Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mit fogtok/szoktatok...

Ti mit fogtok/szoktatok Karácsonyra főzni?

Figyelt kérdés
2017. dec. 10. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

24-én Tokaji borlevest, Fokhagymás-citromos harcsafilét,vagy Rántott halat, Majonézes hagymás-krumplisalátát

26.-án Gyöngytyúklevest, Töltött káposztát,

2017. dec. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Én semmit, az anyám "diktál" amióta élek. Hogy ő mit szokott (?) a szokásost. Halászlé, töltött káposzta, kocsonya, diós, mákos bejgli, valamikor zserbó, rétes.
2017. dec. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Hekkfilét fogok rántani meg gombát és valamilyen töltött husit. Lesz majonézes krumpli saláta,bulgur és zöldséges rizs köret is.
2017. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
88%

végre egy normális kérdés !!!!

Töltött káposztát , rántott halat törtburgonyával , hideg tálat stb. és desszert Citromos álom pohárkrém , diós bejgli .

2017. dec. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Pár napja már volt ilyen kérdés, és lesz is még. Ez benne a jó, hogy legalább ötleteket is meríthet az ember, bár legtöbben a hagyományoknak megfelelően főznek idén is.

Még atervezés fázisában vagyok, szóval bármi változhat még az utolsó nap is.

A töltöttkáposzta alap, de nem egyik nap főételként, hanem csak úgy egy jókora adag, hogy aki megkívánja, bármikor ehet belőle.

Harcsapaprikás, juhtórós-kapros nokedlivel, házi csirkemáj pástétommal töltött karajtekercs, baconba burkolva, valamilyen gyümölcsös töltött hús is lesz, lehet, hogy a fügével vagy aszaltbarackkal töltött sertésszűz, krumplifánkkal és sajtmártással.Vagy gombás töltelékkel és aszaltszilvával töltött pulykamell.Többféle krumpli és rizsköret, sok grillezett zöldség, majonézes és friss saláták.

Sütik: gyümölcstorta, lekváros-habos linzer, vagy diós-habos kocka, vagy mézes-kókuszkocka.

Aztán majd jön a következő felvonás, az év vége/Újév... :)

2017. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
88%
Mi majonézes krumplit szoktunk csinálni rántott hússal meg rud fasirtot sima fasirtot húslevest . Szoktunk eszkimot sütni piskóta tekercset egy kis kókuszgolyó esetleg vki ha nasizna meg pogácsa . Hirtelen ennyi de van mikor még gondolok egyet és csinálok egy újdonságot is :)
2017. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

24-én Nagypapa főz, mindig ez a menü: halászlé és gyümölcsleves, rántott ponty és csirkemell krumplipürével vagy bécsi krumplisalátával. Desszertnek általában mi visszük a zserbót, de idén szerintem csak mézeskalács lesz.

25-én Apáméknál mindig más van, ott kicsit extrásított, de hagyományos ételek vannak.

26-án itthon évekig kacsa volt, de az utóbbi időben inkább könnyedebb, kísérletezős ételeket csinálunk.

2017. dec. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

24 enõzgerinces csirkemell kukoricasaláta, petrezselymes krumpliv, palóc leves

26 székelykáposzta vagy hurka lilakáposztával.

27 rántott husi,karfiol gombamártással

2017. dec. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Gesztenye krémleves, aszalt szilvával töltött pulykamell, sült lazac, majonézes krumplisaláta, mézes krémes, házi Ferrero golyók, és bejgli.


Csak Szentestére főzök, 25-n és 26-n szülőknél/nagyszülőknél leszünk.

Van halászlé, húsleves, töltött káposzta, sült/rántott hal, rántott hús, kacsa, fasírt, valamilyen vad, meg sok süti.

2017. dec. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
26%
Döglött halat és más döglött állatot kaláccsal alkohollal szervirozva.
2017. dec. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!