Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lecsó befőzés: minden recept...

Lecsó befőzés: minden recept szerint a paradicsom héját le kell szedni. De muszáj? Ha rajta hagyom megromlik? Vagy más oka van? Simán rajta hagynám, mert egyszerűbb. (SOS választ, légyszi, mert folyamatban van. )

Figyelt kérdés

2019. szept. 17. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Nyugodtan hagyd rajta. Semmivel se lesz rosszabb. Azelőtt én is mindig leszedtem, csak idén kezdtem el leszedni a paradicsom héját. Gyorsabban is kész leszel vele, ha rajta hagyod.
2019. szept. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
*azelőtt rajta hagytam, idén szedtem le
2019. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kipróbálod és ha nem zavar akkor te nem húzod le a héját. Egy recept nem szentírás, úgy alakítod, ahogy neked tetszik.

A télire eltett lecsóhoz én a paradicsomot külön megfőzöm, átpasszírozom és a feldarabolt paprikát csak rövid ideig forralom benne, ezután üvegekbe töltöm és száraz dunsztban hagyom kihűlni.

Nálunk senki sem szereti, ha az összepöndörödött paradicsomhéjat kell kerülgetni az ételben.

2019. szept. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden recept más. Anyu úgy teszi el télire (mindenki szereti), hogy a paprika és hagyma normál adag, a paradicsom sokkal kevesebb (ha nem szeretitek, akkor nem nagy kunszt lehámozni, pillanatra forrásban lévő vízbe tenni, és már lehet is hámozni). Amikor télen előveszünk egy üveggel, akkor tesz hozzá még friss max. 1 db (bolti) paradicsomot. Tény, hogy ő egyébként sem tesz sok paradicsomot bele, amikor szezonja van. Ez is ízlés kérdése. De semmi baja nem lesz, nem attól romlik meg a télre eltett lecsó, ha a megmosott paradicsom héja nincs lehúzva.
2019. szept. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is rajtam hagyom.


Újabban lehet kapni egy újfajta paradicsomot, akkorák mint az öklöm, és finom lédús fajta, no annak olyan vastag a héja, hogy azt igen. Viszont lejön forrázás nélkül is.

2019. szept. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi sosem szoktuk leszedni. Így nőttem fel, nem zavar benne, gyorsan megvan. :)
2020. szept. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!