Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Január 14.-ei lejáratú dátumú...

Január 14.-ei lejáratú dátumú Túró Rudi még fogyasztható lehet? Adhatom ajándékba jövő hétvégén?

Figyelt kérdés
Külföldön élek. Amikor hazalátogatok, otthonról mindig hozok pár dolgot ajándékba egy ismerősömnek, többek között egy csomag Túró Rudit. Most is így tettem. Na igen ám, csakhogy eddig mindig, amikor január elején visszajöttem, már rá 1-2 napra találkoztunk. Most viszont végül úgy alakult, hogy majd csak jövő szombaton fogunk. Azt most vettem észre, hogy a csomag Túró Rudi, amit neki szántam, január 14.-én lejárt. Ugyebár a dátum lejárat nem mindig jelent tényleges minőségromlást. Valami hónapokig eláll még utána. A Túró Rudival ez hogy van? Adhatom ezt neki vagy inkább hagyjam, mert lehet, romlott, vagy ha nem az, jövő szombatra (28.-a) esetleg az lesz? Természetesen hűtőben tartom.

2023. jan. 21. 14:26
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
10: Figyu, nem tudom biztosra, azért kérdezem. Rágugliztam természetesen, találtam olyan esetet, hogy valaki 3 héttel a lejárat után elfogyasztotta, és semmi baja nem lett. De kíváncsi vagyok még tapasztalatokra. Nem kell mindjárt leszólni.
2023. jan. 21. 15:47
 12/24 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy van, akinek 3 hét után semmi baja nem lett, nem jogosít fel arra, hogy másnak felajánlj olyat, amitől a gyártója szerint lehet baja, tehát forgalomba hozni is tilos. Saját magadon kísérletezz, ne máson.
2023. jan. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékba már nem adnám, amúgy ehető.
2023. jan. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
13: Provokatív beszólogatás és kritizálgatás helyett egyszerűbb lenne annyit írni: "Nem! Ne add ajándékba!". Elvégre az oldal erre van. De ugye sajna minden kérdésnél felbukkannhatnak vitaprovokáló trollok.
2023. jan. 21. 15:54
 15/24 A kérdező kommentje:
Na, a 14-es például korrekt választ adott.
2023. jan. 21. 15:54
 16/24 anonim ***** válasza:
69%

Itt nem csak a tapasztalás a lényeg, hanem az elv.

Nem a biztosan megromlott dolog ajándékozása miatt vagy leszólva, hanem a tiszteletlenség miatt, amit az ismerőseiddel szemben tanúsítasz, akkor, ha egy eltartahóságát másfélszeresen túllépő, kórokozók szempontjából kiváló táptalajú, fokozottan veszélyes kategóriájú termékkel próbálod megetetni őket.


Kevesen fogják fel ennek a jelentőségét... valahogy elképesztő érzékenység van a tekintetben, kinek milyen a bőr színe, ki milyen szexuális orientáltságú, akkora respekt van, hogy a szelétől is elájulunk, és aki ezt megsérti, 4ezer évre ítéltetik kenyéren és vízen, a megváltó kínhalálig...


de mi van az emberrel, mint anyagi, biológiai lénnyel?

Hiszen sejt szinten nem tudonk másból állni, mint amiből építkezünk, ami belénk kerül!

Amit belélegzünk, amit megiszunk, amit megeszünk!

Ezzel visszaélni, játszadozni, kockáztatni, tiszteletlenül bánni, a legevidensebb dolgokkal...

mi lehet a legalattomosabb főbűn, ha nem ez?

Mi lehet fontosabb annál az alapvetésnél, hogy a fizikai valónk, ami a létezésünknek, értelmünknek, érzelmeinknek, stb.. mindennek az alapja, azt mennyire tiszteli valaki, vagy hogy él azzal vissza, vagy mennyire szarja le, mit kockáztat, vagy vulgárisan kifejezve, hogy veri más, a mi f@szunkat a csalánba?

Legalábbis eléggé jött-ment csöves csürhének kell ahhoz lenni, hogy ezt valaki ne fogja fel, és ne értékelje negatívumként.

2023. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
67%

A 13 ugyanazt írta, mint a 14-es csak bővebben.

Itt az egyetlen provokátor az te vagy.

2023. jan. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet azt kijelenteni, hogy a kérdéses Túró Rudi csomag ehető lesz-e, vagy sem, de lejárt szavatosságú terméket ajándékba adni nem illik.

A Túró Rudiban a túró romlik meg, nem a csoki borítás, és a túró bizony viszonylag rövid idő alatt megsavanyodik, esetleg a penész is megjelenhet rajta, mert a tútóban lévő nedvesség a penészgombáknak is ideális.

A penészedés azért ritkának mondható, de savanyú Túró Rudihoz már többször volt szerencsém nekem is.

Gond nuncs belőle, mert ha érzed, hogy savanyú, nem eszed meg, kidobod, de ajándékba adni...

2023. jan. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nyilván nem adnám oda anélkül, hogy mondanám, hogy le van járva, és 1-2 nappal előtte megkérdezném előre, hogy így kéri-e, és ha nemet mond, akkor csak a többi neki vásárolt dolgot viszem. De hogyha kockázatos, akkor nem várok, hanem inkább most kibontom, és elkezdem megeszegetni.
2023. jan. 21. 16:19
 20/24 anonim ***** válasza:
71%

Ha igazán jó viszonyban vagytok, azt el lehet mondani az illetőnek, hogy figyelj, hoztam neked ajándékba Túró Rudit is, de mivel nem tudtunk találkozni a tervezett időben, közben lejárt a szavatossági ideje.

Mit csináljunk vele? Megkóstoljuk?

(És akkor ott kiderül, hogy megsavanyodott-e)

Másik megoldás, hogy kibontod a csomagot a találkozó előtt, leellenörzöd, és ha kifogástalan, nem ajándékként adod, hanem nasiként felkínálod.

2023. jan. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!