Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Régen erre nem figyeltek,...

Régen erre nem figyeltek, mégis megvoltak?

Figyelt kérdés

Manapság akármerre néz az ember mindenhol azt nyomatják, hogy így az egészséges, úgy az egészséges dolgok. Itt is naponta vannak a kérdések, hogy ez egészséges, az egészséges, és lassan tényleg mindenről megállapítanak valami káros hatást.

Régen ilyesmivel egyáltalán nem foglalkoztak, azt ették ami jól esett, zsíros húsokat, mindenféle nehéz ételeket és érdekes módon mennyi 70 év feletti ember van akik lehet sokszor egészségesebbek mint pár középkorú, pedig egyáltalán nem foglalkoztak azzal, hogy mi van benn az ételükben.

Ma meg más sem megy, hogy mindenben reklámozzák, hogy ilyen-olyan anyagok nélkül, ezt helyettesítették ezzel és így tovább, közben sok kaja már nem is emlékeztet arra ami valójában lenni kéne.

Én is mindig azt eszem ami jól esik és ízlik és érdekes mód semmi bajom nincs, nem vagyok elhízva se nem vagyok sose beteg.

Naponta elfogy 1-2 liter, kóla, narancs vagy bármilyen üdítő mellé 1-1 chips vagy hasonló nasi mellé eszek sokszor sonkát, szalonnát hasonló ételeket és egy jó adag grillezett steaket sem utasítok el. Akkor most miként is van ez, a sok okosság szerint most 160 kilósnak kéne lennem a 80 helyett és a hasonló dolgok. Vagy lehet csak annyi a trükkje, hogy falun élek és lemozgom illetve nem foglalkozok vele, hogy mi van benne, hanem csak simán az alapján eszek, hogy mi esik jól?



2014. máj. 16. 02:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nézd meg, hány csibész keresi gennyesre magát az "egészséges" élelmiszereken, oszt rájössz, mért van tele a bulvársajtó ezekkel. A sok "eccerű ember" meg eszi!
2014. máj. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Abban egyetértünk, hogy túl van lihegve ez az egészség dolog (mindenki retteg a haláltól), ugyanakkor kutatások bizonyítják, hogy az egészségtelen táplálkozás összefüggésben áll külöfönféle betegségek kialakulásával.
2014. máj. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem volt ennyi étel és csak napi kétszer, max 3x ettek. Reggel kimentek a szántóra, és 10 óra fele ettek egy kis szalonnát kenyérrel. Délben kolbászt kenyérrel. Este volt télen cibere leves, nyáron zöldbab leves, vagy más leves és utána egy kis tészta vagy tojás. Hétvégén ettek húst, általában levágtak egy csirkét és abból leves és pörkölt lett két napra. Süteményt csak ünnepnap sütöttek. Persze a gazdagok akkor is ettek és jól el is voltak hízva. De senki nem élt olyan sokáig, mint manapság.
2014. máj. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Igazad van. Régen még allergiásak sem voltak, nem is ismerték ezt a szót.

Amit az állítólagos kutatások bebizonyítanak, az csak üzlet. Minden "kutató" tudós azt állapítja meg, amiért a szponzora fizeti. Ellenőrizni senki nem tudja az általuk írt statisztikát. Azzal pedig mindent be lehet bizonyítani, és az ellenkezőjét is.

2014. máj. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

A paraszt nénik és bácsik lemozogták a friss levegőn a kalória felesleget, ez az egyik ok.A másik, hogy 90%-ban hazait ettek.E betű mentes házi kolbász, szalonna és fűvel táplált tanyasi csirke egészségesebb volt, mint a mai városi ember számára a sok agyon vegyszerezett, adalékanyagos, tápos gezemice.

Nem mellékes az sem, hogy volt idejük enni.Egészségesebb egy órácskára leülni nyugisan szalonnázni,mint 5 perc alatt betömni félig megrágva, stressztől gülledő szemmel egy hamburgert, mert ennyi erre elég az "ebédszünet" és közben érzed, hogy azt is árgus szemmel számlálja valaki, nehogy egy másodperccel is túllépd.

2014. máj. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

Régen azt a kalóriamennyiséget az emberek ledolgozták a földeken. Ma az emberek keveset mozognak. Illetve régen az ételek nem voltak tele miden egészségtelen vacakkal, és legfőképp azt ették, amit megtermesztettek, felneveltek.

Ha megfigyeled, Japánban az emberek nem esznek zsíros ételeket, jóval több zöldséget eszek, mint idehaza, és mennyivel több ember éli meg náluk egészségesen a 90-100 fölötti életévet.

Gondolom még fiatal vagy, de az a napi 1-2 liter kóla, vagy bármilyen más szénsavas cukros üdítő nem most fog kijönni, hanem később. Valamint a chips sem egészséges, tele van zsírokkal és műanyaggal.

