Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Amikor csak 23 ezer Ft-os...

Amikor csak 23 ezer Ft-os segélyt kaptatok, miket vásároltatok, milyen élelmiszereket, hogyan osztottátok be?

Figyelt kérdés

2022. júl. 4. 03:42
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
96%

"Ennivalóra sincs pénz de netre igen?"


Ne rugózzunk már hülyeségeken. Ha munkanélküli lennék, a net lenne az utolsó, amit lemondok. Hogy keresek állást különben? Másrészt egy csomót lehet vele spórolni, ingyen elvihető dolgokra vadászni, csináld magad ötletekre stb.

2022. júl. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
16%
Igen 11-es,jobb egész nap netezni, mint dolgozni menni.
2022. júl. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
21%

Hát szerintem is, ahol kajára való sincs, itt nem netre kellene költeni.

23000ft sajnos semmire sem elég.

2022. júl. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
73%
Ha már dolgozni nem akarsz, legalább plazmát adni menj el!
2022. júl. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
91%

Akkor további ötlet:

Bizonyos kajákból, amiket le lehet fagyasztani, készíts többet, azokat porciózd ki dobozokba, és rakd a mélyhűtőbe. Ha kell egy adag, akkor csak előkapsz egyet, sok főzést, időt és gázt spórolhatsz vele.

A hűtőnek eleve az a jó energiatakarékossági szempontból ha minél inkább tele van. Ügyelj arra, hogy a hűtőrács mögött szabadon távozhasson a hő. Ne legyen beépítve.


Télre gondolva: nem tudom, hogy milyen fűtésetek van, de ha a külső falnál van a fűtőtest, stb. akkor érdemes a fűtőtest mögé a falra hőtükröt ragasztani. Viszonylag olcsó cucc, de legalább ahelyett, hogy a falon keresztül az utcát melegítenéd, visszaveri a hő nagy részét a szobába, így energiát spórolsz.


Igényelhetsz közgyógyellátási igazolványt, menj az összes dokihoz, stb. aki csak szóba jöhet, hogy szedsz valami gyógyszert, stb. és arról kérj majd igazolást. Kérdezd meg a háziorvostól, hogy mi ennek az útja-módja. Csak azért, mert így az egészségügyi kiadásaid jelentős részét megtakaríthatod.


Menj el az önkormányzatba, és járj utána, hogy milyen egyéb segélyekre vagy jogosult.


A TB-t ne felejtsd el elintézni, mert havonta 2021 év végéig 8000, '22 januártól 8400 forintot kell fizetni. Ha nem fizeted, akkor halmozódik a tartozásod, és ha dokihoz mész, akkor számláz, vagy nem lát el.

Viszont van arra lehetőség, hogy egy évig az önkormányzat fizesse, de ennek van némi feltétele, nem tudom, pontosan mi.


Bizonyos esetekben azonban felmentést kaphat az ember (megváltozott munkaképesség miatt nem kell dolgoznia)


Én is azonban azt javaslom, hogy ne a segélyre törekedj, hanem keress munkát, ha tudsz dolgozni, mert hosszútávon a nyugdíjad miatt is gond lehet a bejelentett munka hiánya.


Inkább akciós termékeket próbálj venni.

Ne hidd azt, hogy a nagyobb kiszerelésű termékek mindig olcsóbbak, van, hogy a kg (vagy liter)/Ft árban drágábbak. Ezt is ki kell írni az árcédulán a polcon a boltban.


Ha ugyanannyiba kerül, vagy egy-két forint a különbség, akkor át kell gondolni, hogy nem érdemes-e több kiesebbet venni, mert ha kibontod a nagyobbat, akkor hajlamosabb az ember többet fogyasztani (lélektani hatás) másrészt meg ha takarékoskodik is, és romlandó, lehet, hogy a nagy doboz tejföl pl. megromlik, és akkor mehet a kukába, ami pazarlás.


Komposztálj. A krumplihély, nyers zöldség, gyümölcsmaradványokat kuka helyett a komposztálóba tedd, termékeny föld lesz belőle. Termelj zöldséget, stb. de vigyázz arra, hogy hasonlót (tehát pl. paradicsomot és paprikát) ugyanoda kétszer ne ültess, mert regenerálódnia kell a talajnak.


Ültess gyümölcsfát, jó, nem azonnal, de néhány év múlva teremni fognak gyümölcsöt, és azt is el tudod adni, lefagaszthatod, befőzheted fel tudod használni.


Ha több fát ültetsz, akkor úgy érdemes, hogy ne egyszerre teremjenek. pl. cseresznye és barack, és diót is érdemes, mert azt is el lehet adni. Ültetnék levendulát is, egyrészt mert szép, másrészt meg rengeteg dologra fel lehet használni, el lehet adni csokorba.


