Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti mennyit költötök havonta...

Ti mennyit költötök havonta élelmiszerre? Hány főre?

Figyelt kérdés
2016. dec. 29. 18:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
60 körül 2 főre az éttermet és a munkahelyi kaját nem beleszámítva.
2016. dec. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"80-100 ezer 1 főre?jézusom te miket eszel?😮"

Sok zöldséget, kézműves és minőségi sajtokat, húst, hüvelyeseket, gyümölcsöket, szójaitalt, szójajoghurtot, magvakat, aszalt gyümit, zabkását, 5300 ft/ kg tea, 10000 ft/ kg kávé, extrább lisztek ( 500-2000 ft/kg), néha menüztetős ebéd ill egy-egy vacsi étteremben... hamar elmegy ennyi pénz

2016. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
18%
ja ha elszórod akk igen.
2016. dec. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%

#13, nem szórom el, erre van igényem és megengedhetem magamnak, a fizetésem negyedénél kevesebb megy kajára ( annak is kb harmada vagy egészségpénztárra vagy szép kártyáról van, amit kafetériának kapok), hitel 40-50 ezer, rezsi kb 35, kocsi fenntartás havi 50, könyvek havi 10-12, kozmetikum-tisztítószer, havi 8-10, kozmetikus havi 9...csak azért nincs sok megtakarításom, mert volt pár nagyobb kiadásom az évben, de mostmár az is gyűlik újra, nyaralni is megyek 2-3 alkalommal majd idén mivel van egy csomó pénz a szép kártyámon


Mellesleg nem fogok bocsánatot kérni senkitől, mert jó vagyok a szakmámban és megfizetnek érte és megengedhetem magamnak, hogy azt egyem, ami jól esik. 8 éve a nagy válság közepén havi 20-22 ezrem volt két főre a kaja és háztartási pénzem több mint egy évig, ráment az akkori kspcsolatom az állandó számolgatásra, nélkülözésre, úgyhogy köszi, de nem szeretném ismételni ;)

2016. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Hát ja!ennél olcsóbban is tudnál egézségesen étkezni szerintem!!!
2016. dec. 30. 12:45
 16/24 anonim ***** válasza:
72%

Igen, tudnék, de akkar le kellene mondjak a normális kávékról, teákról és sajtokról, marha és hal helyett meg csak csirke és pulyka lenne, változatos olajok helyett meg csak napraforgó olaj, nem akarok, ennyi, nekem ez megfelel most.


Ha odafigyelnék a pénzre 20-25 ezer kajapénzből is tudnék olyan havi kaját összetakni egy főre, ahol még nem kellene fillérre kiszámolni mindent, de még a dietetikus szerint is egészséges lenne, csak nem lenne extra változatos és még egy menüs ebéd se férne bele.


Szar dolog, hogy nem mindenki engedheti meg magának ezt, de ez van, attól még nem nekem kell alkalmaszkodi mindenki más értékrendjéhez. Támogatom az Élelmiszerbankot, két kutyamenhelyet, az adóm egy százaléka annak az egyháznak megy, amelyik Magyarországon a legtöbb élelmiszert osztja szét, a másik egy százalék egy állatmenhelyre megy, az életmódom támogatja a helyi kistermelőket, úgyhogy nem fogom rosszul érezni magam attól, hogy azt eszem, ami tényleg jól esik.

2016. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
jaja igazad van, ha mellett nem nyomorogsz hanem telik rá kényelmesen, akk csal hajrá:)
2016. dec. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
csak*
2016. dec. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Átlag 170-180 ezrünk marad kettőnkre, kajára változó mennyi megy el. Most 15-20 ezret költöttünk, de egy darabig nem megyünk csak jövő hét második felében. Akkor ilyen 10e körül szóval 50-60 e forintot. Néha 80 attól függ írok e listát, odafigyelek e rá mit főzök v amit éppen megkívánunk.
2017. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A 80-100.000 egy főre az nagyon sok és nem azért, mert valaki nem teheti meg. Ha nekem lenne nagyon jó munkahelyem, ahol a fizetésem Magyarországon minőségi fizetésnek felelne meg, azt mondanám, hogy rendben van, de akkor otthonra nem is vásárolnék, hanem étterembe járnék, egy jó étterem meg ugye nem olcsó. Ellenben így pazarlás ennyit költeni ételre és nem azért mondom ezt, mert irigykedek, hiszen mi, párommal is a legjobb, legfinomabb ételeket esszük csak én órákat töltök el azzal, hogy változatos menüt írjak össze kcal számolgatással, egészséges étrendet alakítsak ki, bevásárlólistát írjak amik az elején nehezen mentek, de mostanra egész belejöttem. Az pedig, hogy ki milyen ételt minősít le, vagy istenít, egyéni hozzáállás kérdése. Valaki ehet homárt is minden nap, mert megteheti, míg más paprikás krumplin él. Mi nem élünk paprikás krumplin minden nap, de bizony bizony van, hogy az kerül az asztalra, mert néha a pépem leszakad érte úgy kívánom egy kis almapaprikával :)

