Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ezekből milyen pogit tudok...

Ezekből milyen pogit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Van itthon liszt, vaj, tojás, olaj, tejföl, sajt.

Viszont nincs élesztőm se sütőporom.

Összedolgoztam 3 ek lisztet egy pici tejföllel kb 1 teáskanálnyival, és ugynennyi vajjal meg sóval.

4 pici pogi lett belőle. Csak próba volt, hogy lássam hogy sül meg. Nem mondom hogy kifejezetten finom volt, de jobb mint amire számítottam. Teljesen ehető lett.

Közbe eszembe jutott hogy van itthon 1 dobozos söröm, esetleg ha teszek a tésztába? Az is élesztős nem?

Annyira ennék valami ilyesmit, de nem akarok pocsékolni és boltba sincs kedvem menni.


2020. ápr. 5. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egy kis szódabikarbónád? Azzal lehetne még helyettesíteni a sütőport.


Esetleg pogácsa helyett próbálj meg valami tömör tesztát, mint a sajtos rúd.

2020. ápr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajtos rúd?


Fél kiló liszthez 2 tk só, ezt keverd össze 125 g lágy vajjal (tehát korábban ki kell venni hűtőböl, de nem kell felolvasztani). Sajtot reszeld le, mehet bele ízlés szerint, de legalább 15 deka érdemes szerintem. Keverj ehhez az egészhez egy nagy pohár tejfölt. A cél, hogy lágy tésztát kapj, ha túl ragacsosnak érzed, pici plusz liszttel tudsz korrigálni.


Ezután csinálj belőle hurkákat, vagy lapítsd ki, vágd csíkokra, tetejére is mehet a maradék sajt, 180 fokon kb 20 perc alatt kész. :)


Hú, most kedvet kaptam, lehet neki is állok.

2020. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, a tetejét érdemes megkenni tojással, de ez minden ilyennél így van. :)
2020. ápr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valóban tehetsz bele szódabikarbónát, de akkor néhány csepp valami savas is kell bele, mondjuk citromlé, mert a kettő reakciója éri el azt a hatást, amit a sütőporral szeretnél.
2020. ápr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi nektek!
2020. ápr. 5. 19:10
 6/8 anonim ***** válasza:
teljesen felesleges bele élesztő, meg szódabikarbóna, hajtogatni kell és szépen fel fog jönni
2020. ápr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ja és receptnek

25-25 dkg liszt-vaj-túró (esetedben 20 dkg tejföl) és 1 tojás (nálad kihagyni) - tetejét sajttal megszórod


ha 5-6 hajtogatást csinálsz rajta tökéletes lesz

2020. ápr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Krumplis pogi.

Háborúban ezt ettek nagymamamamek:

Liszt, krumpli, zsír, só. Krumplit megfozodnleszurod, hagyod hűlni aztán zsír bele, só, liszt amíg egy nem túl kemény de nem is lágy tésztát kapsz. Kinyujtod kiszaggatod és sutod is. Vastagabbra hagyd meg a tésztát mert ugye nem kel.

2020. ápr. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!