Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Január 14.-ei lejáratú dátumú...

Január 14.-ei lejáratú dátumú Túró Rudi még fogyasztható lehet? Adhatom ajándékba jövő hétvégén?

Figyelt kérdés
Külföldön élek. Amikor hazalátogatok, otthonról mindig hozok pár dolgot ajándékba egy ismerősömnek, többek között egy csomag Túró Rudit. Most is így tettem. Na igen ám, csakhogy eddig mindig, amikor január elején visszajöttem, már rá 1-2 napra találkoztunk. Most viszont végül úgy alakult, hogy majd csak jövő szombaton fogunk. Azt most vettem észre, hogy a csomag Túró Rudi, amit neki szántam, január 14.-én lejárt. Ugyebár a dátum lejárat nem mindig jelent tényleges minőségromlást. Valami hónapokig eláll még utána. A Túró Rudival ez hogy van? Adhatom ezt neki vagy inkább hagyjam, mert lehet, romlott, vagy ha nem az, jövő szombatra (28.-a) esetleg az lesz? Természetesen hűtőben tartom.

2023. jan. 21. 14:26
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
25: Szerintem meg nem. Ha ennyire alap dolog lenne, akkor nem lennének róla kérdések és cikkek, ha ráguglizok.
2023. jan. 21. 16:54
 22/24 anonim ***** válasza:
92%
lejårt ėtelt ez esetben turorudit nem adunk ajåndėkba mert udvariatlansåg.
2023. jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 NTBS ***** válasza:
100%
Én megenném, de ajándékba nem adnám.
2023. jan. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
75%

Ezen az oldalon 1 hetes főtt kajákat, ill. több hónapja/éve lejárt élelmiszereket is esznek, én nem teszem, de mindenkinek szíve joga, ajándékba viszont durva lejárt cuccot adni. Ne legyen már olyan rohadt fontos egy csomag túró rudi, hogy mindenképp oda kelljen adni! Ráadásul sokkal kockázatosabb, mintha mondjuk egy szavatossági időn túli kekszről, sörről, csokiról stb. lenne szó.


Az 1-es meg ritka hülyeséget ír, túró rudit fagyasztani???


Kérdező, vannak vasgyomrú emberek, meg nyilván előfordulhat, hogy vmi valóban sokára romlik meg a szavatossági időhöz képest, de lutri. Én nem értek azzal sem egyet, hogy mindig mindenen érződik, látszik, ha romlott.

2023. jan. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!