Te tudod, hogy mennyire vagy kreatív, esetleg csinálj valami kézműves dolgot, nem nagyiparban, nem foglalkozásszerűen, de abból is csinálhatsz pénzt. De azért úgy csináld, hogy ne rohadjon rád, a készlet, hanem megrendelésre.


Mivel egy kaját is macera elkészíteni, idő, gáz, fáradtság, stb. lehet, hogy nem csak kenyeret érdemes eladni, hanem egy-egy adagot is pénzért, de úgy, hogy mindenki jól járjon, és olyanokkal, akivel tényleg jóban vagy, nem fognak reklamálni ürügyekkel, hogy rossz a kaja, drága, stb. Vannak emberek, akiknek ez hatalmas segítség lenne, és rendesen meg is fizetnék az árát rendszeresen, persze akkor nyilván a minőségnek is olyannak kell lenni, de akkor abból a pénzből akár neked alig kell pluszt költeni kajára.


Palacsintát még nem írták. :)


Ha van bankszámlád, biztosításod, stb. tájékozódj, hogy nincs-e kedvezőbb a számodra, ott is meg lehet fogni egy kevés kiadást.


Remélem, hogy már új, energiatakarékos izzóid vannak.

Közhiedelemmel ellentétben nem jó folyton lekapcsolgatni, ha kimész, de pl. egy óra múlva visszamész, mert így nem csak hogy hamarabb tönkre megy az izzó, és drágán vehetsz másikat környezetszennyezésről nem is beszélve, hanem több áramot is fogyaszt ennyi idő alatt a felkapcsolás, mint a folyamatos égés. (hagyományos izzóknál is gazdaságosabb, ha 8 percen belül visszamész, ha nem kapcsolod le.)



Műanyagot, pet palackot, rongyot, szemetet lakkozott, festett stb. fát, farost lemezt és egyéb bútorlapot, stb. ne égess télen sem, mert nagyon környezetszennyező, és káros az egészségre. Gondolom, nem akarsz sem magadnak, sem a környezetedben élőknek rákot, és hasonló nyalánkságot okozni, arról nem is beszélve, hogy ha kiszúrnák, jól meg is bírságolhatnak. Tehát csak nyers tűzifa.


Avart, kerti hulladékot szintén ne égess (eleve tilos) abból is inkább csinálj te magad komposztot.

2022. júl. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
57%

Netről jut eszembe: ha a szomszéd közel lakik, és jóban vagytok, és látod, hogy erős a wifi jele, akkor esetleg megkörnyékezhetnéd, hogy ossza meg veled, és akkor te tényleg megspórolnád az otthoni netet.


És igen, azt is meg kellene nézni, hogy a legkedvezőbb szolgáltatónál van-e előfizetésed, és hogy szokásodnak a legmegfelelőbb előfizetésed van-e.

Pl. ha csak nagyon ritkán telefonálsz, akkor valószínűleg jobban jársz egy kártyás telefonnal, mint egy előfizetésessel. Ilyenkor gondolkozz el azon, hogy nem célszerű-e a számhordozás - igaz, ennek is van valami díja, de talán olcsóbban kijön, mint mindenkit tájékoztatni az új telefonszámodról.

2022. júl. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
89%
“ Netről jut eszembe: ha a szomszéd közel lakik, és jóban vagytok, és látod, hogy erős a wifi jele, akkor esetleg megkörnyékezhetnéd, hogy ossza meg veled, és akkor te tényleg megspórolnád az otthoni netet.” hát van olyan szomszédom, akivel jóban vagyok, de elzavarnàm a pîcsába, ha ezzel jönne
2022. júl. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
19%
Én cigit vettem inkább. De legalább nem híztam el. 😃
2022. júl. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
83%

Túrós-krumplis-kókuszos kalács.


Ti meg bedőltök neki.

2022. júl. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
58%

"hát van olyan szomszédom, akivel jóban vagyok, de elzavarnàm a pîcsába, ha ezzel jönne"

Én magamból indultam ki - ha hozzám jönne a szomszéd, és látom rajta, hogy nyomorog, de mindent megtesz, és jóban vagyunk, és én is fordulhatok segítségért hozzá, és akkor ő is segítőkész, stb. akkor ezt az apróságot simán megteszem neki. Korlátlan net, stb. Nyilván azért elmagyarázom neki, hogy sávszélesség, stb. ha számottevően lassul, és nem lesz nekem jó, akkor ne legyen sértődés, ha megváltoztatom a jelszót, hanem azt vegye le, hogy x ideig ingyen kapta a netet. És megbeszéljük, hogy mire (nem) használja, tehát filmletőltések stb.

De miért ne osztanám meg a korlátlan, gyors nethozzáférésem, ha én magam se használom ki teljesen?


Nyilván én is nehezen kérnék ilyen szívességet, de 23 ezer forintból kijönni is nehéz, és ott ez az összeg nagyon sokat számít.

2022. júl. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!