Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Munka mellett hogyan oldjátok...

Munka mellett hogyan oldjátok meg a napi főzést?

Figyelt kérdés
Nemsokára vissza kell mennem dolgozni (gyesről), és kíváncsi lennék, ki hogyan oldja meg a vacsorákat, esetleg a másnapi ebédeket munka mellett. Arra gondoltam, hogy amíg itthon vagyok, nekiállok nagy adagokat főzni és fagyasztani.
2013. febr. 5. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vasárnap főzök annyit hogy hétfőn van ebédre.Vacsira hideget eszünk mindig.

Ebédet itthonról hordunk.

Hétfőn és szerdán főzök 2 napra valót,semmi bonyolultat,tészta,rakott valami megvan fél óra alatt+amig sül.Szombaton valamelyikünk szüleinél vagyunk,unokáznak,akkor kapunk ebédet is,aznapra nem kell kaja.És ismét ott a vasárnap,kezdődik előről.sütni is vasárnap szoktam.

Fagyasztani csak ha vmiből sokat sikerül.Azt jó néha előszedni,de ritka.

2013. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ebédet mindenki megoldja egyénileg a menzán. Vacsorára hideget eszünk vagy rendelünk valamit. Esetleg összedobok valami gyors kaját, főzeléket vagy hasonlót.

Csináltam egy időben, hogy előre főzök és fagyasztok, de nem éri meg. Ha egy hétre akarsz változatos ételt, egy egész nap elmegy a főzéssel, mosogatással. Szerintem az együtt töltött idő többet ér, mint háztartási robottá válni, igaz minden nap meleg vacsorát csinálni.

2013. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy csináltam:

- pörköltből főzz egyszerre 2-3 kg-ot, le tudod fagyasztani több adagba. Ha előveszed, vagy a nokedlit kell megkavarnod hozzá, vagy főzhetsz belőle húsos káposztát, esetleg pirított tarhonyát

- sülteket is lehet egyszerre többet elkészíteni és adagokban lefagyasztani

- hétvégén főzz 2 napra valót akár rakott cuccból, akár főzelékféléből, de fasírozottat is készíthetsz 2 vacsira valót is, pl. stefániának sütöd

- másrészt a tésztaféléket nem kell előre készítened mert percek alatt meg vannak

- ha vasárnap pörkölthöz nokedli, akkor abból kavarj annyit, hogy hétfőre maradjon tojásos nokedlinek

- ha vasárnap sült mellé törtkrumpli, abból készíts annyit, hogy hétfőn legyen krumplis-tészta, vagy meggyúrod krumplis lángosnak

- de percek alatt készen van egy adag tojáspörkölt, vagy gombapaprikás, resztelt máj, hasonlókat kell kitalálni, és 30-40 perc alatt asztalon lehet a vacsi

2013. febr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Én 8-16 dolgozom, felkapkodom a három gyerkőcöt az oviból, kicsit a bölcsiből, míg a beszámolójukat megtartják az asztalnál ülve elkészítem a vacsit. Nem csinálok nagy lakomákat, gyors, sütőbe gyorsan elkészíthető husit, krumplit, párolt zöldséget csinálok .Vasárnap én is úgy főzök, hogy marad hétfőre, vagy legalábbis csak ki kell sütni a már előre bepanírozott husit. Rengeteg főzeléket szoktam csinálni , az meg ugye nem sok idő és nekem a sütőben sült husik nagyon beváltak. Három nap nem főzök levest, de azt a kicsik az oviban/ bölcsiben, mi meg melóhelyen megesszük.Amire oda kell figyelnem, hogy a húst ki kell vennem a fagyasztóból előző nap. Rengeteg zöldséget úgy fagyasztom le, hogy már konyha kész.
2013. febr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
melóból hazajövet bevásárolok, hazaértem megfőzök, és ennyi. nem túl bonyolult.
2013. febr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi a frászért kellett lepontozni, mert más a szokásom, mint neked ?!
2013. febr. 7. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eddig szerencsés voltam mert 2 órás volt az ebédszünetem, volt időm ebédet csinálni kis előkészülettel persze. Most hogy lecsökkentik 1 órára előzőnap eldöntöm mit is akarunk majd enni, bevásárolok hozzá, másnap korán kelek és elkészítem reggel, délbe pedig majd mikrózzuk.
2013. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én esténként főztem s akkor is ettem meleget, késői típus vagyok, ez nekem ha nem is volt ideális (az a 4 órai ebéd lett volna, nem a 7-8), nekem a legjobb volt. Előre főzni valahogy sosem akaródzott, a munkahelyen enni nem volt olyan békés, mint otthon. De ez egyénfüggő. Koránkelő típusok főzhetnek reggel előre... Volt kollégám, aki néha a munkahelyen főzött egyszerű ételt, de gondolom, ez kevés helyen működik.
2013. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!