95%

#14 sok evig voltam menzas de porkoltet nem emlekszem hogy valaha kaptam volna :D bezzeg a lecsos hus. fhu baszki :D

a csirkeleves nalunk agyonsozott szintelen vizet jelentett, max 1 darabka repa vagy karfiol per tanyer. hust soha nem talaltam benne.

2022. jún. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
100%
15. Szerencsére nem vagyunk egyformák, mert én sem szeretem édesen a paradicsomos ételeket. Persze egy pici cukor azért kell bele, de éppen csak annyi hogy elvegye a paradicsom savasságát.
2022. jún. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
98%
Én azt a gyümölcsös öntetes főtt húst... fuuhjjj még mindig emlékszem, hogy csak rágtam rágtam azt az ízetlen húst, és csak forgott a számban, ahogy nem bírtam lenyelni egyszerűen xD
2022. jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
96%
Természetesen a sóskát és a spenótot ( — "csatornalevet" — ) mint akkoriban minden osztályomba járó, korombeli kisgyerek.
2022. jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
89%
Bolognai.
2022. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!