Napjainkban egyre több az olyan rákos megbetegedés, ami az emésztőszerveket támadja.

2014. máj. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg sokan csak üzletnek tekintik ezt az egészséges táplálkozás ügyet és kihasználják az embereket, és közben még nem is biztos, hogy egészséges az, amire azt mondják.

De az nem igaz, hogy régen mindenki egészségesebb volt pedig ették a zsíros, nehéz ételeket. Az sem igaz, hogy az idősek annyira jó egészségben lennének.

Ha megnézed a statisztikákat az születéskor várható élettartam folyamatosan nő.

Ami változott talán, hogy most sokkal több elhízott ember van. Ami nagyrészt a jólétnek köszönhető. Régen nem volt ennyi féle termék, választék. Nem vagyok öreg, de nálunk gyerekkoromban sose volt otthon csoki, rágcsa, nem is volt chips, néha valami pufit vettünk, abból is talán volt vagy két fajta :)

Sok betegség igenis a helytelen táplálkozásból fakad.

Az hogy te miért nem hízol egyéni dolgok. Ha nagyon fiatal vagy, akkor talán azért. Én régebben akármennyit ettem, akkor is kifejezetten sovány voltam. Most már azért kicsit oda kell figyelnem.

A kóla, chips napi nagy mennyiségű fogyasztása pedig nem tesz jót, hiába is gondolod úgy.

2014. máj. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nezd, aki tobbet eszik, mint amennyit elhasznal, az elhizik most is, elhizott regen is.

A falusi emberek nagy resze ma is hazi kolbaszt, szalonnat eszik, de nem jelenti azt, hogy pukkadasig tomi magat, hiszen akkor keptelen lenne fizikai munkat vegezni.

Egy szemelyes pelda, edasapam testvere a mai napig szant, disznot vag, kertimunkat vegez, allatokat tart, zsirosan foz, ez teny, de pont annyit, amennyire szuksege is van. Akinek sok dolga van, annak nem a kaja az oromforras, a nap fenypontja.

En gyokeres belvarosi lany vagyok, allatokat joforman az allatkerti simagatoban lattam eloben egyedul. En azt eszem ami jolesik, akkor es annyit, amennyi jolesik. Anyum nagyon fitneszmanias, o figyel erre az edzes mellett, de engem nem kotelezett soha semmire. Azert mert vacsoraido van, nem kell kotelezoen enni is. Csak sok embernek ez az egyeduli boldogsag, ha ehet.

21/L 165cm/40 kg

2014. máj. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Sok okosat írtak a többiek.

Igenis számít, mint eszünk, más kérdés, hogy ki mit tart egészségesnek, akár az ún. szakemberek közül is... Mások is vagyunk, extra esetben van, aki keményen ihat, dohányozhat s ehet bármit, nem lesz beteges idősebb korára sem (úgy tudom, Churchill volt ilyen egészséges fajta), van, akinek évtizedek alatt, másnak évek alatt baja lesz az egészségtelen életmódtól. Nyilván nem mindegy, mit juttatunk be a testünkbe, én igyekszem figyelni rá, bár elég jó géneket örököltem, csak azokra nem akarok alapozni. Nagyon sokáig (bőven 100 év fölött) nagyon egészséges és elég erős akarok lenni.

Már leírták, de nagyon fontos: a régiek nem azt ették, amit a legtöbb mai ember. Már a búza se a régi, de az élelmiszeripar egyre jobban teletömi mindenféle cuccal az ételnek eladott termékeket. Meg se próbálok fűszerkeveréket vagy gyümölcslét venni egy sima boltban, de leginkább semmit, ami nem alapanyag (az se tökély, de valamit enni kell és a testem annyival talán még megbirkózik). Az én őseim a saját főztüket és süteményeiket ették, nem aszpartámos meg ízfokozós vackokat. Mivel parasztok voltak, még az alapanyagok zöme is saját volt, ah a régi szép műtrágya- és vegyszermentes idők... Terméshozam és profit ide vagy oda, nem tudom szeretni az ilyesmit.

S persze (ezt sem én írom először), számít az is, hogy hogyan eszi meg az ember az ételét, stresszesen, gyorsan a munkahelyi konyhában vagy büfében vagy normálisan, megadva a módját. Az életmód egyéb jellemzői is hatással vannak a testünkre, nyilván.

2014. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

A másik a nemfigyeléssel kapcsolatban:

Nem értek rá erre figyelni.

Emlékszem, nagymamám csak akkor jött be a kertből, félbeszakítva a kapálást, mikor már rosszul volt (kb délután 4-kor jutott eszébe, hogy jaaa, enni meg inni sem nem ártana).Akkor betett a zsebébe egy szelet kenyeret és ment is vissza!

Én is olyan vagyok, ha belefeledkezek a dolgomba, eszembe sem jut enni.De ha unatkozom....

2014. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!