Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olajsütőben ha morzsák,...

Olajsütőben ha morzsák, kajamaradékok esnek az olajba, akkor azokkal a következő sütéseknél mi lesz?

Figyelt kérdés
Rántottsajtot sütöttem, és kifolyott a sajt bele az olajba, majd feketére égett és lesüllyedt az olaj aljára, próbáltam kanállal kiszedni, de nem találtam, pedig egy elég nagy darab volt. Az ilyenekkel mi lesz? Benne lehet hagyni?
2020. febr. 15. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Még sose szűrtél olajat?? :-ooo
2020. febr. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Olajsütőben nagyobb mennyiséget szokás sütni, nem egy-egy darabot. Nagy mennyiség = több égett hulladék.

Ha már nem cseréled le az olajat, akkor legalább szűrd le!...bár az égett olaj így is, úgy is rákkeltő.

2020. febr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mennyi időnként érdemes cserélni az olajat?
2020. febr. 15. 11:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Max 2-3 alkalommal használható, minden sütés után le kell szűrni, a használt olajat hűtőben kell tárolni.

Pont ezért nem használom már. Egy infra sütőben, egy evőkanál olaj kell 4 adag sültkrumplihoz.

2020. febr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Ha valaki "egészségesen" akarja elkészíteni, akkor 1 sütés után már nem újrahasznosítható az olaj.

Ennek ellenére az én nagymamám is leszűri a használt olajat, beletölti egy befőttes üvegbe, és kövi sütésnél felhasználja.

2020. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!