Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szegények! Ti mit esztek és...

Szegények! Ti mit esztek és mennyit?

Figyelt kérdés
2018. okt. 8. 22:38
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%
Itt a GYK-n nincsenek szegények, mindenki legalább havi 500 ezer ft-ot keres.
2018. okt. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
Zsíros kenyeret. Sokat.
2018. okt. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
20%
Nincs szegény ember csak tanulni és dolgozni nem akaró!!!
2018. okt. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
47%
Kolompárt
2018. okt. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%
kenyeret és vizet
2018. okt. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
53%
Húst húsal és ez nem viccből mondom tényleg
2018. okt. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
44%

Nem kifejezetten akarom borzolni a kedélyeket, legalábbis tudatosan, de ennek nehéz ellenállnom.


Sok édességet (xilittel és eritrittel, bocs, az egészségünk s közérzetünk azért fontos. de van, amikor gyümölccsel édesítünk, ami szintén nem annyira olcsó, de édesszájúak vagyunk), sok zöldséget (bár én igyekszem fogyni és emiatt minimalizálom, amennyire tudom. marad így is elég, szeretem), a családom másik tagja sok gabonát, mindketten sok tojást, néha jóféle házi húst (azért nem minden hónapban, de nem az ára miatt, mert az nem sok), viszonylag sok kókuszzsírt (én tipikusan minimalizálom, de azért egy rendes főzéshez kell 50 gramm), rengeteg földimogyorót (mert az olcsó és finom, nem tudom, mit tennék nélküle) s egyéb olcsó olajos magvakat, kis mennyiségben olcsóbb magliszteket (nem valami finomak, de van némi hasznuk), mikromennyiségben drágább, de nem annyira vészesen drága magliszteket (szóval nem mandulaliszt, csak makadámdióliszt, abból iszonyat kevés is feldobja a sütijeimet), rengeteg házi készítésű csokit (nem olyan igazi csoki, mert kakaóvajra nem is telik, de nem is hiányzik belőle). Néha kevés krumplit, olcsóbb sajtból annyit, amennyi belefér, az lehetne több, de ez van.

S én rengeteget kávézom. A kávé, kakaó, cukoralkohol a nagy mennyiségben fogyasztott drága cuccunk (jó áron vesszük őket, nagyobbacska tételben, így se olcsók, de mégis jobb), de ezekről nem mondunk le, szerencsére még beleférnek.


Kb. annyit költünk ételre, mint gazdagabb korunkban (amikor havi 400 ezer volt két főre, nem 90 körül), most egészségtudatosabbak vagyunk (kb. mindent magunk készítünk, amit eszünk, ez csökkent a költségeken) és ezen nem spórolunk nagyon, csak amennyire nem okoz különösebb kompromisszumot (a sajtot kivéve, az a páromnak az). Úgyhogy az igazán szegény szintet nem ismerem, bár lennének ötleteim (sárgaborsó, rizs, zöldség, földimogyoró, kb. itt van nekem a vég). Nem éheznék napi 300 forinttal sem, de nem lenne jó. A speckó étrendemhez 500 kell, de azt sem élvezném.


Mennyit? Túl sokat, próbálunk fogyni, de nem megy. Szóval nem is érzem, hogy szegények lennénk, de ételre és rezsire jóformán minden pénzünk elmegy. Kb. 100 forintunk van fizetésig, mondjuk ma volt a bevásárló napunk s volt rá 600 forintunk :D. A legszükségesebbeket vettük: paprika, paradicsom, uborka (összesen 230 forintnyi), tejföl a gombához. A gomba szedett, az jó.

Azért ételvásárláskor is folyamatosan érezzük a kényszert, ma már évi egynél többször nem is veszek mandulát és évente nincs egyetlen üveg tömény. Sör havi egy, különben nyomorban érezném magam, ahol vagyok, de ezt nem akarom tudni.


A kenyér drága, azt sütöm, sokkal jobb úgy, főleg, hogy speckó kenyeret eszünk, ami drága s macerás is lenne véve, 20 km-re kéne érte menni s az se lenne olyan jó, mint a saját.


Ha nem voltam elég kimerítő, szólj.

Sokféle étrendünk volt szegényen, paleo, ketó, simán csak cukor-, glutén-, napraforgóolaj- és laktózmentes... A költségek hasonlóak voltak mindig, csak ketóban estek le kicsit, amikor főleg tojáson, kókuszzsíron, olajos magvakon, magliszteken, némi zöldségen és sajton éltem. S az is esett messze a legjobban. Fura, mert pont az olcsó szénhidrátok estek ki és megemelkedett az édesség aránya (mivel azt tudtam kirívóan szénhidrátszegényen készíteni. minden máshoz ettem egy halom zöldséget. sokáig tartott, míg leszoktam erről).

2018. okt. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
86%
Olyan nagyon nem vagyunk szegények, de havi 40-50 000 forint a kosztpénz 3 főre, ez szerintem nem számít soknak (kert nélkül, városban). Mit eszünk : krumplit, rizst, tésztát. Babot, lencsét, szóját, diót, mogyorót, gombát. Zabot, kenyeret, kukoricát (kukoricakását). Idényzöldséget, gyümölcsöt (most almát, szőlőt, káposztát, répát, tököt, hagymát). Fagyasztott zöldségeket, pl Brokkoli, karfiol, spenót, lenmagot, kölest - mert egészséges és sokkal olcsóbb, mint hinnénk. Házi sütit, pékárut mert így sokkal olcsóbb. Mindent magunk készítünk, pl házi zabtej, diótej, néha sajt kölesből vagy rizsből, házi szejtán (ez egy húspótló). Munkába hordjuk a kaját. Full növényi étrenden.
2018. okt. 9. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Most már szerencsére nem vagyunk azok, de amikor nem nagyon volt pénzünk, akkor rizst zöldségekkel, tésztákat, főzelékeket, tejbegrízt, krumplis ételeket, margarinos kenyeret.


A mennyiségre nem kellett odafigyelni.

2018. okt. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
85%
Amikor a munkáltatóm, akit azóta már fénysebességgel elhagytam, fantasztikusan megfizetett, akkor kenyérből a legolcsóbbat vettem, valami szeletelt fél kilós volt, és azt is fagyasztottam, így több napra elég volt, nem dobáltam ki. Felvágott nem volt, csak margarin, 'oszt cső. Ez volt a reggeli. Ebédre tudtam enni normálisan, mert legalább cafetériát adtak, és a munkahelyi étkezdében tudtam főtt ételt enni. Vacsorára meg sokszor összeütöttem valami kis egyszerű, olcsó kaját, mondjuk paradicsomos tésztát (spagetti + fűszeres paradicsomszósz), vagy megint csak margarinos kenyeret kentem magamnak. De volt olyan is, hogy hó végén sós vízben főtt lencse volt a menü. Se habarás, se hús, semmi, csak lencse.
2018. okt. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!