Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sürgős segítség kellene:...

Sürgős segítség kellene: lapos lett a piskóta, torta már nem lesz belőle, hogyan mentsem meg mégis?

Figyelt kérdés
Tortát akartam, de az nem lesz belőle, annyira nem vastag, hogy felezni tudjam. Kétféle krémem van. Milyen formában mentsem meg, ami menthető, hogy azért dekoratív legyen? Nincs időm újat kezdeni, és akármilyen ötletnek örülnék!
2014. ápr. 30. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kettévágom (lesz két fele akkora lapom), és azok közé kenem a krémet
2014. ápr. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ahh, mindegy, le is tapadt, száraz is, kemény is. Ez már nem ehető. Kétféle krémmel mit tudok kezdeni, azon túl, hogy az ünnepelt kanalazza ki a tálból?
2014. ápr. 30. 15:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Csinálj belőle somlóigaluska féleséget. Darabold fel a piskótát, Tedd rá a krémeket, tejszinhabot, holnapra szépen összeérik,
2014. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen krémek?

Ilyenkor én félbe vágom és a két lapot egymásra teszem, kisebb lesz, de magasabb, így rákenheted mind a két krémet.

2014. ápr. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát süss még egy lapot hozzá és azok közé töltsd be!

Ha túl szárazra sikerülne a piskótánk, mi mindig enyhén cukros, langyos tejjel szoktuk becsepegtetni :)

Egyébként hogy készítetted? Nálunk a bevált recept, hogy a tojásfehérjét(tegyük fel, hogy 6 tojással dolgozunk) 6 ek cukorral felverjük, hozzáadjuk a 6 tojássárgáját, majd óvatosan belekeverünk 6 ek lisztet. Légkeveréses sütőben pedig 130 fokon sütjük addig, míg a felemelkedés után enyhén összeesik.

2014. ápr. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a sok ötletet. Azt hiszem, ott rontottam el, hogy kinyitottam a sütőt megnézni, hogy áll, és láttam ahogy "leereszt". KÖSZI mindenkinek, de tényleg!
2014. ápr. 30. 16:20
 7/7 anonim ***** válasza:
A piskótát 15 percig nem szabad lesni. :) Legközelebb jobb lesz! :)
2014. ápr. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!