Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet igazán finom...

Hogyan lehet igazán finom paradicsomszószt készíteni?

Figyelt kérdés
Sokfélét csináltam már, de nem vagyok elégedett. Van valakinek bevált receptje?

2020. márc. 11. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Nekem a legfinomabb, imádom:


Egész hámozott paradicsom konzerv 2 feldarabol, olajon lesütni szósszá, ebbe fokhagyma, pici bors, 1 db. tv paprikát is szeletelek bele ezt elfelejtettem még amikor a paradicsomot kezdem szósszá sütni és a legfontosabb, az ízvarázs. Ez általában nem illik az olaszos ízvilágba,de nekem ennél finomabb spagettiszósz nincs.

2020. márc. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Ami kell hozzá:

- Natúr paradicsompüré (vagy konzerv paradicsom, csak ne legyen benne semmi más)

- Olívaolaj

- só

- frissen őrölt feketebors

- római kömény

- alaplé (legjobb marhából vagy csirkéből, de bármi jó)

- friss bazsalikom

- fokhagyma, ha szeretnél bele


Ezt így tudod elkészíteni: Olívaolajon kicsit "pirítod" a paradicsomot (ha teszel bele fokhagymát, azzal kezdd), majd mehet bele az alaplé, és a fűszerek, kivéve a bazsalikomot. Ezt alaposan főzd össze takarékon (1 óra nem árt neki), és a főzés vége előtt 10-15 perccel mehet bele a bazsalikom is. Mennyiséget direkt nem írtam, nagyban függ az ízlésedtől.

2020. márc. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Mihez?

Mert nem mindegy, hogy töltött paprikához, főtt hús mellé, vagy tésztához olaszosan.

Egyébként amiket előttem leírtak az mind finom és nagyon professzionális, de tényleg nem mindegy, hogy mihez.

2020. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Talán csak tisztességes paradicsom kellene hozzá. Rendes, földben termett, nem olyan vizes semmilyen ízű, semmilyen tápanyagtartalmú szentesit.
2020. márc. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
96%
Finom paradicsomszószt saját magad által termelt, éretten leszedett paradicsomból lehet készíteni.
2020. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!