Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Szegények! Ti mit esztek és...

Szegények! Ti mit esztek és mennyit?

Figyelt kérdés
2018. okt. 8. 22:38
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

#20. És ha valaki kollégiumban él?

Ott van ingyen wifi.


Telefon meg mindenre kell, amikor egyszer úgy jelentkeztem diákmunkára, hogy nem volt, akkor el kezdtek faggatni, hogy miért nimcs egy fiatalnak...

De amúgy rengeteget kellhet telefonálni is.

És igazából manapság egy egyetemistának az internet is létszükség lenne, még szerencse, hogy koleszekben gyakran van.

2018. okt. 9. 10:23
 22/33 anonim ***** válasza:
86%

De jó, mindeni elkezdte osztani az észt, amiről fogalma sincs, csak tippel. Páran szerencsére válaszoltak valós tapasztalattal is (mint pl. én :D)


Ami az internetet illeti, Budapest tele van ingyen wifivel, nem kell ellőfizetés se, de az előfizetések is megvannak párezer forintból, azon már nem múlik. (Személy szerint nekem muszáj volt, nem köttethettem ki a tulaj lakásából bérlőként elvégre... A poén, hogy most kevesebbet fizetek a netért, mint akkor :D)

2018. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Amúgy 3000-ért már van internet-vezetékes telefon előfizetés.

Aki mondjuk nem egyetemista, de 18000 forintja van étkezésre egy hónapban, az szerintem jobban jár, ha 3000-et ilyen elõfizetésbe fektet.

Honnan nézne különben pl. (jobb) munkát magának?

2018. okt. 9. 10:29
 24/33 anonim ***** válasza:
57%

23

Akinek áramra, fűtésre, ruhára vagy egy takaróra SEM futja, annak NINCS 3000ft-ja netre, mert nincs ÁRAM sem, és kb. éhezik.


Többszáz ezer ember él így.

2018. okt. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
85%

23

Lemaradt:a valódi szegéynség éppen ezért gyilkos, mert nincs hozzáférés a lehetségekhez SEM.

2018. okt. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
37%

"Miért, most már kidobláod a kenyeret?"


Nem, most már drága müzliken meg gabonapelyheken élek, kenyeret nem eszek, mert már sok volt a sok finomságból, és híztam is szépen. :)


"2, A lencsébe mióta kell habarás meg hús?"


Bocs, igazad van, rántás akart az lenni. Húst feltétnek szokták, mondjuk.

2018. okt. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

26

Nem kell abba rántás sem, de ízlés dolga. Mindegy, csak megakadt a szemem a válaszodon.


Egyébként én elég sok lencseételt főzök, kb. havonta kétszer, és nem anyagi okokból, hanem mert nagyon szeretjük a különböző, indiai és thai lencseételeket.

2018. okt. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Szóval aki nem hajlétalan (még ha saját lakcíme nincs is) és van 3000 forintja internetre, az már nem is leher szegény és nem éhezhet?
2018. okt. 9. 11:06
 29/33 anonim ***** válasza:

28

ÉRTŐ olvasás.

Mélyszegénység és szegénység két külön dolog.

2018. okt. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
85%

Akkor újra hozzászólok ehhez a parttalan vitához, ígérem utoljára.


Az emberek fejében a szegénység azt jelenti, hogy nincs semmije vagy csak kevese. Ez a 19. században így is volt, és vannak ma is ilyen emberek, de szegénység alatt 2018-ban már nem ezt kell érteni. A fogalom nincs pontosan meghatározva, azaz többféle meghatározás is létezik rá.


De a kérdező csak annyit akart tudni hogy aki keveset költhet kajára, az mit szokott enni. Ne azon farkaljatok, hogy 120 ezer vagy 30 ezer forintos havi jövedelem alatt kezdődik a szegénység, hanem válaszoljatok a kérdésre.

2018. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!