Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti mennyit költötök havonta...

Ti mennyit költötök havonta élelmiszerre? Hány főre?

Figyelt kérdés
2016. dec. 29. 18:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Az pedig, hogy szétment a kapcsolatod, nem biztos, hogy a nincstelenség hibája. Tavaly májusban betörtek hozzánk, párom fizetéséből feladtuk a számlákat, bevásároltunk, autót teletankoltuk, erre mikor a fizum megjött, feltörték az ajtót és elvitték :( Abban a hónapban nélkülöznünk kellett bizony volt, hogy alig volt mit enni, de mi szerettük egymást párommal és csak ez számított. Sőt, emlékszem, akkor volt május 1-je, mindenki rakosgatta fel a képeket facebookra, hogy milyen május kosarat kapott én hozzám meg odajött a párom, beletett a vázámba egy csokor orgonát, amit a ház előtti orgonabokorról szedett és azt mondta, hogy ő most nem tud nekem május kosarat venni, de remélem, ez tetszeni fog és hát elsírtam magam, olyan boldog voltam :))) Nekem volt a legszebb május kosaram. Nem a pénz teszi a kapcsolatot!
2017. jan. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Illetve, na, rosszul emlékszem. Áprilisba volt, hó közepén, mikor már párom fizetését kezdtük felélni és az enyémet éppenhogy levettük a kártyáról. Igen, most már világosabban rémlik csak utána gondolkoztam, hogy május 1-jén és előtte sincsen fizu, de akkor kaptam az orgona csokrot.
2017. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

„ Nekem volt a legszebb május kosaram. Nem a pénz teszi a kapcsolatot!”

Egy hónap kevés pénzen és több, mint egy év (16 hónap), az nem ugyanaz, de remélem, hogy sose fogod első kézből tapasztalni a különbséget


"Nem prédikálni akarok, csak gondoltam megosztom, hogy így is lehet élni :)"

A te dolgod, neked ez az álmod, de az enyém nem, én meg nem így akarok élni,

élvezni akarom az életemet,

azt enni amit akarok,

ha kedvem van szabi alatt felszállni egy repülőre és elugrani nyaralni egy-két hétre Izlandra (idei terv ), vagy csak elmenni a szomszéd megyébe egy pár napos wellnessre,

megvenni a könyvet, amit szeretnék elolvasni, akkor, amikor meglátom, nem arra várni, mikor értékelik le,

beülni egy lattéra, akár egyedül is, mert épp ahhoz van kedvem,

levenni a polcról a fair trade logós kávét meg arckrémet, akkor is, ha fele annyiért is kapnék jót,

vagy állateledel vásárláskor nem a legolcsóbb vackot bedobni az adományládába...

Megtehetem, mert megkeresem az árát egy szimpla 8 órás munkával, amit szeretek, jó a főnököm, kedvesek a kollégáim, elismerik a munkám és nem gürizem magam halálra, mint az előző munkahelyemen és mert tanultam és képeztem magam, hogy ide eljussak...

Emellett, csak mert sokat költök ételre, nem dobálom ki a kaját, szeretek főzni, nem eszem homárt ;) ...és egész más véleményünk van a minőségi étkezésről, semmi bajom az étrendeddel, de én inkább eszek

egy sajttálat magvakkal és gyümölcsökkel,

egy adag zabkását erdei gyümölccsel,

egy steaket friss salátával és egy pohár ír sörrel,

vagy zöldborsópürét egy szelet lazaccal,

egy frissen darált, sötét pörkölésű, kakaós ízvilágú eszpresszót egy szelet minőségi legalább 85% kakaótartalmú étcsokoládéval, de ha úgy van kedvem, főzök egy finom spenótfőzeléket ;)


„miközben egy csomó mindent kell még megvenni a házba, magunkra költeni stb.”

Nem kell…

A lakásom és az autóm meg megfelel a célnak, meglesznek évek múlva is, de lassan 40 éves leszek, és nem szeretnék 20 év múlva azon keseregni, mit hagytam ki az életben, csak azért, mert arra spóroltam, hogy éppen a legújabb csempe legyen a fürdőszobám falán, vagy a legújabb tévé a szobámban, ugyanis a csempe el fog kopni, tévé meg elöregedne és tönkre menne, ha egyáltalán vennék magamnak, de az élmény, hogy

lenézek egy 740m-es vízesés tetejéről, amire annak ellenére felmásztam, hogy tériszonyom van és egy órával tovább tartott, mint a barátaimnak, de megcsináltam

vagy eljutok egy kis sajtműhelybe és végigkóstolom azokat a sajtokat, amiket lelkes kistermelők csináltak saját fejlesztésű receptekkel,

vagy nem a 250forintos agyoncukrozott Milkát eszem, hanem egy olyan csokoládéból egy kockát, ami több kakaót tartalmaz, mint finomított cukrot,

vagy azt, hogy egy erdei séta után nem párizsis szendvicset eszem, hanem saját készítésű krémsajtos bagelt azt senki nem veszi el tőlem.


Tudod, ahogy öregszik az ember változnak a prioritások, és az én prioritási listámon jelenleg én vagyok az első helyen és nem a lakásom ;)

2017. jan. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"80-100 ezer 1 főre?jézusom te miket eszel?😮"


Én 150-et költöttem, mikor egyedül éltem. Miket ettem? Semmi extrát, elhiheted.

2019. jan. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!