Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Wellington bélszínhez milyen...

Wellington bélszínhez milyen körítést szokás tálalni?

Figyelt kérdés

Sajnos hiába keresek, mindehol csak a Wellington bélszínhez találok receptet, de azt nem, mivel szokás tálalni?

Azt nem tudom elképzelni, hogy csak önmagában eszik, de azt sem, hogy mi illene mellé.



2019. aug. 17. 14:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%

Ahogy nézem a neten begooglezva a wellington bélszínt, legtöbbször párolt zöldségekkel körítik, de láttam krumplipürével és savanyúsággal is egy étterem honlapján.


Szerintem leginkább cékla, zöldbab, répa és zöldborsó megy a sertéshez, én ezeket párolnám hozzá, de sima spárgával vagy párolt zöldbabbal magában is jó lehet.


Egyébként bármit köríthetsz hozzá, ami szerinted jó lehet vele.

2019. aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Burgonyapüré
2019. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Bizony ám, hogy krumplipüré. Én csak azzal láttam nívós helyeken.

A bélszín egyébként marhahús, nem sertés!:)

2019. aug. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképpen burgonya valami módon. Lwgrobb helyen krumplipure a köret, de illik mellé a hercegnő burgonya és a gratin is.
2019. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. (Az meg tényleg igaz, hogy hivatalosan marhabészínböl készül.)
2019. aug. 17. 16:30
 6/19 anonim ***** válasza:
15%

A net valamiért csupa sertés receptet dob ki, gondolom költségkímélőbb.


Ha marha, akkor legyen mellette zeller, répa, cékla, paszternák


Egy tésztás húshoz én nem tudok elképzelni még krumplit is

2019. aug. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

#6

A bélszínre nem adhat ki sertésrecepteket, mert a bélszín a marha egyik részének az elnevezése, másik neve vesepecsenye.

Sertésnél ezt a rész nevezik szűzpecsenyének, ami azonos része a disznón belül a marha bélszínnek.

2019. aug. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

Biztos, hogy nem adnék hozzá burgonyapürét, pedig még annyira hűde nagyon nívós helyen sem dolgozom, csak hát nem mostanában tanultam a szakmát, és anno még igényesebb volt a felhozatal, meg a szaktudás se állt meg a krumplipürénél.

Vasárnapi rántotthús mellé tökéletes.

Egy wellington mellé pimaszul puritán és fantáziátlan.

Ha több adagot készítesz belőle, akkor alapból több köretet ildomos adni egy ilyen kaliberű ételhez.

Elhangzottak zöldségek, ezekből 2-3 különlegesebbet érdemes kiválasztani, hogy azért mégse a mirelit francia saláta alapot főzd meg. :)

Pl vajon megpárolhatsz hüvelyes borsót, zsenge spárgát, rebarbarát... de ha van rá mód, le is szuvidálhatod

E mellé valóban érdemes még tenni valami burgonya köretet, de pl egy házi készítésű krokettet, (akár töltött krokettet, vagy egy érdekesebb bundában sült krokettet) vagy burgonyafánkot, pl ötletképpen egy szezámmagos kéregben sütve.

Egyrészt egy igényesebb vendégkör milliószor jobban értékel egy ilyen igényes kézműves munkát, mint akár egy mirelit vackot, akár egy spicckanállal odacsattintott sima pürét.

Másrészt textúrájában, a roppanós, sült réteg miatt jobban harmonizál a főétellel, a különálló , jobban tálalható darabok pedig látványban nyújtanak minőségi ugrást, csak kreatívan kell kihasználni a benne rejlő lehetőségeket.

2019. aug. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

ma 17:57-es: nagyon köszönöm, sok jó ötletet adtál, és a magyarázatod is sokat segített.

Nem tudom, ki és miért pontozta le a válaszodat, nekem nagyon hasznos volt.

2019. aug. 17. 19:40
 10/19 anonim ***** válasza:
49%

Örülök, hogy segíthettem.

(Csak a szokásos gyakoris lepontozók. Az ostobák, akik irigyek a tudásra. Nem számít a véleményük, mert nem tudnak ellenérvet mondani. :))

2019. aug. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!