Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A baconös fornettibe mit...

A baconös fornettibe mit szoktak még tenni a szalonnán kívül?

Figyelt kérdés
Már nagyon rég ettem ezeket a pici, pogácsa formájúakat, újabban nem kapni felénk, de úgy rémlik mintha valami sajt, vagy túró is lett volna benne. De szalonna az nagyon sok, és isteni finom volt. A minap a spárban vettem ezt a nagyobb, szögletes formájú készítményt amit baconösnek csúfoltak, de köze nem volt hozzá, talán túró volt benne, és egyetlen kocka szalonnával találkoztam. Szóval szeretném elkészíteni házilag. Recepteket magam is találok a neten, de nem azt a régi jót, amire én emlékszem.
2020. febr. 5. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valami sonkakrém-szerűség lehet, vaj és/vagy ömlesztett sajt alappal, erre gondolok az ízből és az állagból.
2020. febr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, időközben már elkészítettem, isteni lett, sokkal jobb mint a gyári. Mivel én is ilyen krémes állagra emlékeztem, úgy csináltam, hogy a jó minőségű bacont nagyon apróra vágtam és átpirítottam kevés zsiradékon. Már ettől a művelettől is kicsit pempős lett, és a pirítástól intenzívebb ízű. A nyers tésztát megkentem ömlesztett sajttal, és erre halmoztam az apróra vágott, lepirított bacont. Sütés után nagyon hasonló eredményt kaptam mint arra a boltira, amire emlékszem. Azért köszönöm, hogy válaszoltál, és gondoltam elmesélem az utókornak, hátha más is szeretné kipróbálni. Bár én félkész leveles tésztát használtam, biztos még jobb lehet, ha valaki maga gyúrja.
2020. febr. 19. 10:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi mást nem tesznek bele csak szalonnát. Szalonna krémet kennek bele.
2020. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!