Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet kapni valahol dobostortá...

Lehet kapni valahol dobostortához való torta karikát?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy mondjuk 20cm-es forma a magassága pedig mondjuk 1cm. Eddig bárhol kerestem nem találtam ilyet. Lehet azért mert nem is gyártanak ilyet?
2019. nov. 11. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy gyártanak. Én úgy csináltam itthon, hogy a formába sütőpapírt tettem, és a piskótatésztát merőkanállal tettem bele, csak pont annyit, hogy ellepje, ez így nyilván nem teljesen egyforma 6 réteg lett, de ennél jobb ötletem nem volt (külföldre kényszerültünk, szülinapi tortának kellett, muszáj volt magam megsütni).
2019. nov. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, talán nem egészen érthetően írtam le: egyesével sütöttem ki a lapokat, és a sütőpapír meg azért kellett, hogy annak a segítségével fordítottam le a formáról, az a vékony kész tészta anélkül darabokra esett volna. :)
2019. nov. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Érthető volt természetesen, ln is így csinálom, csak persze egyszerűségre törekedne az ember.
2019. nov. 12. 06:54
 4/7 anonim válasza:
77%

Szia!

Mi pizzasütő formában szoktuk csinálni. Különböző átmérőjűek kaphatók, a célnak tökéletesen megfelelnek.

2019. nov. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha amiatt kell, hogy egyforma méretek legyenek, akkor elárulom a trükköm. :D Lemered az üres tálat amiben megcsinálod a tésztát, lemered mikor benne az elkészített tészta, levonod belőle az üres súlyt, ami marad mennyiség elosztod 6-tal, és mindig annyival kell kevesebbnek lennie mikor szeded ki az 1 lapnyit. Tudom, kicsit hülye dolognak tűnik, de sok mindennel bevált már. :D
2019. nov. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem a mérettel van gondom, csak így sokkal gyorsabb lenne kiformázni. Persze amúgy se olyan sok, de ha lenne rá megoldás akkor miértne.
2019. nov. 13. 07:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyenként kell sütni. Az Eszterházy tortánál pl. sütőpapírra rajzolt körökre kenik a tésztát, úgy sütik meg a lapokat.
2019. nov. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!