Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért lesz mindig élesztő ízű...

Miért lesz mindig élesztő ízű és szagú a kelt tésztám?

Figyelt kérdés
Pontosan követem a receptet, ès mégis.
2020. márc. 30. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy túl sok benne az élesztő. Vagy nem kel meg eléggé a tészta, vagy nincs rendesen átsülve.


Milyen receptet használsz? Vagy minden receptnél így van?

Ha minden receptnél, akkor lehet, nagyon hideg anyagokkal dolgozol, és azért nem kel meg rendesen.

2020. márc. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb receptnél túl sok élesztö van megadva, mert akkor gyorsan megkel a tészta.

Próbáld ki, hogy a fele mennyiséget használod és valamivel tovább keleszted. Ne az idöt nézd, hanem a tészta méretét.

2020. márc. 31. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

A régi fajta Budafoki élesztő nem jo, inkább a szárított !!


Nekem amikor azt használtam mindig elesztoszagu lett de szaritottal meg nem ....pedig ugyanaz a recept amit sokszor elkészítettem már

2020. márc. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok az élesztő benne.
2020. márc. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ma 09:04-es: ez azért van, mert egy csomag szárított élesztö fele annyi, mint egy csomag friss!
2020. márc. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom igen ,az alapján hasznalom a hátulján is Rá van irva mennyinek felel meg. valamiért mégis jobban bevált a szárított 😊
2020. márc. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!