Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire lesz nagy kb ez a torta?

Mennyire lesz nagy kb ez a torta?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy sütés nélküli tortát készíteni a testvéremnek, ezzel lepném meg őt. Van egy 23cm-es tortaformánk. A következők a hozzávalók arányai:

Az alaphoz kell 15dkg darált háztartási keksz és 20dkg vaj, amiket össze kell keverni és ezt kell a forma aljára nyomkodni.

A krémhez 45dkg túró, 2.5dl habtejszín, 15dkg porcukor

A tetejére pedig olvasztott csokit öntök majd és vagy gyümölccsel vagy túro rudival díszítem.

A kérdésem pedig az lenne hogy ilyen arányokkal mennyire lesz nagy ez a torta?? Mert szeretném ha jól mutatna, nem pedig egy kicsike, vékony kis valami lenne belőle. Mert ha túl vékony lesz, akkor megcsinálnám dupla hozzávalókkal. Remélem értitek mit szeretnék kérdezni. 😊



#torta ##sütés ##finom
2019. júl. 31. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Ez kicsi én fel kg kekszbol szoktam ilyen kekszes alapú torttát és az sem vastag hanem olyan nornalis
2019. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 😊
2019. júl. 31. 12:02
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Egy 23-ás formában ez a mennyiség kb 5 centi magas lesz. Bőven elég. Szerintem ha duplázod a mennyiséget, akkor egy nagyobb formában csináld.
2019. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Egy 5cm magas valami nem torta, hanem lepény, utolsó.



A tölteléket duplázd meg, kérdező. Amugy zselatin nincs benne? Nem lesz valami stabil anélkül.

2019. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon kevés a keksz. Én 18-as formához használok egy zacskó kekszet, ami 18 dekás.

Nagyobb formába két csomaggal szoktam.

A vaj kb. jó, de nem biztos, hogy kell mind, attól függ, hogy majd hogyan áll össze, csak fokozatosan add hozzá.

A túró mennyisége elég sok, úgyhogy szerintem a töltelék jó lesz, főleg ha még gyümölcsök is kerülnek rá.

2019. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#4: a recept, amit neten láttam, nem írta hogy kell hozzá zselatin. 😊

2019. júl. 31. 12:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ott nem volt hozzá irva, hogy mekkora formához van és nem volt kép róla?
2019. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Túróval még nem csináltam, csak mascarpone-val, ami hűtés hatására dermed. A túró nem tudom, hogy milyen lesz. A tejszínhab nem áll meg magában az biztos, a túró meg darabos.

Szóval azért én is aggódnék kicsit, hogy ha szétnyitom a formát, akkor szétesik.

Esetleg nézz meg több túrós receptet is.

2019. júl. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És ha teszek a krémhez zselatint akklr az nem fog érződni rajta? Vagy nem fog megkocsonyásodni? Bocsi ha nagyon alap dolog soha nem csináltam még semmit, aminek köze van a konyhához. 😅
2019. júl. 31. 20:24
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A zselatinnal nincs ize és ha az előírásnak megfelelően használod nem lesz kocsonyás a végeredmény.

A helyedben keresnék amúgy valami normális receptet, ami megadja azt is, mekkora -formához van és van kép is, hogy lásd a végeredményt.

Pl [link]

2019. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!