Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Fogyni szeretnek es kellene...

Fogyni szeretnek es kellene nem hizlalo kaja mit javasolnatok ami olcso es nem kell fozni?

Figyelt kérdés
Suliba nem szeretnek szendvicset enni az nagyon hizlal. Mit kene szerintetek vennem reggel? Gondolkoztam epren meg meg vmi mas gyumin de az nem lesz eleg. Salatat mar vagy 5napja eszem az szoba se johet 1-2napig
2016. márc. 3. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sárgarépa (a jó látásért), vasszög (hogy ne legyen hiánybetegséged), purhab (az jól telít).

Most komolyan. Olcsó, ne kelljen főzni, a gyümölcs nem elég és uncsi.

Zöldség, gyümölcs, zsírsz. tej, zs.sz. sajt, natúr joghurt, gépsonka.

2016. márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

A legtökéletesebb reggeli, ami roppant olcsó és összesen öt perc előkészületet igényel: éjszakáztatott műzli.

Az alaprecept: egy zab alapú müzli + folyadék (van, aki narancslével szereti, és rizstejjel eszem, de a sima zsírszegény tej is tökéletes).

Szükség van még egy kisebb (kb 4-5 decis) befőttesüvegre, pl volt lekvárosra. Ezt étvágy szerint harmadáig-feléig kell tölteni a müzlivel, majd felönteni kétannyi folyadékkal. Éjszakára a hűtőbe rakni, reggel kivenni, egy kiskanállal egyetemben elvinni a suliba, és megkajálni. Ha Melegen szeretnéd, akkor reggel a fedőt levéve forróra mikrózod (de ki ne fusson ;) ), és még a második szünetben és langyos lesz.

El lehet készíteni sima zabpehelyből is. Lehet hozzá keverni mazsolát, almát, banánt, diót, lenmagot, amit csak szeretnél. A tetejére rakhatsz két evőkanál joghurtot, ha kicsit savanykásabb hatásra vágysz, fűszerezheted kakaóval vagy fahéjjal. Kevés édesítő és egy ici-pici csipet só és még fincsibb lesz. Nyilván ha telenyomod olajos magokkal és aszalt gyümikkel, akkor már nem fogyókúrás, de amíg a zabpelyhen a hangsúly, és a többi az ízesítő, addig ez remek reggeli bárkinek: lassú felszívódású szénhidrát, rost, vitaminok, ásványi anyagok, fehérje, és egy kis természetes gyümölcscukor, hogy jól induljon a reggel.

2016. márc. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Egyél nyugodtan szendvicset, csak teljes kiőrlésű kenyérből vagy zsemléből, sovány sonkával, zöldségekkel, vaj és majonéz nélkül. A teljes kiőrlésű szendvics sokkal lassabban szívódik fel, így kevésbé leszel éhes, telítettség érzeted lesz, nem lesznek falási rohamaid, tulajdonképpen a többi étkezés kalóriáját tudod megspórolni egy jól összeállított szendviccsel. Így is eredményes lesz a fogyókúra.

Inkább ésszerűen diétázz, mert bizonyos ételek teljes megvonása hiánybetegségeket okoz, ráadásul ez a módszer óhatatlanul jojó-effektushoz fog vezetni.

2016. márc. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Én inkább azt mondom, amit a szendvicsbe tennél, azt pakold bele egy műanyag dobozba, és edd meg kenyér nélkül. Főtt tojás (azt persze meg kell főzni, de talán ennyi belefér), sajt, zöldségek, virsli, túró, avokádó, olajos magvak, sült hagyma.
2016. márc. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tojás (143 Kcal), sajt, (340) túró (140), virsli (260), olajos magvak (650), sült hagyma (200-300) kalóriatartalma magas.

Egy zabzsemle 160 Kcal, még egy fehér zsemle is csak 270 kcal. 300-350 kcal-ból olyan szendvicset csinálsz, ami fél napra elég energiát ad.


Szerinted melyikkel jársz jobban? Egy 250-300 kcal-ás szendviccsel vagy egy virslivel, 10 dkg sajttal vagy 10 dkg olajos maggal?


Butaságot írt az előző válaszoló.

2016. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ki mondta hogy egyen belőle 10 dekát? Vagy hogy mindegyiket egye egyszerre? Én azt mondtam hogy egye meg a szendvicset kenyér nélkül...

A kalóriaszámlálás felett meg már régen eljárt az idő.

2016. márc. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Tojás (143 Kcal), sajt, (340) túró (140), virsli (260)"

Az lehet, viszont alig van benne ch. Azért ezt se felejtsük el...

2016. márc. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Viszont zsír annál több...


Egyébként lehet, hogy régimódi és divatjamúlt vagyok, de én még mindig úgy gondolom, hogy a többletkalória hizlal és teljesen mindegy, hogy ezt miből viszed be a szervezetedbe, de cáfolj meg, ha gondolod. A szénhidráttal sincs semmi baj, ha az lassú felszívódású és nem ésszerűtlen mennyiséget fogyasztunk belőle. Ne haragudj, de én semmilyen olyan diétában nem hiszek, ami arra épül, hogy valamilyen tápanyagot vagy ételt teljes mértékben megvonunk és kizárunk az étkezésből. Ezeknek általában az a vége, hogy valaki annyira kiéhezik az adott ételre, hogy a vége kontrollálhatatlan zabálás lesz.

2016. márc. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én mindenesetre így fogytam 17 kilót, tornázással együtt 5 hónap alatt. Szóval én hiszek abban, hogy nem a kalóriát, hanem a szénhidrátot "kell" számolni.
2016. márc. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem akarok az ördög ügyvédje lenni, de ezt bírni fogod egész életedben? Soha többé szénhidrát az elkövetkező 40-50 évben? Vagy csak addig nem eszel szénhidrátot, ameddig fogyókúrázol? És utána mi lesz? Ha elkezdesz megint enni, akkor vissza fogsz hízni? És aztán kezded elölről?

Nem lenne jobb egy olyan megoldás, ami minimális erőfeszítést és odafigyelést igényel, viszont biztosítja a tartós, normális testsúlyt és nem jár hosszútávon tarthatatlan megvonással?

2016. márc. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!