Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Nálatok 1 kg kávé mennyi...

Nálatok 1 kg kávé mennyi ideig elég? (Hány személy issza és hányat naponta? )

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nap 1 kávé 2 személyre kb 3-4 hétre elég nálunk. Havonta 2-3 alkalommal van napközben is főzve.
2014. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hú ez teljesen változó : mi szemes kávét veszünk ,olyan gépünk van ami darálja . Ketten vagyunk ,általában bő 3hét alatt fogyott el az1 kg :Ami biztos ,hogy reggel a férjem és én is 1 dupla esszpresszót iszunk . Hétközben,hétvégén nagyon ritkán ,iszunk du . A mult héten vendégeink , voltak akik napi 2 nél többet ittak meg 3 an voltak .Persze ők is erőset és duplát . Épp reggel döbbentem meg ,hogy az az 1kg szemes kávé amit 4 én vettem már alig ha van annyi ,ami péntekig elég.
2014. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel mindenféle emberi cselekvésre képtelen vagyok kávé nélkül, így rengeteget iszok. Egyszer az orvosom mondta vérnyomásmérés után, hogy kicsit többet kéne kávézni. Mondtam neki, hogy lehetetlen :)


Napi kétszer főzök 6 személyre. Az elsőt reggel indulás előtt megiszom, a másik 6-osból négyet elviszek magammal. Így kb az egy kiló 2-3 hétig elég. Hétvégén többet főzök.

2014. jan. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Változó. Otthon a kotyogós az takarékos az irodai géphez képest (otthonról viszek kávét) a gép egy csésze lefőzéséhez használ annyit mint a kotyogós 4-5 csészéhez de nem is erősebb, nem is jobb a gépi. Van hogy otthon nem is iszok 2 napig szal... Passz.
2014. jan. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kb. egy hónapig. Hárman isszuk, egyikünk napi 1-et, ketten pedig napi 2-3-at.

Kicsit trükközni szoktam, mert a kávéfőzőt csak kb. félig rakom meg és alacsony nyomáson lassan főzöm át. Ellenkező esetben legalább kétszer ennyit fogyasztanánk.

2014. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 klopusz ***** válasza:

Általában egy hónapig.

Ketten kávézunk, naponta egyszer főzünk négyszemélyes kotyogóban, azt öntjük fel tejjel bögrényi mennyiségre.

2014. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1kg szemes kávé kb. 2 hónapig elég, ritkán 3.


Minden reggel iszunk 1-1 espressot a férjemmel (illetve én cappuccinoként:), néha délután vagy hétvégén sütizéshez még 1-1-et.

2014. jan. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Azért kérdeztem mert nálunk két személyre elfogyik 1 kg kávé 2 hét alatt, pedig napi 1-2-őt isznak...ahogy így elnézem a válaszokat, jól éreztem, hogy pocséklás megy..:)Akkor kitalálok valamit hogy változtassunk.
2014. jan. 13. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!