Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha fokhagymás rizses húst...

Ha fokhagymás rizses húst akarok csinálni, tehát nem pörkölt-alappal, akkor hogy kell csinálnom?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban máshogy csinálta édesanyám a rizses húst, mint ahogy én most csinálom.

Én egy pirospaprikás pörkölt-alapot készítek, és abban főzöm meg a rizst, tehát a kész étel is piros színű lesz.

De most nem ezt keresem.

Amire emlékszem, abban fehér volt a rizs, mert fokhagymás-borsos volt az étel. Nem is igen volt benne pirospaprika.

Megpróbáltam rákeresni, de egyelőre nem találtam.

Ha valaki így csinálja, leírná néhány mondatban?



2019. szept. 12. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valami hasonlót szoktunk készíteni, mint amit írtál.

Elöször kevés olajon/zsíron üvegesre pároljuk a hagymát, rátesszük a csíkokra vagy kockára vágott húst, és átpriítjuk. Ha már mindenhol kérget kapott, sóval, borssal, fokhagymával füszerezzük, kevés vízzel/fehér borral puhára pároljuk.

Ha a hús majdnem puha, beletessszük a rizst, felnötjük a rizs duplája vízzel, felforraljuk, ha jkell után füszerezzük és fedö alatt a rizst is puhára pároljuk.

Idönként vegyes zöldségekkel is készítjük. Sárgarépát, zellert, karalábét kis kockára váunk, zöldborsót vagy zöldbabot is teszünk bele, pár perccel a rizs elött, hoyg a zöldségekkkel éppen csak egyet forrjon, utána ugyanúgy folytatjuk, mint enélkül.

2019. szept. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%
Fokhagymásan, pörkölt alap nélkül.
2019. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pont így, ahogy az 1-es írja.

Répát-gyökeret ki nem hagynám, szoktam még bazsalikomot is szórni rá és az apróra vágott petrezselymet is a zöldségekkel együtt rakom bele.

2019. szept. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A ket ertekelheto valaszt koszonom szepen!

A masodik ertelmetlen es nem hasznos. Az ilyen felhasznalokat toroltetnem is, nem is akar segiteni, csak unatkozik es viccesnek hiszi magat.

2019. szept. 13. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!