Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ti hány napig vagytok képesek...

Ti hány napig vagytok képesek csak 1 ételt enni?

Figyelt kérdés

Nem 1 fajta hanem szó szerint 1 ételt.


Pl.: Csak krumplipüre/csak milánói makaróni/csak rántott hús/csak uborka saláta...


Ezt úgy kell értelmezni hogy reggelire ebédre vacsorára...ugyan az minden nap.


Én ezt spórolás céljából csináltam meg.


Minden nap elkészítettem egy nagy tál vegyes uborka salátát (finoman csinálom) minden volt benne ami finom.


És azt ettek munka elött,munka után és még amikor megéheztem, és nagyon olcsón kijöttem. Konkrétan ha kiszámoljuk napi 275ft-350ft-ra jöttem ki.


Azt hittem ezt csinálhatom hónapokig.


De az 5. Nap beütött a balta.


5.nap este megcsináltam ugyanúgy az ubi salátát holnapra. Minden szuper volt....ám valami történt a 6. Nap. Egyszerüen nem voltam éhes, pedig nem ettem és ott volt a finom sali. Ki is nyitottam a hűtőt. El mentem melózni és megéheztem. Gondoltam otthon bevágok egy jó nagy adag salit. Nah igen ám. Alig vártam hogy haza érjek. Kivettem a hűtőből, előkészítettem az asztalra, már leültem a kanállal a székre, eljöttem volt a sali és éhes voltam, ám mitörtént?


Nem tudtam hozzá érni a kanállal a salihoz.

Ott volt előttem.

Éhes voltam.

De lefagytam.

Ott ültem fölötte vagy 10percet mire vissza tettem a hűtőbe gondolván holnap megeszem.


Eltelt a nap,és a kövi nap majd jött az azt követő nap, végül eljött a 4. Nap amikor már ki kellett öntenem a salit mert megromlott.



Ennyi volt az ébresztő mese.


Szóval 5napig bírtam egyhuzamban enni.


Ti meddig bírtok enni ugyan azt?



2017. nov. 3. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon nem jó. Én is több napra valót lefőzök, de max. 2 evésre = 2 napra valót hagyok kint, a többi megy a fagyóba. Jó lesz máskor!

És ne az legyen, hogy egész nap azt eszed, hanem legyen valami reggelire, vacsorára, ebédre. De ha mindegyikből max. 2-3 napra valód van, akkor nem fogsz ráunni.


2 nap még elmegy, hogy ugyanazt edd, 3 nap esetenként bevállalható, ha nem egész nap ugyanazt eszed. De annál többet ne! Felesleges pénzkidobás, mert nem fogod megenni.

2017. nov. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Gondoltad h honapokig csak uborkasalatat fogsz enni, es meg orulni is fogsz neki?... te nagyon okos ember lehetsz.
2017. nov. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2 napig enni valamit az nálam azt jelenti, hogy mondjuk 2 ebédre ugyanaz az étel van, nemhogy még vacsorára is csak azt egyem. Vagy aznap ebédre és vacsorára eszem ugyanazt, az még nem gond.

A szervezetnek csomó különféle tápanyagra van szüksége, egyszerűen besokall, ha napokig folyton ugyanazt eszed, mert nincs rá szüksége. Most azt ne keverjük ide, hogy valahol pl. szegények és tényleg mindenhol ugyanaz van, az megint más helyzet. Akkor meg változatosan kell elkészíteni, más fűszerekkel stb.

Ilyenen spórolni nettó ostobaság, kell a változatos étrend, így totálisan hiányzik a tiédből a fehérje,a szénhidrát, különféle zsírok és vitaminok, ásványi anyagok ami mind KELL az emberi testnek.

2017. nov. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Téged se a szakács művészetedért és az eszedért szeretnek.
2017. nov. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4#-6# de szeretlek titeket. Kösz. 5# köszi a rendes választ. Megy a Zöldike
2017. nov. 3. 08:43
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Nekem, megy két hétig is. Viszont, nem főtt kaja, mert azt nagyon nem szeretem és a párom sem.

Friss, érett tanyasi füstölt szalonna és kolbász, paprikával, paradicsommal.

Különben, minden főtt, meleg kajától, alapból émelyeg a gyomrom:((

2017. nov. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 napig se bírnám

Egyébként amit kitaláltál, abba bele lehet halni, mivel bizonyos anyagokból hiánybetegség alakul ki.

Nagyon veszélyes. (állítólag volt régen ahol így végezték ki a szerencsétleneket – csak libasültet kaptak enni, és idővel a hiánybetegségekbe belehaltak)

2017. nov. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 napig szoktam ugyanazt enni, de csak napi egyszer, ez lehet vacsi vagy ebéd. Egyik lakótársam viszont képes 4-5 napig ugyanazt a főtt ételt enni ebédre és vacsorára. Hát valami undorító! Szerintem néha már romlott is, pl. mikor vasárnap bekevert kukoricás salátát még csütörtökön is eszik.
2017. nov. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!