Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó pizzatészta receptetek...

Jó pizzatészta receptetek van, amiben a mennyiségek is le vannak is le vannak írva?

Figyelt kérdés
2020. febr. 6. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Google. Google.
2020. febr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ki kell hogy ábrándítsalak. Ha le is van írva valahol, csak irányadó lehet. Nagyon függ attól, hogy milyen típusú, sőt: milyen márkájú lisztet veszel.

Liszt-víz-élesztő + pici só - más nem kell bele.

Alaphangon fél kiló liszthez 3,5 dl víz kell, és 1-2 dkg élesztő - de tényleg nagyon függ a liszt minőségétől, nem véletlenül írják sok receptben, hogy "amennyit felvesz". Érezni kell, hogy milyen állagú a jó tészta. Lágy, és nyúlós. A gondolatnyi olívaolaj opció, nem feltétlenül kell bele.

2020. febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

az előző vagyok...

Most rákerestem, itt is pont kb. ezeket a mennyiségeket írják: [link]

2020. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Egy plusz tipp: Olívaolaj. Egy kicsit érdemes tenni a tésztába, nagyon szépen nyújtható lesz tőle a tészta, és nem fog se kiszáradni, se tapadni mindenhez.
2020. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kelesztés nélküli receptet tudok, használom is, és tökéletes:


400 g liszt

50 g élesztő1

1 kk. só+ cukor

2 ek. olaj

1 bögre víz.


Ez a mennyiség pont egy gáztepsi, de ha vastagon szereted, akkor nyújtsd kisebbre, pakold meg amivel akarod, megsütöd és kész.

2020. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

nálam ez vált be:

350 g liszt (nagyi)

2 ek olaj

2-3 tk só

fél élesztő felfuttatva 3 dl meleg, vagy inkább csak langyos tejben egy ek cukorral

ha meg kell keverned az élesztős cukros tejet, ne használj fém kanalat

ezt gyúrd össze, ha összeállt gyúrd tovább pár perig, aztán letakarva hagyd kelni kb egy órát, utána lisztes deszkán vagy munkalapon nyújtsd ki kb 1 centi vastagra és mielőtt beteszed sülni, hagyd pihenni egy kicsit

én előre szoktam sütni és csak akkor veszem ki és rakom rá a feltéteket, ha már kész a tészta, de még nem kezdett el megbarnulni

2020. febr. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legjobb Jamie Oliver pizzatészta receptje.

MINDIG TÖKÉLETES!


[link]

2020. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem ez nagyon bejott, mindig jol sikerult.


[link]

2020. febr. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!