Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Wellington zöldségekkel...

Wellington zöldségekkel töltve, probléma?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az eredeti bélszínnel készül, szóval ebbe ne menjünk bele, azért írtam így, mert ezzel a módszerrel akarom készíteni.


Amivel gondom van többszöri próbálkzoások után is, az az, hogy egyrészt mit csináljak a zöldségfélékkel, hogy ne áztassa el a tésztát alul (ezeket nem lehet a húsnál megszokott módon kérgesre sütni, föleg, mivel kis darabokból áll), másrészt ha lisztet vagy hasonlót teszek bele, akkor fözelékszerü lesz ízre meg állagra is a töltelék. (Tojás sem jöhet szóba, sajnos)

Emellett az egész valahogy íztelen, nem tudom, a tésztát is kellene-e füszerezni (ha igen, hogyan és mivel), illetve mi tenné a zöldségeket kifejezetten ízélménnyé?


Minden segítséget elöre köszönök!



#Wellington zöldségekkel töltve
2019. aug. 17. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
A Wellington bélszín, gombapeppel és levelestesztaval burkolva. Mit akarsz a bélszín helyett hasznalni? Vagy csak levelestesztat akarsz zöldséggel tölteni? Én úgy szoktam, hogy a zoldsegeket előre megparolom, fűszerezem, lisztet megszorom és osszekeverem. Így egy stabilabb massza lesz, ezt teszem a levelestesztaba. Mivel a liszt eleve felszívódását a nedvesség nagy részét, a zöldségek pedig már készre vannak párolva, rövidebb ideig kell sütni és így nem lesz nedves a tészta.
2019. aug. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Ez nem Wellington.


Google: zöldséges leveles tészta.

2019. aug. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az elsönek köszönöm.

Igen, zöldségeket szerenték leveles tésztában sütni. A liszttöl nem lesz lisztes, fözelékes jellege a tölteléknek?

A másik, amit megkérdeznék: mivel füszerezed a zöldségeket?


A második válaszolónak meg üzenem:

Egyrészt a kérdésemben világosan leíram, hogy tudom, ez nem az igazi Wellington, tehát ennek a megjegyzésednek semmi értelme.

Másrészt a google nem segít azokban a kérdésekben, amiért kiírtam a kérdést (olvasd el még egyszer, és figyyelmesen!), nem receptet keresek, hanem problémákra megoldásokat, tapasztatalatokat! Vagy erre válaszolj, vagy ne írj értelmetlen dolgokat!

2019. aug. 17. 10:21
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem lesz lisztes, hiszen nem kell sok. Kb egy evokanalnyit használok fel kilónyi zöldséghez. Fűszerezni bármivel lehet. Van hogy egy leveskockat morzsolok el, van hogy csak so, bors és a zöldségekhez illő szárított vagy friss fűszer növény, fokhagyma. De én önmagában is szeretem a sima zöldség izt, így legtöbbször csak simán sóval ízesítem. Mellé szoktam készíteni különféle martasokat is: simán tejföl kaporral elkeverve a kedvencem, de finom mellé egy jó pqradicsommartas is friss bazsalikommal, vagy sajtmartas, fokhwgymaszosz, kb barmi. Amúgy a liszt helyett tehetsz sajtot is, az is osszefogja ahogy olvad, bár nem tudom azt fogyasztasz e.
2019. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Töröltetheted, de mi lenne, ha olyan receptet keresnél, amit el akarsz készíteni? Ez egy zöldséges leveles tészta, tehát ott kapsz tippeket.
2019. aug. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ma 10:29-es: köszönöm a segítségedet újra, nagyon aranyos vagy.

A sajt sem jöhet szóba, mert egy vegán vendég is lesz, szóval marad a liszt. Remélem, sikerül!

2019. aug. 17. 11:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a levelesteszta se lesz jó, hiszen az elvileg vajjal készül....

Szoktam olyat is csinálni, hogy ugyanígy megparolom a zoldsegeket, kicsit több liszttel szorom meg, kihutom, majd kanállal galuskat szaggatok, amit zsemlemorzsaba forgatok és kisutok

2019. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A levelestészta nem gond, mert itt lehet vegánt is venni. De köszi a figyelmeztetést!
2019. aug. 17. 11:18
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Ah, ok. Akkor sok sikert.
2019. aug. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon aranyos vagy!
2019. aug. 17. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!