Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Palacsintatésztát h kell...

Palacsintatésztát h kell csinálni?

Figyelt kérdés

Szóval..réteslisztből jó a palacsintatészta?Éhet belőle csinálni?

KB fél kiló rétesliszt, fél liter tej,fél liter ásványviz,2 tojás, 1 vanilincukor, cukor.ez így jó lesz?

Előre is köszi:)


2010. júl. 17. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Réteslisztből is lehet, kicsit merevebb lesz a palacsinta. Az arányok jók, de sót is tegyél a tésztába, egy fél mokkáskanálnyit legalább. Cukrot ne sokat, mert akkor hajlamos a lesülésre. Én először a lisztet a sóval, cukorral, tojással és a tejjel kikeverem, amennyire lehet simára, de én öntök bele kb. 0,5 dl olajat is, utána öntöm keverés közben hozzá az ásványvizet (bubisat, vagy szódavizet). 2x ennyit szoktam sütni, pont duplája a mennyiség nálam: 1 kg liszt, 1 l tej, 1 l szódavíz, 4-5 tojás 3 só, cukor. Ha nem szép sima, neki a botmixert. Jó étvágyat!
2010. júl. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
* a só előtt nincs 3!!! Nem tudom, hogy írtam oda, lehet, hogy + helyett?
2010. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi szépen..:)

igen,tettem bele 1 deci olajat,meg még plusz egy kis vizet sót is,cukrot max 3 evőkanállal...megkóstoltam,most let kész az első..hááát nem olyan mint édesanyámé de nem rossz az első palacsinámhoz képest..:)

már külön élek a párommal,ő kért hogy süssek..minden más tök jól megy a konyhában,de a palacsintától mindig is féltem...:S:)

Mégegyszer köszi:)

19 L

2010. júl. 17. 13:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült! Valószínű azért nem olyan, mint a anyukádé, mert nem sima, hanem réteslisztből készült. Gratula!!!
2010. júl. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!