Én nem minősítek le egyetlen ételt sem, minden nap hálát adok, hogy megint volt ebéd az asztalon. Én egyébként már csak azért sem költök olyan sokat élelmiszerre, mert nehogy már 80-100000 forint elmenjen erre, miközben egy csomó mindent kell még megvenni a házba, magunkra költeni stb. Mi egy helyen vásárolunk, mindig listával megyünk és teli gyomorral. Mostanában kezdünk áttérni az egészséges életmódra, így sok energiámba telik, hogy ne kapjak le a polcról egy zacskó gumicukrot, csokit, chipset vagy szénsavas üdítőt. Helyette sok gyümölcsöt veszek, zabot, amiből zabkását csinálok és próbálok olyan nassolni valókon élni, mint pl az alma chips sajt mártással. Sok hüvelyest teszek az étrendünkbe, mindig azt, ami idény szerint akciós, most nagyon jó áron van a sütőtök, amit többféleképpen el lehet készíteni, a bab, a lencse, a sárgaborsó ellenben borsót nem veszek, mert azt drágának tartom. Ha húst főzök/sütök, általában csirkét - csirkecombot, csirkeszárnyat, csirkemellet - vagy disznót - abból is combot -, tarját, karajt, csülköt. Ezeket igyekszem mindig úgy elkészíteni, hogy párolt vagy sült zöldség legyen hozzá a köret esetleg főtt krumpli hiszen azt fogyizóknak is szokták ajánlani a rizzsel egyetemben. A leveseket is gyakran beiktatom az étrendünkbe, mert sem a krémlevesek, sem a zöldséglevesek nem drágák és, ha azt nézzük, hogy a macskáknak is megveszek egy-egy tálcás csirkenyakat vagy csirkefarhátot még mindig jobban járnak, mintha whiskassal tömném őket. Mutatom a mi múlt heti ételünket!


Hétfő

Sült csirkeszárnyak párolt zöldségekkel

Kedd

Kapros juhtúróval töltött rántott gombafejek (igaz, a panír nem olyan egészséges, de most pár db-ba nem halunk bele egy héten valamint a maradék túróból csináltam egy kis tejfeles túrót mert azt nagyon szeretem vacsorára/reggelire is)

Szerda

Frankfurti leves (mert szerdán már igényeljük a levest tekintve, hogy vasárnap ettük utoljára)

Tócsni fokhagymás mártogatóssal

Csütörtök

Békebeli tejfeles paprikás csirke (ezt úgy szoktam, hogyha én mondjuk nem kívánom a húst, akkor a nokedlihez amivel tálalom mást teszek magamnak pl átmelegítem a nokedlit serpenyőben, ütök rá egy tojást és kész a tojásos nokedlim vagy, ha van túróm itthon, akkor összekeverem egy kis túrós sztrapacskának)

Péntek

Paradicsomos káposzta tükörtojással

Szombat (hagyományos étel, minden szombaton ezt főzöm)

Húsleves töltelékkel

Főtt hús szósszal (szilva, meggy, alma stb)

Rántott hús krumplival, savanyúsággal

Vasárnap

Vasárnap nem főzök, esetleg összedobok valami süteményt, ha olyan kedvem van :)

Látod, ezt az étrendet igyekeztem úgy kialakítani, hogy egészséges legyen és olcsó, mert nem értem, miért adnak ki mindig az emberek vagyonokat kajára, hogy aztán a fele a kukában landoljon és a zsebük is üres maradjon. Az emberek 90%a ételre és benzinre költ, én igyekszem úgy összeállítani a heti menüt, hogy egészséges, olcsó legyen és minél több jusson szórakozásra, ruházkodásra, házépítésre vagy csak félre tudjunk rakni. Múlt hónapban kezdtem el és a januárt 18000 plusszal nyitottuk ami nem nagy szó, de mégis! Jókat ettünk, voltunk moziba, rokonoknál, voltam vásárolni, vettem könyveket, ajándékokat vettünk, fát, tűzijátékot...

Nem prédikálni akarok, csak gondoltam megosztom, hogy így is lehet élni :)

2017. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!